Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor

Ahoj,

pořídil jsem si grafickou kartu Radeon R9 390 a začínám mít dojem, že moje stárnoucí i5-3450 jí pořádně nestačí... Je to vlastně možné? Hry (Witcher 3, FC4) někdy silně vykazují jakýsi trembling nebo stuttering při zachování 60 FPS.

Každopádně by mě zajímalo, jaké jsou dnes možnosti okolo procesorů a který si případně vybrat. Byla by například vhodná taková i5-6500? Jde o středně silný herní PC, pouze chci, aby byl herní výkon limitovaný grafikou, ne procesorem. A zároveň nechci za procesor utratit balík. Moje momentální i5-3450 mi dobře slouží čtyři roky a stála v té době asi 5500,-.

Děkuji.

kamarade, ano, pokud ma slusnou z77 desku, tak by mohl zvazit i7-3770k + OC

otazka je, jestli ten CPU za slusnou cenu sezene. IPC skok z ivy -> hw -> skylake je take docela velky.

pro hry je dulezity silny single thread vykon. proto OC a proto jsou nejaky xeony nesmysl. ten typek pode mnou akorat tlacha.

xeony nesmysl.

Prosim ? XEON nema vykon na jedno vlaknové aplikace, nebo Single TH ?
Podle tebe, je kde rozdil vykonu i7 v Xeon, myslis ze XEON je slabsi ve stejné .gen jako urcité i7 v Single ?

Normalni clovek si koupi dostacne silné CPU uz ze startu, né aby ho koupil s potrebou delat OC aby mu podal naky vykon, co pak za rok ?
* OC ti NE OC x veschny COREs

Xeon je zpravidla drazsi

Kdyz o tom nic nevis, proc nemlcis.. /*meles hovadiny.
(Vis on neni jenom JEDEN XEON)
Zatim odpovez na svou prvni blobost : KDE JE TEN NEVYKON XEONU ?
Kde se drzi v BENCHMARK které zde predhazujes, hlavne "PODIVEJ SE NA INTERNET" ?

áno všetci sme debily všetci máme nádory, všetci radíme nesmysli a ty seš proste ten čo vie, lebo vyrobil každú jednu MB na svete, každý jeden CPU na svete ,že jo? trhni si...

prečítaj si aspoň sto krát "Pouze blbec o sobě nepochybuje."

Zase naprostý blábol, ale to nepřekvapuje. Oba se "rodí" na stejné "oplatce", zda to bude Xeon, nebo konzumní ix rozhodují pouze testy. Jinak architektura produktové řady je naprosto stejná.
K tazateli, CPU je dostatečné, odblešit os a nainstalovat řádně ovladače.

1) Jaky je tvuj presny cenovy limit
2) Dalsi a podstatna vec, jakou mas zakladni desky, jeji oznaceni /Typ.

Jestli nepotrebujes iGP coz nepotrebujes, nema cenu zakupovat Intel I7.
Kupovat za startu CPU a hned ho OC, je také blbost.
* OC je vhodné u lidi co pro tuto situci zakoupili CPU [K], kde OC delaji az CPU projevuje nejaké slabosti, az po case po jeho nakupu.
Vse nas vede k tride procesoru Intel XEON.

Nad cenovým limitem jsem nějak nepřemýšlel, ale představoval jsem si něco v rozmezí 5 až 6 tisíc. Základní desku mám ještě na socket 1155, takže počítám s tím, že si budu muset pořídit novou. Nad i7 jsem neuvažoval, jsou to pro mě spíše pracovní procesory, do her mi to vždycky přišlo zbytečné. Ale nevím, jak je to teď. Nicméně bych byl rád za integrovanou grafiku v procesoru, už několikrát jsem ji využil. Ale mohl bych od toho ustoupit.
Ve slabším PC mám půl roku starou i3 a jede parádně, možná i lépe jak moje stará i5. Do přetaktování procesoru se mi moc nechce.
Spíš chci jen slyšet názor, aby to spolu hrálo, aby byl procesor s grafikou na přibližně stejné úrovni a nikde se nic nedusilo.
Kdybychom se zase bavili o tom, že "s tímhle procesorem za 5500,- ti to nepojede úplně perfektně, ale bude to stačit, a s tímhle za 7000,- to bude krása", tak si radši připlatím, než se za rok vztekat.
Jo a zdroj mám nějaký Gold 650.

Nepsal jsi tu sám, že skok z Ivy Bridge na Skylake je velký? Do 6k se prodává spousta slušných procesorů.
Jen aby bylo jasno, já jsem ještě pořád se svým současným i5 spokojený. Jen prostě přiznávám, že stárne a začínám si všímat nedostatků. Nicméně bych s ním klidně ještě nějaký čas vydržel. Zaměřili jsme se tu na nákup nového, ale nikdo neobhajoval můj současný, tak to beru jako že je změna vhodná...

Sharpeedo
• Neboj, odpoved brzo dostanes, bud chvili trpelivi.
*Ono najit CPU + ZD cena vykona kvalita, navic vse aby vyhovovalo tvym pozadavkum, zabere trosku casu.

• Hlavne tu osobu CHYTRAK, neposlouchej, jak vidis, nebo ses mohl presvedcit, nechodi sem s umyslem nekomu poci.

SHARPEDO
• Mozna jsem si nevsiml, ale jak ses na tom s RAM ?
• Zrejme budes na <DDR3> kde nové generace procesoru Intel/*Zakladni desky, uz jsou delané na rychlejsi <DDR4>.
Tudiz k vysledné sestave, bude i potreba i Informace z tvé strany, zda-li chces zustat u tvé <DDR3> nebo (dokoupit) prejit na <DDR4>.

*Zda-li si muzu dovolit svuj nazor, i pres to, ze vse ma svoje klady a proti, myslim, ze prechod na DDR4 neni nutnosti a CPUs na DDR3 maji a budou mit stale alespon v hernim zamereni i co do budoucna nabidnout.

Já se upgradům nebráním, naopak rád držím krok s dobou a hrami. Ale asi tři měsíce zpět jsem si koupil novou grafiku a abych pro starou našel využití (stále skvělá Sapphire 7870), tak jsem koupil novou krabici, základovku, 8 gb DDR4, i3 a udělal z toho vcelku slušný PC za rozumný peníze, i s monitorem cca 12k. Nechal jsem PC přítelkyni, není moc náročná, Blade and Soul jí tam jede na full a to jí očividně stačí. Takže se mi zrovna nechce dělat zase znovu kompletní upgrade celého PC. Pokud ale shledáme upgrade nutným, třeba příští měsíc bych se do toho pustil.
V tuto chvíli mám (bohužel nevím přesně kterou) mini-motherboard od Asusu, nějakou tu B85 a v ní 8GB DDR3. Zatím jsem ale nenarazil na problém s nedostatkem ram... Nebo jsem si toho alespoň nevšiml, tak jsem to nepokládal za důležité. Když už ale budu něco upgradovat, tak to vezmu z gruntu.