Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTML - <frameset...>...

Dobrý deň,

momentálne sa hrám kus s html, teda s tvorbou webstránok, dám vam sem kúsok kódu:

<html>

<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>
        Web
    </title>
    <frameset rows="100,*">
        <frame src="hlavicka.html" name="hlavicka" scrolling="no" noresize>
            <frameset cols="170,*,150">
                <frame src="menu.html" name="menu" scrolling="no" noresize>
                    <frame src="obs/uvod.html" name="obsah" noresize>
                        <frame src="reklama.html" name="reklama" scrolling="no" noresize>
                        </frame>
            </frameset>
        </frame>
    </frameset>
</head>

</html>

Vím že sa neodporúča velmi delať rozloženie webstránky pomocou framou, ale napadlo ma ako skryť tie frami aby tam boly ale jakoby neviditelné (radu frameborder="0" vynechajte)
Prípadne jaký iný spôsob než frameset by ste mi odporučily ak chci mať zvyšok (obsah) webstránky mimo súboru index.html, samozrejme klidne aj s CSS nebo JS, no nejvíc bych rád to rešil cez frameset. Zvyšok mám už prakticky takmer hotový.
Dík vopred za help.

hele, neviete o nejakém jiném rešení než <frameset> tak aby obsah byl mimo súboru index.html tzv. aby v index.html som mal iba head v ňom by sa odkazovalo na ostatné súbory ktoré by už obsahovaly aj body? (abych body vôbec v index.html nemal) cez div čo jsem koukal tak obsah byl taky v index.html

ja viem,.... proto hledám iné riešenie,... neco podobne jak mi dole napsal IQ37, len tak aby rozloženie stránky som mal totožné jak hore pri framesetu. Taktiež viem že pri framesetu když se preklikám na nejakú podstránku a následne pošlu URL, tak to načíta aj tak hlavnú stránku a nie podstránku.

Taky to jde takto:

<div style="height: 200px; border: 1px silver solid"> hlavička</div>
<div style="float:left; width: 25%;"><iframe src="soubor.html"></iframe></div>
<div style="float:left; width: 50%"><iframe src="soubor.html"></iframe></div>
<div style="float:right; width: 25%;"><iframe src="soubor.html"></iframe></div>

tak momentálne mám to takto:

index.html

<html>

<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>
        Web
    </title>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
</head>

<body>
    <div id="hlavicka">
        <iframe src="hlavicka.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="menu">
        <iframe src="menu.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="obsah">
        <iframe src="obs/uvod.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="reklama">
        <iframe src="reklama.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
</body>

</html>

style.css

#hlavicka {position: relative; width: 100%; height: 100px; top: 0px; left: 0px}
#menu {position: relative; width: 200px; top: 0px; left: 0px}
#obsah {position: relative; width: *; top: 0px; left: 0px}
#reklama {position: relative; width: 150px; top: 0px; left: 0px}

už len potrebujem aby iframi menu, obsah a reklama boli vedla seba a ne podsebou, pomocou absolute som to vedel spraviť, ale blbo sa to pasovalo, pomocou relative mam ale kusok problem s tým že práve všetko mám pod sebou. Všetok obsah už mám hotový. Teraz když tak rozmýšlam tak podla IQ37 bych to mohol spraviť, je to podla Vás dobrá volba? Do budúcna bych chtel porešiť bootstrap, když pak zmením rozloženie.

ID identifikuje jeden konkrétní element. Stejnou třídu může mít více elementů a jeden element může mít více tříd. A může mít klidně zároveň ID i třídy.
Vždy záleží na tom, čeho chceš dosáhnout. Ani jedno není lepší či horší, slouží to prostě k něčemu jinému.

no ja chci v body mať iba

<div id=...>
    <iframe src...>
    </iframe>
</div>

nebudu mát v divu další div, jak jsem si všimnul v tvojom linku 8 až 10 riadok,... tzv. div v divu.

<div class="obal-stranky">
    <div class="hlavicka">
        <iframe ...>
        </iframe>
    </div>

tak to spravim asi s tým ID,... chci mať celé rozloženie na jednej vrstve, teda nechci mať jeden div vo vnútri dalšieho divu.

nechápu proč by to zas tak malo byť,... podla mna nemá zmysel definovať v css neco pre triedu hlavicka, když už je to nadefinované v "obal-stranky".... ani nevím načo by sa to využilo,... prijde mi to asi jako kdybych televizor zabalený v krabici napchal do dalšej krabice a tu krabici do dalšej.... neviem aký to má smysl,... možno jedine ak bych do jednej "velkej" vopchal viacero "menších" krabíc. aspoň ja to tak chápu, možno sa mýlim. tym bych mal všetko pokope ale zároveň pri rozbalení bych hned vedel tato časť krabíc v tej krabici sú televízory a tá druhá časť (iná farba) sú vysávače.

jako v prípade viacerých,.. jak píšeš niekolko, vtedy jo,.... ale ja mám pre jeden div iba jeden iframe a to vše.... ostatok sa už načitáva ako obsah do iframov. Takže mám teda použiť ID, v takom prípade. Takže som to pochopil správne, v prípade jednej krabice mám použiť ID, v prípade viacerých mám použiť class.

ok,... ale chcel by som zachovať že celý obsah budem mať mimo indexu a v indexu chcem mať iba zadefinované že "toto z tochto súboru sa má načítať sem",... a bootstrap by iba menil velkosť iframov a to či majú byť vedla seba, alebo pod sebou,....

a když tak rozmýšlam,... tak teda vätšinou class dokáže nahradiť id ale naopak id nevie nahradiť class...? tzv, jeden prvok v jednej krabicy mohu použiť aj id aj class,... ale viac prvkov v jednej krabici mohu použiť len class ale nemohu id, že? ak jo tak som to celé už pochopil. napsal jsem vätšinou lebo jsem nekde četl že su situace kde je nutno použiť id a nie class, jinak nieje validný. https://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&foru m=7&topic=33870 a že ID má vyššiu váhu

díky,... ste ma naučily tu za pár mnút viac než škola za 3 roky...

s html jak jsem psal pracuju docela krátko, a ešte aj to nie úplne aktívne,...

hele, jsem kus lenivej dnes rozmyšlať,... nechtel bys podla toho čo jsem psal hore, mi napsať "celý" index.html (u indexu teda stačí vlastne len body) a style.css zde a dať sem?,... ja vím, jsem asi príliš "otravnej",... jinak máš u mňa virtuálne :beer: jinak ak ne, tak zajtra si to asi porobím.

jo,... takže:

<html>

<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>
        Web
    </title>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
</head>

<body>
    <div id="hlavicka">
        <iframe src="hlavicka.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="menu">
        <iframe src="menu.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="obsah">
        <iframe src="obs/uvod.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
    <div id="reklama">
        <iframe src="reklama.html" width="100%" height="100%">
        </iframe>
    </div>
</body>

</html>

toto mám správne a iba mám zmeniť css,... ale zachovať #hlavicka{...}

Tak mám to hotové, kód mám presne takto:

index.html

<html>

<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>
        Web
    </title>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
</head>

<body>
    <div class="web">
        <div class="hlavicka">
            <iframe src="hlavicka.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
        <div class="menu">
            <iframe src="menu.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
        <div class="reklama">
            <iframe src="reklama.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
        <div class="obsah">
            <iframe src="obs/uvod.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
</body>

</html>

style.css

.web{
    width: 100%;
    margin: auto;
    border: 1px #f2f2f2;
}
.hlavicka{
    width: 100%;
    height: 100px;
}
.menu{
    width: 200px;
    height: 100%;
    float: left;
}
.reklama{
    width: 150px;
    height: 100%;
    float: right;
}
.obsah{
    margin-left: 200px;
    margin-right: 150px;
}

dál bych potreboval nejak definovať pre stĺpce aby dĺžka byla "100% - 100px"... alebo ešte lepšie nejak tak aby slpce končily presne jak končí obrazovka, tzv. nebolo scrollovanie teda krom vínimky že by som scrollovanie mal iba vo framu "obsah".

tak mám momentálne tento kód:

index.html

<html>

<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>
        Web
    </title>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
</head>

<body>
    <div class="web">
        <div id="hlavicka">
            <iframe src="hlavicka.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
        <div class="menu" id="horizontal-menu">
            <iframe src="horizontal-menu.html" width="100%" height="100%">
            </iframe>
        </div>
        <div class="content">
            <div class="menu" id="vertical-menu">
                <iframe src="vertical-menu.html" width="100%" height="100%">
                </iframe>
            </div>
            <div class="obsah">
                <div class="menu" id="obs">
                    <iframe src="obs/uvod.html" width="100%" height="100%">
                    </iframe>
                </div>
                <div id="copyright">
                    <iframe src="copyright.html" width="100%" height="100%">
                    </iframe>
                </div>
            <div id="right-sidebar">
                <iframe src="right-sidebar.html" width="100%" height="100%">
                </iframe>
            </div>
</body>

</html>

style.css

.web{
    position: relative;
    height: 100%;
    width: 100%;
}
#hlavicka{
    position: relative;
    height: 100px;
    width: 100%;
}
#horizontal-menu{
    position: relative;
    height: 40px;
    width: 100%;
}
.content{
    position: relative;
    height: calc(100% - 140px);
    width: 100%;
}
#vertical-menu{
    position: relative;
    height: calc(100%);
    width: 200px;
    top: 0px;
    left: 0px;
    float: left;
}
.obsah{
    position: relative;
    height: calc(100%);
    width: calc(100% - 350px);
    top: 0px;
    left: 0px;
    float: left;
}
#obs{
    position: relative;
    height: calc(100% - 20px);
    width: 100%;
    top: 0px;
    left: 0px;
    float: left;
}
#copyright{
    position: relative;
    height: 20px;
    width: 100%;
    top: 0px;
    left: 0px;
}
#right-sidebar{
    position: relative;
    height: 100%;
    width: 150px;
    top: 0px;
    right: 0px;
    float: right;
}

a funguje to dokonale, presne tak jak chci, aspoň zatím v prohlížeči chrome, GS a FF,... presne je rozloženie také aké presne chcem....

[img=http://s18.postimg.org/jplrpt5bd/screenshot_320.png]http://s18.postimg.org/jplrpt5bd/screenshot_320.pn g[/img]