Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaky Linux pro liny netbook?

Mam postarsi, ale presto zanovni Samsung NC-10 (single core Atom, 2GB RAM). Momentalne na tom provozuju Xubuntu, a je to priserna plecka. Existuje nejaky jiny Linux, ktery by to rozpohyboval alespon na uroven desktopu z devadesatych let? :) Pokud mozno neco jednoducheho, kompilovat na tom jadro Gentoo bych fakt nechtel... Dik!

Tak nakonec se zda, ze nejlepsim Linuxem pro tuhle vykopavku je... wait for it... Windows 10 :) Prijde mi nejsviznejsi, takze jdu lovit klice na eBay.
Z ostatnich se mi libilo Ubuntu Mate a LXLE, ale v obou pripadech to bylo o trochu pomalejsi. Kazdopadne je budu mit na zreteli jako zajimave alternativy.
Remixos me nezaujal, prisel mi prilis alternativni, a krome toho v nem nefungoval touchpad tak, jak by mel.
Do Fluxboxu jsem nesel - mozna priste :)

Diky vsem!