Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s PC

Ahoj mám počítač: DFI nF3 Ultra-DAGF,Athlon 64 3500+ 939,2gb ram,80gb disk.Problém je v tom že když zapnu pc tak se načte,pípne, a obrazovka mi potom napíše že BOOTMGR chybí a že mám dát crl alt del.Po zmáčknutí tlačítek pc restartnu ale potom už nepípne a nenačte se nic.Pokud vyjmu cmos baterku a odpojim pc ze zásuvky vrátim ji zpět a pak zapnu vše se začne odehrávat znovu.

Dík
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

BOOTMGR is missing = znamena ze mas poskodeny zavadzač k Windowsu.
Musis nabootovat z instalacneho Windows a potom musis zvolit OPRAVIT a nie instalovat Windows. Potom uz len postupuj podla pokynov co sa ti ukaze.
-------
Neviem kdo ti poradil vybrat Bateriu na Doske,,, to stym nema nic spolocne.

V defaultu bios má nastavený boot : removable hdd cdrom.Když zapojím usb instalčku win7 a ten disk nechám vypojenej pc mi řekne disk read error occured.

Když nechám zapojenou cmos baterku a zapnu pc napíše mi to disk read error occured.Po restartu už nic nepípne a monitor nic neukáže.Když zapnu pc baz baterky načte se.Po vypojeni ze sítě a následném zapojení se pc načte.

?

Tak to je logicke ked tam predtym nebola knoflikbaterka. Ale bootovat dalej to ma aj tak normalne.
Skus to pouzivat bez CMOS baterky, potom sa to sprava jak? Skus novu cmos baterku len tak preistotu, ale na restart to nema vplyv.
BIOS by som skusit reflashnut, ak este existuje stranka vyrobcu dosky

W10 na takový šrot?! A copak ovladače? Pochopitelně žádné, když DFI dávno neexistuje a skt. 939 je dávno mrtvý?
Nefunguje to, protože nejsou ovladače, co na tom, sakra, nechápete?! Nehledě na to, že čipset je hnus fialový a hlavně pěkně výhřevný. Ani bych se nedivil, kdyby problém byl i HW a to ve chcíplé desce, nebo zdroji.

Neřešme ty ovladače.V manualu k desce jsem četl že když to ukaže cmos checksum error mám vyměnit baterku.Ale stále mi vrtá hlavou proč když vlezu do biosu a nastavím tam bootování pouze z hdd nebo jenom nastavím aby se zobrazilo logo desky a pak to uložím proč to nechce zobrazit post.Taky když jen vlezu do biosu a pak dám discard changes tak to stejně zase nemaká.