Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se může stát s PC při vypnutí elektřiny?

Zdravím, včera jsem měl zaplý PC a vypli elektřinu, poté jí zase zapli a já já jsem PC znovu zapnul a opět, vypli proud. Poté, když zapli proud, čekal jsem tak 30 min, jestli jí zase nevypnou a pak jsem PC spustil. A psalo to, že počítač se nespustil správně, tak jsem PC restartoval a všechno už fungovalo. Mám Windows 8.1 a jediné, co jsem pochytil, že se stalo bylo, že na službě Steam se mi odhlásil účet a vyresetovalo nastavení, což ani nevím, jestli to spolu mělo něco společné. Chtěl bych se zeptat, co se takhle s PC může stát a jestli PC nemám nějak rozbitý kvůli tomu? Předem díky..

Není nebezpečné to vypínání, ale "rázy" - kolísání napětí mimo specifikace rozvodné sítě, ale pod reakční citlivostí/dobou běžných ochranných prvků (jističe). UPS má výhodu, že funguje jako další bezpečnostní prvek v soustavě napájení (v podstatě by asi stačila i "přepěťovka"), s bonusem získání času na reakci v případě kolapsu rozvodné sítě.