Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy

Ahoj, chtěl bych si přečíst váš názor na tuto sestavu. Zatím neobjednávám, ale čekám jak se vyvine cena grafických karet během příštího týdne, jinak bych asi objednal tohle. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli nebudu litovat, když nekoupím ten chladič na cpu a nechám tam boxovaný, hluk mi nevadí a co jsem četl názory, tak by to měl v klidu uchladit.

Využití především hraní současných her - GTA V, CS:GO, Minecraft atd. především na střední detaily (nerad trápím počítač).

https://www.czc.cz/d3jve8ccp4iquaaco55tqj3jk2/sezn am

No a když mu složí na CZC pc, tak co tam bude nainstalováno?? Není to tzv corporate verze?? To znamená 30 ti denní verzi co se musí aktivovat. Nedělejte ze sebe dementy. Pokud koupí poskládaný pc tak i s Win.

Nebo ne corporate, ale jaký mají Win stavitele pc?? Určitě nějaká multilicence, nebo tak nějak.

To není pravda! Vždyť je tam i napsaný

Na způsobilých zařízení s Windows 7 a Windows 8.1 můžete upgradovat zadarmo

Je to UPGRADE. Ty to asi pořád nechceš asi pochopit. A určitě to nepůjde na 30denních zkušebních verzích.

Tohle by šlo, kdyby na počítači již byl Windows (normálně, plnohodnotný) již nainstalovaný. Což není.

Nevím proč to tak rozebíráte, prostě si tam chci koupit originální, legální a nevím co ještě operační systém. Nikoho jsem se neptal, kde a jak bych mohl přijít k operačnímu systému levněji. Jsem s tou cenou smířený a snad mě nemine i dobrý pocit, že jsem narozdíl od lidí, co to takhle ojebávají mohl podpořit vývojáře.

Raději mi prosím řekněte, co myslíte s tím chladičem? Četl jsem, že lepší chladiče je vhodné pořizovat, když se chystám procesor taktovat, což já v plánu nemám, a myslím, že to s tímto procesorem ani není možné. Boxovaný chladič má prý nevýhodu jen v hlučnosti, což by mi nevadilo a po stránce chlazení by neměl být špatný ne? Samotná skříň je si myslím dobře provedená po stránce chlazení, má otvory nahoře, 120mm větrák vzadu a do přední částí ještě dokupuji dva 120mm větráky. Společně by to tedy mohlo chladit komponenty včetně procesoru dobře, nebo ne?

Jako klidně ten lepší chladič koupím, cenově mi to výjde, ale aby tam nebyl zbytečně...

Boxový chladič do jisté míry postačí. Ale ten hluk a efektivita bude lepší u dokoupeného chladiče. A na horká léta je to určitě lepší. Nehledě na lepší airflow v bedně. Jelikož boxovaný chladič chladí přímo "dolů" na základnu chladiče, dokupovaný (třeba ten Spartan) fouká přímo z přední části bedny do zadní a ten vzduch tak může proudit mnohem lépe. Snad chápeš jak to myslím.

Jinak zase to nepřeháněj s těmi větráky. Moc jich může taky uškodit. Bohatě postačí jeden v přední části bedny a druhý v zadní části bedny.

Ohledně grafické karty bych počkal než vyjde RX 470. Za stejnou cenu, nebo přibližně stejnou jako 950, by měla nabídnou více výkonu. A vyměnil bych ještě zdroj za Seasonic.

No s těmi větráky máš asi pravdu, navíc ty se dají případně dokoupit kdykoli ve městě. Pořídím tam zatím jen jeden.
Na ten Seasonic už bohužel finance nemám, ale ten Corsair CX Builder podle recenzí neměl být vůbec špatný.
Grafickou kartu nevím, měl jsem vždy NVIDII a byl jsem vždy spokojený, navíc na internetu můžu najít přímo i videa, jak tato grafická karta pracuje přímo s i5 6500, kdežto o té RX 470 zatím nenajdu skoro nic. Nerad bych koupil zajíce v pytli, raději bych si pořídil tu 950, kterou už nějaký ten člověk otestoval i za cenu toho, že bych za stejné peníze mohl mít výkonnější grafiku.