Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 15 000 Kč

Zdravím, nedoporučili byste mi nějaký seznam s komponenty třeba na czc.cz na pc sestavu okolo 15 000 Kč?
Mé podmínky jsou:
CPU od Intelu 4 jádra
GPU 2GB, nejlépe něco od Nvidie
RAM 8 GB
HDD alespoň 500 GB, ostatní je mi celkem jedno.
Měl by to být pc převážně na internet, sledování videí, občas nějaká ta hra typu CS:GO, Mafia II atd. nepožaduji nic extra, nepotřebuji hrát na vysoké detaily atd.

Tvoje požadavky jsou trochu větší nežli tvůj limit.
Ale jde to složit takto, což naprosto bude stačit pro tvoje
využití s možností upgrade pokud bude třeba -

Návrh Intel i3 Skylake/2+2 = H-T umí čtyři vlákna, bez OS Win

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP0137C601 1WQQ0137DY012ZHT013BWC013DG4011O1X0135XT0118BE0100 8Q01

Upozornění: na CZC.cz je sestavení/otestování zdarma, do košíku si to naklep sám.

nepostačila, každý si myslí že case je len kus plechu, o čo sa pripevnujú sučiastky a je to len na vzhlad, nene, práve case je tiež dosť dôležitá, totiž špatná case = špatný výkon... jak? fakt to nedáva zmysel že, však to nič nerobí... tak si povieme niečo o ohmovom zákone, a ešte o jednej veci, a to "vyššia teplota = vyšší odpor" ak tie 2 pojmi zlúčiš v prípade PC, vyjde ti že špatná case = špatná cirkulácia vzduchu = prehrievanie = podtaktovanie = výkon nižší.
to je len jedna z vecí čo jsem dal jako príklad, celkovo tých vecí je tam plno, takže fakt zdá sa že na case sa dá ušetriť ale není tomu zcela tak, jinak bych bral v prípade PC do 10 tisíc KČ a len do kancl PC s max. procákmi semprom, athlon nebo pentia a celerony, www.alza.cz, ale tú case nikdy, ale to sa netýka vášho prípadu když je to PC s I3 za 15K, jinak bych bral len to čo navrhnul M-pol... case nieje len "kryt" čo robí iba funkciu "estetickú/designovú". ješte je možné za zváženie Zalman Z1, neviem jak na czc ale u iných shopoch je zvyčajne o neco lacnejší.

sa divím že ešte po tom čo jsi v minulom vlákne dokázal jsi schopný zde neco psát, ja na tvojom mieste bych se prepadl pod zem... ale když ťa to baví, ty sa strapnuješ...

tak to jsem se opravdu zasmal :-)

co pise Mlocik + jeste navic vice zahrivani = kratsi zivotnost, takze ti od M-Pola navrzeny komp nejdele po trech letech odejde, protoze v tom Eurocase se to bude varit.

Naopak M-Polem navrzena Coolermaster Force 500 je jedna z nejlevnejsich skrini s perfektnim airflow.

Akorat mirne vyssi reklamovatelnost, Blue ji zase o tolik nizsi nema a na Black nema penize a kdyz jsme u toho, tak deska neni taky zadnej zazrak. Proste tazatel ma pozadavek na levne herni PC a to mu POW navrhl. Jiste by to slo lepe at uz co se tyka disku nebo desky, ale bylo by to drazsi.

Tak statistiky firem provozujicich uloziste jsou jasne. Jinak ja doma taky velka spokojenost se Seagate. Podle me aspon takovy to na me dela dojem, moc ty Seagaty nechteji byt zatezovane, takze lidi doma v pohode, ale ve firmach kde se toci data, to odchazi.

Vsak pisu, Blue neni moc lepsi nez Seagate Desktop a Black je zase moc drahy. Jasne, mne se pohnojili uz 3 Blacky (jeden doma a dva v praci), ale porad ho beru jako nejlepsi disk, jenze kdyz se podivam na cenu za Black, tak si radsi koupim jeden Seagate a jeden Blue na zalohy a vyjde me to pomalu stejne.

Momentalne premyslim o tomhle:

produkt

Edit: jsem si uvedomil, ze se mi pohnojil Velociraptor, takze jsem to opravil v textu, doma se pohnojil jen jeden Black.

jn, ešte pre tazatela,... zamysli sa nad tým proč neuvádzajú pri značkových složeninách presný typ zdroje ale len Watty? žeby to malo nejaký dôvod? marketingový tah? podobne je to ale aj u mnoha dalších komponentov,...

No, hrůza to sice nebude, ale přečetl bych si o těchto "herních pc značky LYNX" něco více. :-)
Sám bych bral raději tu složeninu, která Ti byla navrhnuta. :-)
Viz jedna z odpovědí na dotazy k tomuto "hernímu pc od LYNX".
Cituji:
Tazatel: "Dobrý den,rad bych se zepta je sly utahne minecraft a gta IV".
Odpověď: "obe hry by melo jit hrave ... mozna ne na max ale meli by fungovat".
Nejvíce se zarážím u toho "měli by fungovat"...

PS: AMD bych v této sestavě moc nevěřil. ;-)
PPS: Nic proti "AMDářům", ale v této sestavě vážně ne. :-)

Tak jsem si to ještě jednou projel, převzal rady i z jiného nejmenovaného fóra a mám tyto 3 návrhy:
1, https://www.czc.cz/ago7bg1krehp599v7t6p7s0nnb/sezn am
2, https://www.czc.cz/6a4u4toc56geeae441c13oir5c/sezn am Stejné, jak první varianta jen místo i5 tam je i3
3, https://www.czc.cz/5ea68bdl0oguubv3d1b05bbqcg/sezn am

Osobně, ikdyž tomu moc nerozumím, si myslím, že by mi bohatě stačila varianta č. 2. Viděl jsem několik videí, kde ten procesor testovaly ve hrách na nejvyšší detaily a vedl si podle mě velmi dobře, takže na mé CS:GO, Mafia II, Dead Island a snad v budoucnu Mafia III by to mohlo stačit ne? Každopádně bych chtěl poprosit, jestli byste nezkontrolovali kompatibilitu všech komponent, některé věci jsem tam dával podle sebe. Pro rejpaly, co mi budou psát, ať si koupím Windows na aukru - nechci.

Ještě bych se chtěl zeptat, kdo má zkušenosti s tím skládáním počítače u czc, zdali je to všechno zadarmo, včetně toho testování a instalace OS a jestli všechny krabice, obaly a vše co náleží ke komponentům (hl. tedy krabicovka windowsu) přibalují k PC a posílají s sebou?

Děkuji

Jaké moje šetření za každou cenu, je to rada je a takto si pořizuje win x lidí jenže to ty nevíš a netušíš.. a kolikrát dělals přechod w7 na w10 když píšeš že to je patlanina ? počítam že nikdy..