Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rámeček nebo box na zálohování 3,5" HDD

Ahoj,
hledám optimální způsob pro zálohování fotografií a videa. Jde o občasné zálohy (cca 4 x ročně). Chtěl bych koupit WD 3,5 RED 2 GB, "nějak" ho propojit s PC, vytvořit zálohu a pak disk uložit někam mimo PC. Myslím, že toto řešení by mohlo být spolehlivější, než nákup hotového externího HDD. Prosím o doporučení konkrétního rámečku, který by byl pro tento účel vhodný. Vzhledem k četnosti pláovaného využití (cca 4 x ročně) hledám rozumný poměr cena/kvalita (ale nechci disk zbytečně přehřívat)

Prosím taky o názor někoho zkušenějšího, zda toto řešení je OK.

Děkuji předem za všechna doporučení.

Ne, tyto dokovaci stanice, at uz vybrana kozaklem nebo tva, jsou nejlepsi reseni, take jsem chtel navrhnout. Akorat si k tomu konkretnimu zarizeni procti na netu recenze, jestli to neni nejak odflaknute, aby z toho disk nevypadaval, nemelo tendenci se to rozpadnout apodobne, protoze obcas jsou tyto veci dost sila, co se da taky prodat.

Jo a u obou stejne v jakyhkoli jinych pripadech budes potrebovat na 3,5" disk externi AC adapter, USBecko ho totiz rozbehnout nedokaze, to ma dostatek proudu maximalne pro mene energeticky narocne 2,5" disky.

Ještě jsem narazil tady na docela zajímavé zařízení (i s ventilátorem) :
https://www.amazon.com/Sabrent-External-Lay-Flat-D ocking-EC-DFLT/dp/B013WODZH0/ref=pd_sim_sbs_147_5/ 152-1994958-0264701?ie=UTF8&refRID=FWREJMFE6Z2G3B0 5C482

Takže mám dva finalisty, druhým je
https://www.mironet.cz/itec-usb-30-hdd-docking-sta tion-advance-pro-sata-hard-disk-35quot-and-25quot+ dp234228/#181606407

Prosím ještě o porovnání výhod a nevýhod těchto zařízení - které mám koupit ?

Děkuji předem

Samo o sobě to vratké není, ale přeci jen disk z toho trčí, tak je dobré to umístit tak, aby to člověk nechtěně nestrhl. Disk připojený v docku má mírnou vůli, ale myslím, že to není tak velké, aby hrozilo vylomení SATA.
Já jsem tento dock zvolil pro zálohy z toho důvodu, že jsem měl doma 2 přebytečné 3,5" HDD. Kdybych neměl nic, tak bych možná hledal jiné pohodlnější řešení (např. ext 2,5" disk). Ale tohle mi stačí, nahraju data na disk a ten uložím do tohoto boxu a je to...