Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Analog na RX 460?

Ahoj, bratranec plánuje koupi RX 460/GTX 950. Je dost omezenej finačně, takže vyšší řad karet prostě nejde. Každopádně už má návrh sestavy - https://www.czc.cz/28aujk5edehq98qm4og0pofg6g/sezn am a teď jde jen o to, co tam hodit za kartu. Rozpočet je 14 000. Původně chtěl koupit RX 460, ale odešel mu monitor a novej bude mít až časem. Má ještě starej, docela slušnej monitor, odezva 2ms, FHD, ale problém je v tom, že podporuje jen VGA. Je prosím vás nějaká redukce, která by umožňovala připojení? Kdyby jste byli tak hodní, mohli by jste mi sem rovnou hodit odkaz? Ideálně na CZC, ale pokud to bude jinej obchod, tak nevadí. Našel jsem nějaký redukce/adaptéry, ať už DP -> VGA nebo HDMI -> VGA, ale vůbec nevím, jak je to s kvalitou přenosu. Vím, že některé verze GTX 950 mají DVI-I, takže při nejhorším by si vzal nějakou verzi, která to má(např. STRIX od Asusu) a tuhle redukci: premiumcord-dvi-adap ... 05/produkt , ale radši by vzal tu RX 460 no. Děkuji za každou radu. :)

• Má ta grafická karta port <DVI> ? Jestli ano, tak bych ti rozhodne doporucil redukci <DVI => VGA>. :-)
* Jede i o to, ze HDMI, DP a ostatní jsou "DIGIital" o proti "Analog" VGA ktery jde zapojit pres DVI-I (takové to DVI co má více PINs [+4], které práve umoznují analogicky vystup).

Ale nezarucujem ze su tie diery toho konektoru zapojene a je na nich signal, nemam 460ku, a netestoval som to nikdy :D
Ak by to neslo tak potom DP->VGA prevodnik. Je toho uz dnes kopa, malo by to normalne fungovat. Kvalita prenosu je analogova, samozrejme, ma analogovy monitor :)

• Urcite ten MONITOR ma jen VGA ?
Kupovat Convertor DIGITAL => ANALOG, to at radeji pockat na novy monitor, nebo at zapoji PC prozatim do TV :-)