Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell E7450 - přepínání grafiky

Zdarec,

potřeboval bych drobet poradit, nebo jestli někdo nemá zkušenost. Na ntb dell E7450 se mi nějak podivně přepíná grafika. Některé hry se spustí automaticky bez nastavování s dedikovanou, jiné ani po nastavení viz obrázek se nespustí s dedikovanou.

Přišel jsem na to, že nvidiacontrolpanel musím spouštět jako správce, byť jsem v kompu administrator, jinak se změny v ovládacím panelu grafiky nezapíší, ale přesto to nefunguje.

V případě potřeby můžu vylovit i verzi ovladače atd pro upřesnění..
https://i.nyx.cz/files/00/00/15/57/1557432_df1fb07 6110d4647a186.png?name=nvidia.png

opraveny link (MM..)

1. takze si neskusil. Tak to skus. A mas tam dve grafiky, keby si mal jednu tak by logickym myslienkovym pochodom sa doslo k tomu ze neni medzi cim prepinat. A nemas tam mat ziaden aktualny ovladac, ale ten co je na dell.com pre ten notebook.

2. ok

3. Od visty vyssie nikdy nie si vo windows s pravy admina. Mozes mat nastavene u usera co chces, aj prava svateho petra a papeza.

raz, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset........

Nádech, výdech...

Ovladače obou grafických karet jsou nainstalovány, jestli myslíš tohle. Jak píšu, řada her se automaticky bez nastavování spouští s dedikovanou GPU.

Ovladač je ze stránek dell.com, nicméně má funkci, kdy sám upozorní na novou verzi.

Můžeš mít přeci vytvořeného usera, který bude členem administrators, ne? Ale to je jedno celkem a zbytečné slovíčkaření na které jsi specialista, že?

Ale nemas tam mat novou verzi ale preinstaluj tu co je na webe dellu a neinstaluj ziadnu novou. Potom to funguje jak?

Mozes mat vytvoreneho usera s pravy admina ale tie prava admina nemas, az kym nepouzijes pravy klik. Stale zasnem ze po 10rokoch ludia stale nechapu UAC. Pytal si sa na to v dotaze, ja len odpovedam na dotaz.

Ano, normální člověk by pochopil, co tím myslím, když napíšu, že musím na soubor kliknout pravým a dát spustit jako správce. Jen ty musíš slovíčkařit a kromě dobrého tipu za který ti upřímně děkuji vyblít tunu keců okolo. Ostatně jako v téměř každém tématu, kterého se účastníš, že..

Ano, v BIOSu by to šlo zakázat, ale vzhledem k tomu, že na tom kompu převážně pracuji a jsem často na baterce...Tohle je spíš takovej pokus co to umí a štve mě, že to nechodí jak bych si představoval.

Nechodí to přes dedikovanou protože se v oznamovací oblasti ukazuje takový přehled, kde je vidět na kterou grafiku momentálně PC běží a který proces využívá případně dedikovanou grafiku.

Ja sa teraz na ten obrazok z dotazu nedostanem, ale moze byt ze jeden exe spusti iny exe a treba to nastavit aj pre neho, alebo moze byt ze ten exe nepouziva 3D fcie a ovladac nevidi dovod to prepnut. Ale ked to tam nastavis, tak sa to ma aj pouzivat. Skus pripadne ten exe spustit tiez ako spravca, len ako pokus.