Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 WTF??? (*$#%@¤!!***%$#....)

Takhle drzý operační systém jsem _NIKDY_ neviděl....

Situace dnes: spustím notebook s desítkama, za dvě minuty po startu na mě vybafne okno s hláškou, že je třeba restartovat kvůli aktualizacím. V okně dvě tlačítka - Restartovat a Odložit. Kliknu na Odložit, okno zmizí. Fajn, otevřu si Mozillu a začnu dělat něco na netu (nastavovat APčka a kontrolovat klienty...). Během 10 minut _BEZ JAKÉKOLIV VÝSTRAHY_ se mi ukončí naprosto všechno a noťas se začne restartovat a aktualizovat. Kur*va co to má znamenat??? Kde můžu poslat pekelný stroj, koho za to zabít???

Kdybych v tu chvíli měl v dosahu nějakýho mrkvosofťáka, tak je o jednoho mrkvosofťáka míň a já bych šel bručet...

Dotaz se nekoná, jen jsem chtěl sdělit zážitek...

To se fakt v desítkách dá nastavit čas, kdy počítač nepoužívám, aby si v tom časovém okně mohl systém instalovat záplaty?

Já teda když počítač nepoužívám, tak ho vypínám. On se sám zapne?

A především počítač nepoužívám podle kalendáře, ale podle potřeby. Ano, občas i v noci. Je tam nějaké nastavení, které to zohledňuje?

sudo dpkg -i linux-ubuntu-modules-2.6.24-16-generic_2.6.24-16.2 3_i386.deb

nieje nad milion cisielok a kilometrovy nazov, kto si to ma akoze pamatat a zadavat?
uznavam, linux nema ani tak dlhe prikazy, ako dlhe nazvy suborov, lebo ich autori su masochisti :-)

No vyvazuje to podobnymi masochizmami, napr.

$ sed -n '1!G;h;$p' thegeekstuff.txt

...to '1!G;h;$p' vyzera ako nejaka vypipana nadavka :D

V dobré konzoli se ti název (linux-ubuntu-modules...) doplní sám po stisknutí TAB

• On se da pouzit i Console PowerShell, u obou TAB dopolnuje. (navic V5 uz snad nejde co vytknout, prinasi i novinky v : Classes, Convert from String, OneGet Powershell, DSC).

No a to si este uzijeme kedze MS tlaci asi na vyrobcov chipov aby podporovali v buducnosti len W10 (alebo sami sebe si to chcu zjednodusit nech nemusia vyrabat drivery pre stare Win, a vyhovaraju sa na MS :D). To potom bude plny net patchov jak zakazat aktualizacie vo W10 a vsetky tie ostatne debility. Alebo uz konecne vsetci skrachuju :D

Tady jde o to, že se pomalu ale jistě obrací role uživatele a OS. OS má uživateli pomáhat v užívání aplikací pro jeho práci a ne že si bude dělat co chce a bez výstrahy mu kus rozdělané práce zničí. Představ si, že jdeš vybrat prachy z bankomatu, strčíš tam kartu, zadáš pin... a prachy nevyjedou, protože se bankomat zrovna v tu chvíli rozhodne, že se bude aktualizovat. Ale z účtu se prachy odečtou. Případně letíš v letadle a v okamžiku zahájení přistávacího manévru se palubní počítač začne kvůli aktualizaci restartovat. Docela blbý, že?

s tím bankomatem se mi to stalo- jen šlo o výběr. viděl jsem neuvěřitelný věci na obrazovce. ale ano, máš pravdu. os je pouze spojovatel mezi hw a sw, kde nad tím bdí lokální admin, z hlediska domácího pc. ne, že si ms bude uzurpovat své pochybné právo silou. právě proto w10 nepoužiji- snaží se zbláznit systém, aby ignoroval deskriptor zabezpečení.

Pomalu se začínám smiřovat s tím, že na počítačích budu mít časem z donucení dualboot.
W10(11,12) čistě na hry a Linux s VMWare (a v něm W7 bez WU, telemetrie a CEIP a XP-mode) na práci, e-maily, internet atd.

Jen tedy netuším, jak se mi podaří na dvou takto virtualizovaných W7 (na dvou PC) rozchodit sdílení souborů a tiskáren. Případně jak to bude o level dále, se sdílením v XP-modech na dvou virtualizovaných W7/Pro :-/