Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podivný E-mail

Dobrej večer všem!!!!

Prosím Vás Neumíte někdo anglicky? Mám takový blbý dotaz. Jsem totiž začátečník v počítačích. Dnes jsem si kontroloval poštu a v příloze ve formátu pdf mi došel tento velmi podivný soubor.

Je to tento soubor

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHg-7CXNAlH_ Iz4&cid=755431F213F54ABA&id=755431F213F54ABA%21334 2&parId=755431F213F54ABA%211926&o=OneUp

Předem moc děkuji za odpověď

Podivne subory od neznamych odosielatelov sa zasadne neotvaraju, ptz acrobat reader moze byt deravy, a neznameho odosielatela mozes mat na haku. Urcite nejaka ruska krasavica co chce poslat 500$ na cestu do lepsich krajin. Alebo princ co ti chce poslat milion na konto, lebo vlastne nema. Tahat sa mi to nechce.

This is a condensed report of my findings on the Lenovo Yoga 13 20175. My Yoga 13 is over a year old and no longer under warranty, I began experiencing overheating issues; idling at 70-75 degrees Celsius and hitting max temp. under load. This took me a while to diagnose but essentially my Ultrabook would power off on its own due to firmware set max temp being reached on the CPU. Once I determined that the issue was overheating I began searching online and quickly realized that this was a common issue with this model. Previously I had no reason to monitor the temperatures so I’m not sure what the system was running at brand new out of the box but the consensus online is that a new Yoga 13 20175 runs at around 45 degrees Celsius.

To je zhuštěnou zprávu o svých zjištěních na jógu Lenovo 13 20175. Můj Yoga 13 je více než rok starý a již není v záruce, začal jsem zažívá s přehříváním otázky; volnoběh na 70-75 stupňů Celsia a bít Max Temp. pod zatížením. To mi chvíli trvalo, než diagnostikovat, ale v podstatě můj Ultrabook by vypnutí sama o sobě kvůli firmware nastavenou maximální teplota byla vyčerpána na CPU. Když jsem zjistila, že záležitost byla přehřátí jsem začal hledat on-line a rychle si uvědomil, že je to společný problém s tímto modelem. Dříve jsem neměl žádný důvod pro monitorování teploty, takže si nejsem jistý, co se Systém byl spuštěn na zcela nové vybalení z krabice, ale konsensus on-line je, že nová Yoga 13 20175 běží kolem 45 stupňů Celsia.

Co se na tom dá nepochopit?
Pokud neumíš anglicky, proužij tohle: translate.google.com (ono to zase neumí česky).

Hmmm... končíš diskusiu....
Ale rada pre teba. Ako píšeš - začiatočník v počítačoch - a ty sa odvážiš otvoriť e-mail od odosielateľa, o ktorom nič nevieš, nepoznáš ho! A podstupuješ takto riziko, že si sám pustíš do počítača nejakú škodnú - malware, vírus, trojana. A potom sa budeš stráááááášne čudovať, čo ti ten tvoj počítač "stvára".

Zásada je, pokiaľ nepoznáš, od koho je e-mail, tak sa automaticky maže. A pokiaľ ešte má ako prílohu nejaký súbor, tak DUPĽOM!
I keď si si prečítal ten súbor v PDF (nehľadiac na to, že je to nejaká zlátanina "postrehov") - nemáš zaručené, že samotný súbor PDF nemal v sebe škodlivý kód.

Ono totiž už nie je problém implantovať škodlivý kód dokonca i do obrázkov!