Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava

Zdravím, pred pár dňami mi doslúžil môj starý počítač a tak som sa rozhodol skompletizovať si nový.. v PC sa veľmi nevyznám a tak potrebujem pomoc.. tu je zoznam veci ktoré som vybral tak ako som vedel.. potrebujem aby mi niekto poradil či sú všetky komponenty kompatibilné, či tam niečo nechýba, poprípade čo je lepšie vymeniť, a za čo. Vďaka za pomoc.

bedňa: NZXT S340
https://www.alza.sk/nzxt-source-340-biela-d2361453 .htm

základná doska: ASUS Z170-A
asus-z170-a-d2905983.htm

procesor: Intel Core i7-6700K
https://www.alza.sk/intel-core-i7-6700k-d2905009.h tm

zdroj: Corsair VS650
corsair-vs650-d2191760.htm

chladenie: NZXT Kraken x31
nzxt-kraken-x31-d2298322.htm

operačná pamäť: Corsair 16GB KIT DDR4 SDRAM 3200MHz CL16 Vengeance LPX
https://www.alza.sk/corsair-16gb-kit-ddr4-sdram-32 00mhz-cl16-vengeance-lpx-cierna-d4164785.htm

grafická karta: EVGA GeForce GTX980 Tí Superclocked + ACX 2.0+
https://www.alza.sk/evga-geforce-gtx980-ti-supercl ocked-acx-2-0-d2650029.htm

pevný disk: Samsung 850 EVO 500GB
samsung-850-evo

-----
monitor: 24" ASUS MG248Q
https://www.alza.sk/24-asus-mg248q-gaming-d4225373 .htm

Spis dej cenovej limit a nech si tu poradit celou sestavu, rovnez pripis, co na tom budes delat, jestli je tvym konickem taktovani, ...

Napriklad tebou vybrana deska + procesor jsou taktovaci a bez pretaktovavani moc nedavaji smysl. Oproti tomu zdroj mas kancelarskej atd.

popravde slovo taktovanie počujem prvý krát takže jednoznačne to m§j koníček nieje. Účelom PC by malo byť hlavne hranie hier a zvládanie grafických programov.. je ale pre mňa teda problém alebo skôr výhoda ak je doska + procesor taktovaci? každopádne vďaka za radu.

pokud neplanujes hrani si s taktovanim, potom nema cenu si kupovat taktovaci procesor a kup normalni i7-6700 a k nemu kvalitni H170 desku treba MSI H170 Gaming M3 nebo neco v te cene od Asusu. Usetrene penize vraz do kvalitniho zdroje EVGA SuperNova G2 nebo GS nebo nektereho Gold Seasonicu.

A porid lepsi monitor, mel by byt IPS nebo PVA.

Fajn díky moc za rady, pozriem sa po inej doske a novom monitore (monitor som hlavne chcel 144hz, inak sa v nich vôbec nevyznám).. ešte by ma ale zaujímalo koľko W zdroj tak cca potrebujem? bude mi stačiť tá EVGA SuperNOVA 650 GS alebo mi treba niečo výkonnejšie?

kvalitni gold zdroj jako jsou ty EVGA G2 (superflower) EVGA GS (seasonic) nebo samotny Seasonic ti v pohode staci 550W, pak uz je to o cene, napriklad ja kdy kupoval EVGA G2, tak byla zrovna 750ka nejvyhodnejsi koupe, tak jsem ji vzal, ale uvedom si, ze tva sestava nebude mit spickovou spotrebu ani 500W, takze vsechno nad to uz je zbytecne.

Blbost... 20% to neni ani zdaleka... okrem toho klasicka 6700 ma vykonu tolik kolik bezne hry nevyuziji a skor bude nedostatkom vykon ostatnych komponentov. Procesory maju vykonnu az nadbytok. Zariven pocitaj ze vyssie TDP pri rovnakom chladeni bude sposobovat podtaktovanie K verze... teda ak na nekackovu neplacnes chladic pre 300 TDP procaky.

at pocitam jak chci, tak narust frekvence je 4-15% a frekvence neni k vykonu linearni, takze pocitej narust vykonu bez pretaktu ve vetsine situaci okolo 5%. Za ty prachy navic, pokud nemas neomezeny rozpocet se to nevyplati, da se pridat na financich jinde, aby to pak bylo na celkovem vykonu pocitace vic poznat.

Poznámka:
i7 K 6700 se pořizuje s vědomím, že se musí taktit a jen třeba bez zvyšování napětí/1.3V někam na 4.6 GHz na kterém po pojedou všechny čtyři jádra + HT potom je výkonnostní/rychlostní rozdíl už velice znatelný, o proti bez K procesoru.
(třeba pro nV 1080 nebo pro SLI/CF, výpočty, grafické aplikace, hrátky s videem .... nutností)

ono to uplne nutne neni ani pro tu GF1080, spis je pravdepodobne, ze v urcitych meznich situacich, ktere by karta mohla vykonove zvladnout, tak tam polevi, protoze ji procesor neda vcas data ke zpracovani a bude se na to cekat, jedna se ale jen o mezni situace, ktere se nemusi vyskytnout zrovna casto.

kazdopadne ale je to jak pises, K znamena taktovat, bez toho to nema smysl a ekonomicky se to nevyplati.