Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní internet , vysoký ping

Zdravím, už delší dobu mám problém s internetem a to hlavně při hraní her. V CS:GO mám hodně nestabilní ping a to hlavně když je na wifi připojen ještě někdo jiný a dělá něco na internetu. Ping jede v pohodě , kolem 50+-, ale kdykoliv začne někdo něco dělat např. na mobilu který je připojen k wifi tak ping skáče až na 300+. Dřív to dělalo např. jen pokud si někdo pouštěl něco na youtube nebo tak ale teď už ping začíná skákat pořád.A během jedné minuty je ping chvíli na 50+- a najednou vyskočí na 200 a zase zpátky. Hraju normálně na stolním PC na který je ale internet připojen přes router. Předem se omlouvám, pokud je můj dotaz zbytečný, ale moc se v počítačích a IT nevyznám. Budu rád za každou radu, díky :)

router nadbytečně komunikuje s hloupými ovladači mobilů, tím zhoršuje průchodnost wifi.
chování se dá trochu zlepšit pevným nastavením na routeru:
- wireles security: wpa2 + aes,
- případně i wireless channel width: 20mhz

pokud je smyslem tvého života pařit hry, je lepší si natáhnout kabel.

a jestli je router historicky cenný, nech ho na pokrytí garáže/zahrady a kup nový.