Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update RAM paměti - nenaběhne PC

Zdravím. Dnes jsem si koupil nové ram typu Kingston 8gb-2x4gb. Momentálně mám v PC taktéž kingston ale 2x2gb. Frekvence 1333 u všech ramek. Při spuštění pc mi to vyhodí po chvíli modrou obrazovku. Typ základní desky je h55m-e33. Měla by pobrat 16gb ram. Zkoušel jsem ji dát do jakéhokoliv slotu i po jedné každou zvlášt do každého slotu a nepomohlo. Kdežto u těch 2gb ty jdou do každého slotu takže vadná zakladní deska nebude. Děkuji moc za případnou pomoc.

S CPU s1156 nefungují žádné Single Rank (1Rx8) moduly o kapacitě 4GB. Pro Single Rank je maximum 2GB.
4GB moduly musí být v Dual Rank (2Rx8) provedení, ale ty už se téměř žádné neprodávají. Jedny z posledních dostupných jsou tyto:
https://www.alza.cz/crucial-8gb-kit-ddr3-1600mhz-c l11-d379518.htm
nebo tyto (pro 8GB koupíš 2ks)
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g b-1333mhz-cl9_d168442.html

Nechcem rypat. ale hore si napisal "Zase jsem chytřejší"
Tak doplnim:
"dualrank mají ty "černé čtverečky" z obou stran té destičky, singlerank jen z jedné" - neni pravda.

Na mechanicke osadenie chipov na plosaku sa pouzivaju vyrazy “single‐sided” a “double‐sided”.

"singlerank" a "dualrank" je logicka komunikacia pamatoveho modulu s radicom.
Mozu existovat RAM moduly osadene na oboch stranach plosaku (double‐sided) a pritom byt singlerank.

Tieto vyrazy sa casto zamienaju:
https://www.oempcworld.com/support/singlevsdualram .html
.

V tom clanku v overview je nezmysel, 2R nie su pomalsie. Zbytok je ok. Ono ide o hustotu chipov aby s tym vedel controller este pracovat (adresne piny). 2R ma logicky mensiu hustotu, t.j. potrebuje menej adresnych pinov (lebo rank sa voli pomocou extra CS signalu, to je u 2R vlastne potom akokeby dalsi adresny pin)

Pokud najdeš jiné Dual Rank moduly o kapacitě 4GB, ať už jednotlivě nebo v 8GB kitu, tak by měly fungovat. Ale já o jiných aktuálně dostupných momentálně nevím.

Teda ještě jedny by tu byly, ale nemají je skladem a mají proti těm Patriot nebo Crucial modulům dvojnásobnou cenu, takže bych je bral až v krajní nouzi:
https://www.czc.cz/transcend-jetram-4gb-ddr3-1600/ 112003/produkt