Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně výběru nového herního PC

Dobrý den, chystám se kupovat nový PC a nejsem zrovna expert co se týče komponent. Vybral jsem si 2 varianty a zajímal by mě názor lidí co tomu více rozumí co by vybrali. + případně uvítám jakékoliv rady. Byl bych rád kdyby mi ten PC vydržel tak alespoň 4 roky na hraní náročnějších her. Podotýkám že nejsem člověk který musí vše hrát na Ultra nastavení. Myslíte že se vyplatí si připlatit ty 2 tisíce navíc kvuli tomu procesoru Intel Core i7 4790 co je ve druhé variantě oproti Intel Core i5 6600K.

Varianta 1: https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-y900-gaming- d4128357.htm?catid=18857387#popis
Varianta 2: https://www.alza.cz/hp-envy-phoenix-860-050nc-d402 5725.htm?catid=18857387#popis

Předem díky za všechny reakce.

Kdybych si uměl počítač složit sám, tak jsem ten dotaz vůbec nepsal :) Jen tak na zkoušku už jsem si zkoušel dát dohromady přes internet nějaké komponenty a cena mi nevyšla levnější. Nejvíc se bojím toho že když bych to tak nějak poskládal(nebo si nechal poskládat), tak to pak v celku nebude chodit tak dobře jako už kompletní přípravená sestava. Když bych tady na forum založil dotaz, kde bych dejme tomu dal cenu do které se chci vejít a co chci od toho PC, je šance že tady někdo poradí všechny komponenty? Například absolutně nic nevím o základních deskách, nevím zda síťové a grafické karty už jsou někde integrované, zda mi vše dohromady bude pasovat do CASE atd, je toho hrozně moc co nevím při vlastní kompletaci.

viz. karel, vyhoda vlastni sestavy je, ze vis uplne presne co tam mas a casto je po par letech snadnejsi upgrade, stejne tak kdyz se neco podela, tak muzes reklamovat jen tu danou komponentu, coz muze bejt dost vyhoda, pokud to PC nutne potrebujes.

Děkuji za návrhy. jak vlastně vybíráš k těm komponntům CASE. Už tento znáš a víš že se to tam vše v pohodě vejde?
Co se týče té grafiky, klidně bych počkal 14 dní, na to PC nějak extrémně zase nespěchám, ale má cenu si pořizovat hned nějakou novinku, která bude určitě dost drahá?

Děkuji za odpovědi, do zítřka si to nechám projít hlavou a zkusím pak založit lepší téma kde přesně popísí co vlastně chci, kolik do toho jsem ochoten investovat a podobně a snad lidé poradí.

Klidne potom pokracuj v tomto tematu nebo na nej dej alespon odkaz.

Dulezitej je taky monitor co mas - rozliseni obrazu, podle toho je potom optimalni urcit grafiku, protoze pokud nemas 4K rozliseni nebo vice monitoru, tak staci grafika levnejsi a presto to bude na full detail.

Jinak si myslim, ze v tuhle chvili za ty penize co stoji ty pocitace, cos postnul, bych stavel neco na core i7-6700.