Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro testování HW

Zdravím,
mám tady PC HP xw4600, který se zdá být v pořádku, ale není.
Vždy po určité době se poškodí windows, nyní už windows ani není možné přeinstalovat (například neustálé padání průzkumníku, dokud nezakážu službu vyhledávání windows, nemožnost nainstalovat aktualizace (někdy se i nainstalují, ale druhý den jsou pryč, jakoby nebyly nikdy nainstalovány)).
Testováno MBAM a ESET, nic se nenašlo a jak píšu níže, zkoušel jsem i čistou instalaci s novým HDD, windows se nainstaluje a pak zůstane zaseknuté na úvodním logu, zamrzne komplet PC nereaguje numlock ani ctrl+alt+del, po krátkém stisku tlačítka power se ihned vypne.
Proto bych potřeboval nějaký program, který otestuje kompletně HW vybavení PC abych zjistil co je špatně.
RAM je OK, testována pomocí linuxovského memtest86+.
HDD je OK, zkoušeno i s jinými úplně novými HDD a SATA kabely, problém přetrvává.
GPU (nvidia quadro FX) Zdá se být OK, v benchmarku nezpůsobuje potíže.
Hirens boot cd, většina utilit nefunguje správně.
Reset CMOS nepomáhá, baterka má správné napětí.
Prosím poraďte co mám ještě zkusit, už si s tím nevím vůbec rady.

No zkusil jsem vše kromě zdroje, ale vůbec to nepomáhá, zkusím ještě někde sehnat zdroj a uvidím.
Ta 32bit win 7 sice funguje, ale je to celé nějaké pomalé...
Aktualizace fungovaly po SP1, pak to chtělo nainstalovat nového agenta pro vyhledání aktualizací, a od té doby už to další aktualizace nenajde...

Ano zkoušel jsem to s jednou ram v různých slotech. V biosu byl po defsults nastavený RAID, rak jsem to přendal na ahci, taky žádný rozdíl. Ramky mám 2x 2 GB ddr 2, 800 MHz bez ecc. Zkoušel jsem i jednu 1GB 555MHz, výsledek stejný. Aktualizace už se stahují.

Nejvyšší teplota core0 46°C. Dneska jsem sehnal nějaké zdroje, nejsilnější co měli byl jen 350W, a místo 4pinu pro cpu má 8mi pin, který nejde rozdělit, ale napětí má stejné.
Tak nevím, či to tam vůbec zkoušet zapojovat.

To si asi pozeras nieco blbo lebo 8pin pre CPU by mal byt rozdelitelny. Nezamienaj si to s PCIe konektorom pre grafiku.
"nejsilnější co měli byl jen 350W" - to si bol v potravinach ci co? (ale mal by ti stacit, ak to neni nejaky uplny srot). Skusit ho mozes. Ak to spravne zapojis.

Predali ti stary kram, na 12V ma len 10A a 15A, ale na ten tvoj PC by to malo stacit (aj ked teda neviem jaky mas CPU, a presne jaku grafiku, su aj qadro fx modely ktore tymto neuzivis, a su aj len 30Wattove modely). Iny zdroj nemusi vobec pomoct ale treba to skusit. Mozes mat aj v haji nieco na doske alebo cokolvek ine.
Inac neviem kde tam vidis 8pin, ja tam vidim len 4pin (vlavo hore) http://pcinsel.de/product_info.php?info=p274_fortr on-fsp350-60gln-80--350watt-medion-atx-netzteil.ht ml
Ta tvoja grafika nepotrebuje nejake dodatocne napajanie? Lebo ten zdroj nic pre grafiku nema.
Ale skus to a uvidis. Aj keby si mal 8pin pre dosku tak sa to da zapojit do dosky ak tam nic nezavadzia.

Grafika je nvidia quadro fx1700, cpu intel core 2 quard 2,6 GHz. Grafika je napájena pouze z MB, zdroj šel zapojit i s osmi pinem, funguje jen na 12V větví je 12,3V původní zdroj měl 12,15V. Že je zdroj starý to vím, ale všechno lepší by bylo jen na objednávku, ale já jsem to chtěl hned. ;)

Ci je tam 12,3 alebo 12,15 je uplne jedno. Dolezita je stabilita, ne zbytocne nezmysly zo zbytocnych HW monitor hodnot. Otestuj ci to je teraz lepsie. (a aj ten hirens a utility na nom, prip. prime95 je normalne aj pre windows)

P.S. ten CPU zere asi 95W (nepises presne oznacenie, nejake core quad 2,66 neni presne oznacenie), grafika zere len 42W ci tak nejak, ten zdroj by mal stacit.

Tak já jsem to měříl multimetrem, kolísají oba zdroje, ale jen v řádu desítek mV, což je PC asi fuk.
Zkoušel jsem pc zatěžovat FurMarkem a tím prime 95 pro win, při těchto testech napětí nekleslo pod 12,1V u 5V větve nebyl pokles pod 5,4V.
Takže zdroje jsou asi oba OK.
Dále jsem měřil při restartech (použil jsem resetter 50 cyklů).

nějaký FSP Group Model FSP350-60GLN, vypadá docela kvalitně.

apríl byl před 2 měsíci.

Hirens boot cd, většina utilit nefunguje správně.

nepíšeš jakých, cos vlastně zkoušel, to je k ničemu.

Testováno MBAM a ESET,

fak by mě zajímalo, co mají dva antiviry najít na nové instalaci a proč ze všeho nejdřív někdo potřebuje antivir.

o kvalitě instalace ovladačů mám proto své pochybnosti.
http://web.archive.org/web/20090515134914/http://p c.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zakladni-desky

ale po výměně datového kabelu k hdd furt podezřívám ty ramky - nepíšeš jestli je tam originál od výrobce nebo nějaká updatnutá směska. potřeboval bys na pár dní pučit na vyzkoušení jiné moduly.

A.D MBAM a ESET - to jsem testoval původní rozbitou instalaci, to jsem ještě věřil, že to půjde zachránit.
V hirens boot mi nešel žádný stress test např. Prime95 atd... Dále nefungovaly korektně ani testy hdd Crystal disk info, hd tune, vuctoria hdd.

Instalaci ovladačů ze stránky výrobce ve správném poradí považuji za samozřejmost, proto jsem ji ani nezminoval.

Ramky byly ještě originál, ale zkusil jsem je nahradit, zbytek ukáže až čas, zatím to jede ;)