Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace win. 7 na skylake

Zdravím všechny
Mám pc se z.d. msi h170a pc mate a procesor i5 6500 (skylake)
Nejde mi nainstalovat win. 7 z usb (disk nemám) zezačátku vše v pohodě najede výběr jazyka a nereaguje myš ani klávesnice už jsem někde četl že jsou stím problémy ale prý stačí vložit do usb ovladače na usb3 a potom to půjde tak vás všechny prosím o pomoc a nebo radu jak na to dík

Ovladace na usb nemozes strcit do usb, ked sa to bez tych ovladacov nevie dostat na USB.
Mozes pouzit ojebavku co sa povoluje v biose, alebo USB2.0 PCI(e) kartu, alebo ps2 mys. Alebo dat mu nejake ovladace na CDROM ak to je schopne najst automaticky, mam pocit ze nie.

No to jsem tam raky našel ale pujčil jsem si starou klavesu od bráchy a nakonec jsem našel v biosu žr mohu vypnout XHCI a teď jede klavesnice i přes usb ale nechce mi to instalovat na hdd v biosu je ukázaný, ale windows jako by ho neviděl je na něm nainstalovaná holá sedmička může to být problém

Ked vypnes XHCI tak nepojde ziaden USB port vobec. Nesteluj nic ked nechapes co to znamena, do biosu daj defaults, a instaluj windows.
Ked v instalacke nevidis sata disk tak mas bud sata mode na raid, nastav ahci, alebo mas disk strceny v nejakom dementnom obskurnom sata konektore ktory je za nejakym dementnym obskurnym sata radicom od vyrobcu dosky. Strc disk do sata0

Ked si ho formatoval tak neni prazdny. Pisal som zmazat prve sektory killdiskom. Nic neformatovat, potom neni co formatovat ptz tam nemaju byt ani oddiely.
Skus aj ine sata porty.
V BIOSe nastav spravne poradie bootovania daj tam HDD na prve miesto a boot z DVD/USB spustaj pomocou klavesy pre bootmenu, a vyberaj legacy boot, ne UEFI polozku.
P.S. Ked nic z toho nepomoze tak mas asi nejaku moc staru intsalacku ktora nepozna ten sata controller, budes potom muset dat instalacke ovladace pre sata controller.

lebo ten druhy PC neni skylake. Vsetko funguje spravne, zavada je v obsluhe.
Predtym ti to uz nabehlo az po vyber disku? Ked si zakazal to xhci alebo co si tam robil? Tak to urob znova. Ale dost pochybujem ze to pojde nainstalit z USB, jedine ak by vyrobca dosky dal na dosku nejaky dalsi USB controller chip.
Skus aj tie dalsie USB porty, ked to ma nejake odlisne 3 a 3.1, tak jeden z nich bude extra chip, ptz skylake ma len jednu verziu usb.

P.S. to CD od dosky si uz skusal mat strcene v mechanike?

Zdravím tak se povedlo nainstalovat win.7 na skylake stačila novější verze win.7 tak díky všem za rady.A ještě mám takový dotaz mám grafiku MSI R9 380 gaming 2g a i když se nehraji hry a nejsou spuštěny žádné aplikace teplota GPU je 63 stupňů je to OK nebo nějaká chyba