Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak snížit výkon na domácím wifi bez regulace výkonu v nastavení

Dobrý den,

mám wifi router TP-Link TL-WR340GD, který vysílá signál notebooku.
Ačkoliv jsem několikrát hledal kde je v nastavení regulace výkonu vysílání wlan. Nikde jsem to tam nenašel.

Chtěl bych snížit výkon, aby se signál nedostával k sousedům...

Zkusil jsem odpojit 2dB anténku úplně, ale pak jsem se v sousední místnosti nepřipojil vůbec.

Uvažuji že bych anténku obalil alobalem a tím snížil propustnost intenzity signálu, ale nevím jestli to nepoškodí rádio. ?

Můžete mi prosím poradit jak bych mohl snížit výkon?

Děkuji moc

• Nevím jak u uvedeného modelu, ale nekteré mají moznost snízení dosahu. (muzes dezaktivovat H40, nebo DFS pro 5Ghz pásmo)
• Nejak nerozumím, proc nebo co s tím má spolecného soused, stejne se na tvuj RUTER nedostane, tak mi to propadne Trochu zbytecné az paranoické :-)

TiP ~ Muzes tvuj RUTER /jeho jméno, zamaskovat (SSID), tak ho nikdo neuvidí a nestratís na vykonu..

Hide SSID mám od začátku. Ale navštívil mě kamarád co má přehled v hackování wifi a ukazoval mi na linuxu, že hide SSID zjistí skoro hned...

Používám také šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK, který můj wifi router nabízí.
Nicméně mi říkal, že to také jde prorazit. Existují knihovny hesel nebo různé odposlouchávání, které vytáhne heslo.

Proto jsem chtěl nějak snížit výkon aby se signál nedostával tolik k sousedům a abych tak snížil riziko, před případným útokem.

wpa2 ti bohatě stačí. (automatickou volbu wpa/wpa2 zruš)
hide ssid není žádná zásadní ochrana, jen komplikuješ sám sobě život.
kdybys měl enkový router, spíš bys potřeboval zakázat wps/qss, to byla zásadní bezpečnostní díra starých firmware, kterou "hackeři" využívali k přístupu.
je možné, že ten low-end krám nemá sw regulaci výkonu, neřeš to.