Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompletní PC sestava, max 35 tisíc

Ahoj, tak přišel čas, abych vyměnil svůj pomalu odcházející noťas za nové pc. Nemám ani ponětí jak se to skládá, pomůže mi tu někdo? :) Potřebuju to včetně klávesnice, monitoru, prostě komplet pc sestava. Samozřejmě na hraní. Jinak představy mám následující:

Monitor full HD, s dobrými pozorovacími úhly, ideálně i nastavitelná výška, nějaký sklon apod.
Grafiku 4GB, nejlépe GTX, ale asi by to chtělo počkat si co nová RX 480?
RAM 16 GB, pc ne příliš hlučný, HDD minimálně 2 TB, ideálně více, SSD by to chtělo 480 GB, nějakou dvd vypalovačku, kartu na wifi, i když připojení mám pevné, ale co kdyby se hodila v budoucnu. Ostatní komponenty aby k tomu prostě pasovaly, a aby mi nechyběly nějaké potřebné kabely apod.

Počítač už sestavený, dobrá stránka by na to mohla být mironet, kde mají sestavení za 400 + testování zdarma. Bez systému, Windows si koupím někde zalevno a upgraduju na 10, dokud to ještě jde.

Ps. Rád ušetřím, ideálně pokud by to šlo zkrouhnout do 30 tisíc, 35 je opravdu naprosté maximum.

Jinak chci aby mi to dlouho vydrželo, určitě bych chtěl v budoucnu taktovat. Sestavil jsem jen takový nástřel, vůbec tomu nerozumím, ale tak na ukázku, co bych asi chtěl :)

https://www.czc.cz/5frdvp4mr2i4sbahklgb6h75cg/sezn am

Reproduktory si koupím možná někdy v budoucnu, teď mi jde hlavně o to, abych vůbec nějakej zvuk měl. Asi takové levné nemají ani smysl, a bude lepší si zatím vystačit s reproduktory z monitoru? Wifi kartu chci, aby se mi to pak nepletlo v usb portu.

Je tu někdo kdo mi zhodnotí celou sestavu, prosím? A poradí co změnit, atd.

Díky. Jen mám dotazy :) U toho pevného disku je napsané že je pro NAS, to nevadí? A klidně bych oželel trochu kvalitu, nebyla by nějaká rozumná 3 TB alternativa do 3 tisíc?
A ten zdroj je dobrý? Koukám i po netu na doporučené sestavy apod., a u většiny sestav v podobných cenových relacích mají zdroj za 2500-3000. Rád ušetřím a určitě i levný zdroj může být dobrý, jen se ptám. A taky aby stačil na to taktování, a případný upgrade grafiky v budoucnu.

produkt

https://www.czc.cz/wd-black-fzex-3tb/137770/produk t

https://www.czc.cz/seagate-desktop-hdd-3tb/100119/ produkt

---

RED je 5400ot. hlavne jako uloziste na data, Black je 7200ot. takze krome uloziste take jako pracovni, kdyz treba delas s grafikou apod., nebo pak ten 7200ot. Seagate Desktop, ale ten je o neco poruchovejsi, proto ho tu moc nedoporucujou. (Mimochodem nejakej 3TB disk byl dost nespolehlivej, ted uz nevim ktera edice, treba tu nekdo bude vedet, osobne volil radeji 2TB a treba casem dokoupit dalsi 2TB, pokud to nebude stacit.)

Edit:

Jo, jsem zapomnel zdroje:

Vis co to co ti M-Pol doporucil je Bronze, proste takovej nejlevnejsi co se da vzit bez obavy, ze ti to casem pocitac nakopne, ale pro pretakt bych volil urcite Gold:

https://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/ produkt

https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g2-550w/1802 90/produkt

Sestava se spotřebou do 300 W i s přetaktem, pokud bude RX480/150 TDP, to jenom v zátěžových testech, nepotřebuje 650W a ani 550W zdroj.
Podle mě 520W Season s pětiletou zárukou je až až.
500 GB SSD stačí na vše v četně her, takže 2GB WD RAID jako datový/úložiště je naprosto optimální i díky spolehlivost.

Tak jsem stvořil toto:

https://www.czc.cz/2okgljr2g2juf8hsvrak5if4o6/sezn am

Monitor pak koupím zvlášť. Měl by k tomu někdo nějak výhrady, a nechybí mi tam nic? A nevíte, na čem by se dalo ušetřit, víceméně bez ztráty výkonu? Při zachování +- 500 GB SSD a min. 2GB HDD. Ideál by byl tak 31 tisíc..

A ještě kde jinde by se to dalo koupit? Stejnej košík na alfě vyjde o 1200 levněji, jenže tam mi to nesestaví...

Jinak RX 480 mi přijde celkem drahá a v podstatě výkon jak GTX 970, nemá cenu spíš vzít tu? A GTX 1060 bude už 7 července, má smysl si ještě počkat? I když ta cena bude asi na mě už moc vysoká..