Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilný Internet: Telekom (Mobilný Internet L) vs Orange (Extra)

Zdravím, chcem si zaobstarať mobilný internet (surfovanie po nete, sťahovanie, sledovanie videí a hranie hier po internete ako CS 1.6, GTA či CS GO). Ktorý z týchto internetov by ste mi odporučili viac?

Telekom: mobilny-internet (jedná sa o L verziu)

Orange: https://www.orange.sk/salespad/home/orange-mobilny -internet/detail-pausalu/mobilny-internet-extra/30 893

k tomu by som chcel zobrať tento modem - Huawei B310 https://www.lte-unas.cz/lte-hardware/modemy/huawei -lte-cpe-b310.htm

alebo by ste mi odporučili kúpiť radšej nejaký lepší modem v nejakom kamennom obchode alebo cez eshop?

Som vďačný za každú radu alebo recenziu.. alebo názor na daný internet či modem.

Pridávam aj moje bydlisko: Trenčianske Teplice - Štvrť SNP

Ďakujem!

Prvně budeš muset mít prověřeno jaké rychlosti,stabilitu máš možnost si objednat. Povětšinou takový operátor nabídne paušál a i HW zařízení. Takže předem domluva,jestli můžeš použít své zařízení (modem).Pokud jsi na sídlišti,tak zkus kombinaci s pevným připojením + mobilní data.

Je to jednoduche, prever si na telefone si smkou Orange a Telekomu, ci mas vobec siet dostupnu na mieste, kde ju planujes vyuzivat. Na presviedcanie spolocnosti zabudni, oni sa pozru len na mapku a budu ti tvrdit, ze signal mas aj ked nemas. Realny je len test len telefon.
Telekom by som povedal ma o kusok lepsie pokrytie mmobilnym netom ako Orange, ale Orange sa podla mna uz dotahuje posledne roky.
Dolezite je, aj ci sa napajas na 3G alebo 4G BTSku, pri 3G su bezne casove odozvy v stovkach milisekund, cize na hranie to nebude.
4G je na tom lepsie, ale tiez ti nikto negarantuje hratelny ping.
Osobne by som asi siel do 4ky (SWAN), pretoze maju este stale dotovane ceny, maju malo BTSiek, ale pokial mas jedno v dohlade ich net bude isty cas najlepsi z dovodu, ze maju vyrazne najmenej zakaznikov a vytazenu siet.
Modemy su prast ako uhod, pokial chces pc napajat cez wifi vykasli sa na modemy a net zdielaj cez mobil.

SIM v mobile mám od 02 ale od nich internet nechcem.. čo sa týka toho zdieľania cez mobil.. myslíš že je to lepšie ako cez modem? Akurát sa chystám kupovať Huawei P9 Lite čiže dúfam že by to dokázalo aspon slušne zdielať net.

v prvom rade pri mobilnom internete od orange/telekom zabudni na hranie hier,obidvaja poskytovatelia v tvz.silnej prevádzke/12:00-24:00/obmedzujú až blokujú p2P siete a podobné služby ,neobmedzovanie si nechávajú na fibernet/magio internet a podobné typy pripojení.....tu spomenutý swan ohladne mobilného internetu je ešte väčšia parodia na službu ako mobilný internet od O2,swan má mikroskopické pokrytie aj v hlavnom meste,neviem si predstaviť v akej kvalite to vedia poskytovať niekde mimo...