Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šifrovací vir?!

Ahoj chtěl jsem poprosit o pomoc. Nedávno jsem obnovil notebook z recovery oddílu. Potom jsem si doinstaloval své programy a hry google chrome, World of tanks atd. Včera jsem zapnul notebook a koukám, že některé soubory nejsou na svých místech resp. nejsou tam vůbec. Místo nich je tam soubor Restore files když ho otevřu tak je tam: Hello! We inform you that all of your files are encrypted!

But do not despair. Decryption is not possible without our help,

our help is not free and costs a certain amount of money.

To begin the process of recovery your files you need to write us an email, attaching an example of an encrypted file.

- Our contacts for communication:

- Primary email: support@juicylemon.biz

- Additional email: provectus@protonmail.com

- Bitmessage: BM-NBRCUPTenKgYbLVCAfeVUHVsHFK6Ue2F

How To Use Bitmessage see watch

We encourage you to contact us for all three contacts!

- Very important:

Do not try to decrypt files by third-party decoders otherwise you will spoil files!

Dokonce se toto stalo i s některými soubory na One drive. Co s tím mohu dělat aby nezmizely další soubory? Předem moc děkuji za odpověď!!

však mám zálohu všech důležitých dat mimo notebook :-) ještě pokud se mohu zeptat tak jaký antivir bych měl používat? Teď tam mám McAffe Live safe, který tam byl od výrobce a tak se také doinstaloval po obnově z recovery

backdoor neni samotny vir. backdoor tam ten vir len nainstaloval.

Obnov to na vyrobne nastavenia a potom ne"nakupuj" hry na ulozto ani tam nespustaj ziadne cracky, nestrkaj tam usb sticky ked pouzivas prieskumnika a ne TC a nevsimas si .lnk pripony, alebo odkial si tam ten vir dotiahol. A prestan sa spoliehat na nejake antiviry.