Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se naučit programovat?

Zdravím, měl bych dotaz, jaký je nejlepší způsob, jak se naučit programovat? Jestli třeba existuje nějaká internetová stránka, kde bych mohl postupovat krok za krokem? Nebo jestli by jste mi spíše doporučily navštěvovat kurzy programování? A nebo programovat podle rad z různých knih, videonávodů,..? Já jsem programoval asi 2 roky na škole, ale nebylo to nic intenzivního.. (Nejdříve Pascal a potom Visual Basic), Chtěl bych zkusit naprogramovat jednoduchou hru na mobilní telefon.. Jaké vývojové prostředí by jste mi doporučily? (android studio, eclipse,nebo něco jiného?) Budu rád za rady. :-)

loading...

ja jsem se "naučil" vlastne se ešte stále učím tak že skúšam sám neco zmeniť v kódu a pozerám čo se zmení v programe... a pod... videonávody, kurzy a web tak tomu nepomůžou jak toto.

no to treba vedieť dobre vybrať, lebo vela škôl, je proste hnojište,...

ostatne si myslím že ešte dôležité je rozmýšlať...

Chtěl bych zkusit naprogramovat jednoduchou hru na mobilní telefon..

• Visual Studio 2015 /Zdarma. Osobne k tomu ppuzivam c# (na ktery prechazim z VB), doinstalat SDK Windows PHONE je podminkou.
• Druha moznost co pouzivam na tvorbu mensich her na WP je UNITY. unity3d.com také v c#, uvadis ze chces zacit VB, ted jsem delal pred lety, osobne DNES preferuji SHarp.

unity3d.com

Kdyz ty aplikace delam tak to asi jde, kazdy den dolezes a furt jenom vrtas, uz me to nebavi odchazet kvuli tobe z kazdeho vlakna..
Tak jak se da pouzit Xamarim, kdeji je jiez v OpenSoure.

Na mobilni telefon visual studio??? To asi tazko.

Hovadiny meles ty.
[img=/file/view/26297-capture-png]http://pc.poradna.net/file/view/26297-capture-png[/img]
• Na WP 7/8/10 dinstalovava SDK For Windows Phone / nejlepe pri instalaci VS ty SDK jiz zvolit + Emulator.
• Na odroid SDK + visual-studio

ze si musi od MS kupit nejaku xamarin licenciu a podobne hovadiny, co?

Za se placas, Xamarin jak placeny ? Neni nahodou OpenSource ? jeste z necim budes otravovat ? Tvrdil jsi ze to nejde, ted ze je placena licence, co to bude v dalsim prispevku co ?

Mne islo o to ze c# na androide priamo nejde, aspon o tom neviem ze by to vedel interpretovat priamo android, musi tam byt medzi tym nejaka ojebavka potom. Ist to evidentne ide (a free to je len pre male timy ci co, MS ani licenciu nevie popisat jasne, ostatne su platene), ale optimalne to asi nebude. Visual studio je primarne vhodne pre MS telefony samozrejme.

michal7:
Ako sa naučiť programovať ... ale zase tam je ten Hutoril
Těžko si vybrat ...
http://pc.poradna.net/q/view/1599264-ako-sa-naucit -programovat?

Ráno tu byl pan J.F. autor PSPad, ten je kvalifikovaný k udílení rad.
Urči si konkrétní cíle. Pokud toho nejsi schopný, konzultuj osobně s lidmi kteří programují, mají něco za sebou a umí se tím uživit.
Mimochodem, co matematika? Jak ti jde analytické myšlení?

MM.., XoXoChanel:
Někdy je to tu výživné. Když už se do sebe pustí moderátor a rádce, začnou lítak slova jako pr.del ... tak mě napadá jediné - Zajděte si spolu na gay párty a narovnejte Váš vztah.
Ještě že se to tu dá editovat.

Zajděte si spolu na gay párty

Své Gay rady a hloupé posílaní pripomínky, zkusenosti si bez radit na Heureka.cz

Do bys musel nejdrive uvést :

• Jaké 2 jazyky ovladas nejlépe
• Na jaky OS
• Na jakou platformu
• Kdo ma byt cilovy uzivatel

Pak sem uvést neco prenejsiho. /s Unity jsem delal uz od verze 2 verze, kdyz teprve zacinali, nabizi moznost integrovani codu Js,c# né VB, na mobilni telefony pres VStudio muzes pouzit VB/VB.net, opravdu zalezi na tom co a pro koho na cem chces delat...
Osobne na mobilni platformy, uzivam nejvice <Visual Studio Express + Unity + Xamarin> za pomoci CSharp.
*Obsahuji i nastroje k Publikaci hotové aplikace.

• "Unity" patri mezi 3D G-Motor/Enigme ktery je zdrama, tak jako "Unreal", jenom pri publikaci bude videt LOGO Unity. /jiné funkce o proti placené verzi stejne potrebovat nebudes, osobne ho kombinuji s Visual Studio, alespon pro Windows Phone, v tvém pripade Xamarin ,Studio Code
• Ono ani nema cenu, pri zacinani nejakého projektu, investovat penize, hodne <IDE> také kvuli tomu nabizi "Trial/Zkusebni", kde jde jen o rozdil publikace, ci performance nastroju, zobrazeni vlastniho loga tvého vyvojového studia ci Loga etc. Pri samotném vyvoji ci zacatku projektu, nema cenu cokoliv zakupovat, jeste k tomu kdyz je to tvuj prvni kontakt s urcitym <IDE>.

*Jestli ti ta uvedena Java jde, Unity se ti bude urcite libit a scripty budes vytvaret primo v Unity (jen kliknes na tvuj Project => Prodat Script => Java) /ono v Unity se nejvice vyuziva Java o proti c# pro platformu Android../V UNITY nastaveni "kompilace" etc, je velmi snadné a da se rychle ovladat a resit ruzné Bugs, které jsou vemi prehledné a ve vetsine problému se jiz sama nabidne naka 'solution' :-)

(co se tyce vydelku, existuje vice zpusobu, jak aplikaci zpeneznit, my jsme zvolili platformu WPhone/WMobile, ale vydelek je to posledni co by te melo ze zacatku projektu zajimat a nemela by to byt hlavni motivace vyvoje :-))

Nezačínal bych hrou, ale něčím úplně jednoduchým.

Základem je zvládnout algoritmizaci; pak se pustit do konkrétního programovacího jazyka. Je spousta článků a tutoriálů (i česky, převážně anglicky).

Ohledně jazyka, co člověk to jinej názor. Pokud jde o funkcionální programovací jazyky, nešlápneš vedle s Céčkem nebo JavaScriptem; objektově asi C#, C++, Java.

Pokud má být po čase výsledkem aplikace pro mobil, zvolí se nativní jazyk pro Apple či Android, nebo se to dá zařídit i v kombinaci HTML + CSS + JS a pak převod do "jako nativní podoby" (hybridní aplikace se tomu říká).

Začni třeba na Youtube.

Assembler coho? x86, x86, PIC, atmel, ARM jeden, ARM druhy, ARM treti, ... ?
A otazka aj ze co volas kralovsky placene :) Dnes sa uz nerobi skoro nic v asm, uz ani tam kde sa robilo. V niektorych oblastiach je dobre poznat instrukcie danej platformy, neni to nic narocne, schopny clovek si to prejde za tyzden.

P.S. dnesne C compilery apod su vo vacsine pripadov schopne lepsie optimalizovat kod jak by to urobil clovek rucne v asm, takze pisat v asm ani v 99% pripadov neni potrebne a neplatia veci uvedene v tom clanku.