Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na lenovo ideapad s100 nejde nainstalovat windows xp.

Po nabootovani z flash disku nebo micro sd nejde instalace. V casti kde se vybira co s harddiskem a ma se me to zeptat jak ho chci rozdelit nebo zformatovat mi to vyskoci "Setup has defermined that drive is corrupted and cannot be ... opraven . A ze mam zmacknout f3 a restart. Ted mi nacita nžeanstalovany windows 10 a pise, ze musi opravit disk a ze bude trvat pres hodinu mozna. Jak to prosim opravit? luxus pokus instal a znovu si z nedostatku casu nemuzu dovolit. hodina je proste moc. dekuji moc.

To beru jako poslední možnost, spíš už bych tam nechal ty desítky. Před rokem jsem měl skoro stejný netbook a taky předinstalované win7 starter, ale kamarád mi tam nainstaloval nějak Xpčka, protože sedmičky opravdu sekaly se. Bohužel kamarád už mi s tím nepomuže a tak se ptám tady. Ty xpečka chci jen na nějaký čas, než si k Ježíšku koupím nějaký výkonnější stroj.

A to udělám jak? V biosu nic takoveho nemuzu najit. Je tam
SATA controller mode
-Compatible
-AHCI - tahle možnost je vybraná, zkoušel jsem i compatible, ale je to úplně to samé
V jednom tematu na tomto forum ohledne tohoto pocitace a xpcek jsem nasel odpoved
"Pokud chceš nainstalovat Win XP, tak musíš vypnout v biosu režim AHCI (Win XP ho nepodporuje), a potom nabootovat z flešky. A taky kvalitně vyrobit boot flešku, ve FAT 32." Proto jsem menil ty moznosti s AHCI.

Dale zalozky

Wireless LAN
Power on display
Legacy USB support
Power beep

ty xp na tom krámu běžely. jejich instalátor nezná ahci režim, tak co chceš.
o tvé instalační flashce nic nevím, ani o ní nehodlám diskutovat.
když nemáš vybavení, jak tam dostat xp, ani sis tehdy neudělal zálohu systému, ani jsi nezachoval recovery systému a potřebuješ to do půlnoci nainstalované, pak tam nacpi třeba ten starter.
bude to naprd, ale neměl sis vzpomenout v neděli.