Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel: modifikace funkce VYHLEDAT?

Excel 2003/2007.

Mám LIST-1 se sloupci "kód" (A1 až A100, celé kladné číslo) a "hodnota" (B1 až B100, textový řetězec).
Jinde (na jiném listu) potřebuji, aby se při zadání čísla "kód" do buňky A1 objevila v B1 "hodnota" z LIST-1.

Práce pro funkci VYHLEDAT. Pokud hodnoty kód budou seřazeny a nebudou tam "díry". Tedy např. 1,2,3,4...

Seřadit není problém. Problém ale může být, že některé hodnoty "kód" jsou vynechány (přebírám je z jiného programu, neovlivním je). Může se stát, že při zadání "kódu" se pak použije hodnota předchozího "kódu".

Dá se nějak tato funkce modifikovat (či použít jinou), aby byly akceptovány pouze "kódy" ze seznamu (A1-A100). Aby při zadání jiného kódu nebyl vrácen žádný výsledek, N/A či chybová hláška.

List s "kódy" a "hodnotami" není statický, je průběžně rozšiřován o další řádky.

Nebo je jedinou rozumnou šancí zkombinovat to s Ověřením dat? S ověřovacím kritériem Seznam, jako zdroj uvést A1-A100?

Díky.

Použi radšej VLOOKUP (VVYHLEDAT), a posledný parameter nastav na FALSE.

V tomto prípade nemusíš mať tie údaje zotriedené, a zachová sa to presne tak ako píšeš. Doteraz si to nevyužíval optimálne..

Asi to tak bude, nepoznám tieto české názvy, slovenský excel to má v angličtine, vertical lookup, čiže zvislé hľadanie.
Oblasť si nastav s dolármi $A$1:$B$1000, počet riadkov s rezervou, a tá NEPRAVDA ako štvrtý parameter.