Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rámeček nebo box na zálohování 3,5" HDD

Ahoj,
hledám optimální způsob pro zálohování fotografií a videa. Jde o občasné zálohy (cca 4 x ročně). Chtěl bych koupit WD 3,5 RED 2 GB, "nějak" ho propojit s PC, vytvořit zálohu a pak disk uložit někam mimo PC. Myslím, že toto řešení by mohlo být spolehlivější, než nákup hotového externího HDD. Prosím o doporučení konkrétního rámečku, který by byl pro tento účel vhodný. Vzhledem k četnosti pláovaného využití (cca 4 x ročně) hledám rozumný poměr cena/kvalita (ale nechci disk zbytečně přehřívat)

Prosím taky o názor někoho zkušenějšího, zda toto řešení je OK.

Děkuji předem za všechna doporučení.

Ne, tyto dokovaci stanice, at uz vybrana kozaklem nebo tva, jsou nejlepsi reseni, take jsem chtel navrhnout. Akorat si k tomu konkretnimu zarizeni procti na netu recenze, jestli to neni nejak odflaknute, aby z toho disk nevypadaval, nemelo tendenci se to rozpadnout apodobne, protoze obcas jsou tyto veci dost sila, co se da taky prodat.

Jo a u obou stejne v jakyhkoli jinych pripadech budes potrebovat na 3,5" disk externi AC adapter, USBecko ho totiz rozbehnout nedokaze, to ma dostatek proudu maximalne pro mene energeticky narocne 2,5" disky.

Mám HDD WD Red 2TB. Co se týká chlazení, tak myslím, že nemá cenu jej v tomto případě řešit, i když já, pokud má disk běžet několik hodin, tak na něj pustím USB větrák (Akasa). Ale myslím, že je to zbytečné. Vždyť když se disk namontuje do 3,5" boxu, tak tam se často ani chladit nedá, a to v případě, že je box uzavřený. Kdysi dávno jsem měl ext. disk Fujitsu Siemens - dokonale uzavřený kovový box - a ten topil, že bych si na něj mohl pokládat kafe aby nevychladlo. Dříve jsem mimochodem měl 4TB NAS WDMyCloud a také neměl aktivní chlazení. Na můj vkus topil až moc. Navíc se NAS zahříval i od samotného napájení i když byl disk v režimu spánku.
A co se týká prachu, tak dock nemám na stole trvale, připojím jej jen když chci provést zálohu, cca 4x za rok.
Myslím, že kapacita HDD omezená není. Ta je podle mě (možná se pletu) omezená jen u docků pro 2 disky z důvodu klonování disků (musí tam být nějaký firmware).

Já toto řešení volil z toho důvodu, že jsem měl 2 nevyužité HDD a zdálo se mi zbytečné kupovat 2 boxy. Navíc do docku co mám mohu připojit i 2,5" HDD, který se mi doma také válí :-)

O žádném USB bych neuvažoval. Na zálohy je optimální toto: https://www.alza.cz/akasa-lokstor-m52-d2286688.htm ?catid=18843029

Je to kovové, nepotřebuje to žádný externí zdroj, na zálohy jednou za 1/4 roku optimální. Disk po odzálohování prostě vyjmeš, strčíš do antistatického pytlíku a uklidíš do šuflete.

Případně dražší a vychytanější řešení (ale to je pro daný účel zhola zbytečné): https://www.alza.cz/akasa-lokstor-m51-d434081.htm? catid=18843029

Zhora bude DVD mechanika, zdola HDD. Proto chci raději chladit. Pokud se tam dá WD Black, prý to dost hřeje...

viz diskuze k tomuto rámečku na Alza :
"Náročné pevné disky jako řady WDC Black jsou opravdu telé a normální teplota takového disku je u mně okolo 30 35C v rámečku teplota šla až na 45C"

Finančně to vyjde +- nastejno, protože 2,5" jsou o pár stovek dražší než 3,5" a vyšší cena rámečku oproti krabičce se tím vykompenzuje. Navíc RED v 2,5" je myslím jen do 1TB. Pokud je to předimenzované technicky, tak je to jen dobře, ne ?

Ještě jsem narazil tady na docela zajímavé zařízení (i s ventilátorem) :
https://www.amazon.com/Sabrent-External-Lay-Flat-D ocking-EC-DFLT/dp/B013WODZH0/ref=pd_sim_sbs_147_5/ 152-1994958-0264701?ie=UTF8&refRID=FWREJMFE6Z2G3B0 5C482

Takže mám dva finalisty, druhým je
https://www.mironet.cz/itec-usb-30-hdd-docking-sta tion-advance-pro-sata-hard-disk-35quot-and-25quot+ dp234228/#181606407

Prosím ještě o porovnání výhod a nevýhod těchto zařízení - které mám koupit ?

Děkuji předem

Samo o sobě to vratké není, ale přeci jen disk z toho trčí, tak je dobré to umístit tak, aby to člověk nechtěně nestrhl. Disk připojený v docku má mírnou vůli, ale myslím, že to není tak velké, aby hrozilo vylomení SATA.
Já jsem tento dock zvolil pro zálohy z toho důvodu, že jsem měl doma 2 přebytečné 3,5" HDD. Kdybych neměl nic, tak bych možná hledal jiné pohodlnější řešení (např. ext 2,5" disk). Ale tohle mi stačí, nahraju data na disk a ten uložím do tohoto boxu a je to...