Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BOOTMGR IS MISSING (BIOS nejde)

Zdravim!
Na mém ntb se objevila chybová hláška BOOTMGR IS MISSING. Už jsem takový problém řešil, ale nyní se nemohu dostat do BIOSu.
Četl jsem rady na foru https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series -Notebooks/Lenovo-G780-BOOTMGR-is-missing/td-p/980 839 . Vypojil jsem baterku, napájení, HDD, prepojil RAMky, ale pořád nic.
Mám notebook Lenovo G780.
Dokáže mi někdo pomoci?
Děkuji.

Lehovna mají (nejen) na vstup do BIOSu speciální tlačítko (u novějších je dobře skryto na boku stroje a použití pouze se sponkou - nedivím se, protože se tím dá spustit i recovery procedura.)

edit: jinak tento problém vyvstává typicky poté, co nějaký šikula nechá NTFS zkomprimovat celý systémový oddíl.

Přesně tohle se mi stalo u stolního PC. Nepomůže nic jiného než vyndat CMOS baterii třeba i na pět minut než ji dáš zpátky mě to pomohlo. Někde jsem četl že musíš ještě vyzkratovat + a - kontakt na některých základkách bývá i resetovací tlačítko.