Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akym lepsim programom prepisat systemove subory v nepretrzitom pouzivani ?

Mam pokazene niektore systemove subory, ktore sa mi nedari nasilu nahradit originalnymi korektnymi.
napr. shell32.dll, explorerframe.dll
kazdy sa nachadza vo dvoch priecinkoch. windows/system32/ a Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-shell32_31bf3 856ad364e35_6.1.7601.17514_none_6e3094c9703e06ca\ napodobne.

skusal som prevziat vlastnictvo, skusal som urobit trik premenovanim a skopirovanim.
neda sa

tento program to vie https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/p endmoves.aspx, ale je to zlozite ho pouzit lebo nema klikacie GUI a len parametre k .exe alebo tak nejako. a robi iba jeden subor, ja vsak potrebujem premiestnit pri restarte 6 suborov naraz.

1, aky lepsi program poznate, co by mi s tym pomohol ?

2, mimo temu. na jednom starom desktop pc sa mi nepodarilo spojazdnit Wake On Lan cez internet. po vypnuti pc, nesvietia diodky sietovej karty, cize nezaznamena magic packet. vela hodin som patral, skusal, ale uz nechcem dalsi cas zabijat, tak si potrebujem nejako overit ci dana maticka doska, sietovka to dokaze alebo nie. ako ?

jako obvykle zas same skratky a ine riesenie ake som chcel

sfc /scannow pouzit nemozem lebo "skontroluje všetky chránené systémové súbory a nahradí poškodené súbory kópiou uloženou vo vyrovnávacej pamäti, ktorá sa nachádza v skomprimovanom priečinku na ceste %WinDir%\System32\dllcache. "
dllcache tam nemam ani priecinok ani subor

dism som googlil ale nic pouzitelne som nenasiel, ma to na starosti image celeho systemu alebo co

a podla toho co som sa dozvedel doposial, zalohy tych systemovych suborov su niekde v takychto foldroch Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-shell32_31bf3 856ad364e35_6.1.7601.17514_none_6e3094c9703e06ca
tam som sa uz hrabal, neviem ci su tam korektne subory aby za z toho mohli obnovit

dost by mi pomohol jednoduchy program, ktoremu zadam cestu suborov ktore chcem prepisat, potom cestu na nove subory a restart hotovo.
preco je to taky problem, to este nikto nepotreboval obnovit nieco ze taky program este nikto nenapisal ? ved to je strasne

jako obvykle zas same skratky a ine riesenie ake som chcel

připomínáš mi umanuté děcko, co buší hystericky pěstičkama, protože to něco chce, chce a chce.

dllcache tam nemam ani priecinok ani subor

Neřeš. Pokud úplnou náhodou sfc požadovaný soubor nenajde, tak si vyžádá instalační médium. Ale to se mi stalo naposledy u XP, od té doby MS nasadil WIM a tím vyřešil většinu problémů, které svými akcemi BFU vytvářejí. SFC navíc za tebe umí použít i ten DISM, takže to zvládneš i ty. Pokud to skončí s tím, že sfc něco opravil, doporučuju následně spustit sfc znovu a tento postup opakovat dokud SFC nezahlásí, že nenašel žádné chyby.

Kdybys to místo vypisování broskvovin zkusil, už jsi to mohl mít hotovo.