Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť ve WIN 10

Ahoj,
po upgrade WIN 7 na WIN 10 musím vytvořit znovu domácí síť. Nedaří se mi do ní připojit multimediální centrum ("logon fail"). Mám zadat ID uživ.sítě a heslo. Heslo jsem ve win našel, ale kde najdu ID uživ.sítě ? Nikde jsem po upgradu nic nezadával. Zkoušel jsem "workgroup", ale to nefunguje.

tzv. "domácí síť" je vynález windows 7.
je to cesta, jak povolit (nehlídané) přihlašování rodinných uživatelů k tvému pc, prý aniž by se tam dostalo půl sídliště.

protože mrchosoftu a jeho desítkám let selhávajím zabezpečením nevěřím, žádnou "domácí síť ani "domácí skupinu" nepovoluju, s "pracovní sítí" vše funguje úplně skvěle.

"domácí síť" je este inak povedane "firewall profil". To znamena, ze to nastavi firewall urcitym sposobom pricom rovnako pomenovany profil moze nastavit firewall roznym sposobom ak sa nieco v tom profile pomeni. Plati to hlavne pre rozne verzie operacnych systemov. Neostava ti nic ine ako vysledovat co je zakazane vo firewalle. Neviem to urcite, ale tipujem ze ID siete moze byt identifikator toho profilu "domácí síť", ktory je cislene odlisny od toho, co bol na Win7 aj ked sa vola rovnako.

Nedaří se mi do ní připojit multimediální centrum... Mám zadat ID uživ.sítě a heslo

multimediální centrum asi nemá win7-win10, na něm se nemusíš obtěžovat hledat homegroup.
když máš různé systémy, je windowsí "domácí síť" k ničemu.
(změna na firewallu je až následek, který tě nemusí moc zajímat - ne příčina, proč se nejde přihlásit.

pokud máš v síti disk s hromadou filmů, které chceš jinde přehrávat:
1) musíš buď ten disk vystavit jako sdílený a jiném pc/mmc ho přimapovat (zadáváš uživatele a heslo)
2) nebo na tom krámu spustit stream a tím mm-centrem ho odchytávat.
3) jen kdyby to mmc umělo domácí skupinu z windows, použil bys id sítě a heslo, ale protože nemá windows, volil bych spíš způsob 1)

MM centrum má android. Chce zadat ID uživ.sítě a heslo. Heslo zadávám podle sítě ve win,nejsem si jistý co zadat jako "ID sítě". Pod win 7 jsem to kdysi (cca 5-6 let) rozchodil bez problémů, ale už nevím co jsem tam zadával.... Adresáře by měly být nastavené jako sdílené po upgradu na win10, to jsem nijak neměnil.

ty mmc často mívají wifi. nemyslí se "id sítě" ssid? popisuješ nastavení, které nikdo nevidí.

podle mě zůstává buď klasické sdílení (účtem uživatele, jen osoby neznalé povolují guest) nebo stream.
http://www.yac.mx/cs/mobile-security/android/how-t o-access-shared-windows-folders-on-android-ipad-an d-iphone.html

grafická pomůcka pro sdílení: https://www.svetandroida.cz/es-spravce-souboru-bez dratove-sdileni-dat-201201

Já to zkusím popsat celé :
1) několik let bez problému používám mmcentrum xtreamer prodigi s androidem na přehrávání filmů.Domácí síť po kabelu, na pc Win 7)
2)po upgrade win 7 na win 10 se nemohu z mmcentra dostat do PC, proto jsem vytvořil z win 10 síť znovu
3)v mmcentrum vidím název sítě, pak i název PC, ale při dalším kliknutí na PC se mi objeví požadavek na zadání ID uživ.sítě a na síťové heslo.
4)matně si vzpomínám, že před lety jsem to nastavoval po nákupu mmc centra "nějak" taky.Jen jednou, pak už ne.
Údaj "sítové heslo" je myslím jasný, to je ve win, ale nevím co zadat jako ID uživ.sítě.Ať tam zadám cokoliv, na co mám fantazii, objeví se hláška "logon fail"
5)úplné vypnutí firewalu ve win nepomůže
6)podle win žádné problémy ze sítí nejsou
7)win 10 umožňuje myslím vytvořit jen jeden typ sítě

Myslím, že problém je v zadání ID uživ. sítě, protože síť i PC vidím a firewal je off. Ale už mne nenapadá, co tam mám zadat.

"logon fail" moze tiez suvisiet s novsou verziou LAN managera. To je interna sucast sluzby zdielania. Presnejsie info by sa dalo asi ziskat v systemovom logu. V nastaveni zdielania na Win10 bude zrejme potrebne zapnut nieco ako "kompatibilita zdielania suborov a zloziek". Moze vadit rozlisenie verzie LAN managera, alebo silnejsie sifrovanie prenasanych dat.

domácí síť po kabelu

kabel je dobrá zpráva, microsoftí "domácí síť" ta špatná.

proto jsem vytvořil z win 10 síť znovu

síť už existuje pouhým zapojením do routeru, k síti jen připojuju nové krámy. s pojmenováním ji umí vytvořit až w7 home a výš. síť a sdílení pochopitelně fungovalo už 15 let před tím.

v mmcentrum vidím název sítě, pak i název PC

teď mi to došlo, ms ve win7 konečně k něčemu využil zbytečné označení workgroup jako identifikátor home-sítě. ale svět mimo w7-10 ho neřeší, proto nejde logon do této "sítě".

před lety jsem to nastavoval po nákupu mmc centra "nějak" taky

už tuším jak. tipuju to na povolení účtu "guest", fak brutus. pak nejsou potřeba žádná funkční jména a hesla.

úplné vypnutí firewalu ve win nepomůže

ani já to netvrdil. nefunguje přece ověření účtu.

podle win žádné problémy ze sítí nejsou

tak z nich zkus namapovat ten android. (to byl vtip, i když to jde)

win 10 umožňuje myslím vytvořit jen jeden typ sítě

profi verzi win si nekupuju proto, abych v heterogenním prostředí nebo ve firmě, kde záleží na řízení přístupu k účtům, zdegeneroval síť na anonymní přihlášení.

navrhuju:
mohl bys začít nastavením sdílení filmového disku pro nějaký účet se jménem a heslem.
jestli přitom zachováš nebo zrušíš home-síť a homegroup je asi fuk, ale vřele to doporučuju.