Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC v rozmezí 20-23k s monitorem

Dobrý den,
chtěl bych si poskládat PC, mám dva návrhy a byl bych rád, kdyby jste mi pomohli porovnat popřípadě vylepšit PC. WIN budu řešit koupí licence.

U jedné varianty je ssd disk u druhé není z důvodu šetření peněz, zajímal by mě Váš názor zda-li se vyplatí dát. Veškeré připomínky nebo dotazy na mě pokusím zodpovědět.
PC bych chtěl objednávat do pátku.
Předem díky

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM04388101 3FVD012HN00137DY013F0K0131ZR013ITM013K4C013D1H013F ZR01

https://www.czc.cz/196923,110330,188046,130896,143 871,150530,179320,178812,167801,70136/kody

Mechaniku nemaj, nahradil bych:

https://www.czc.cz/lite-on-ihas122-04-cerna-bulk/1 31315/produkt

Tahle skrinka se mi libi vic, ale je to vec nazoru, tu Regnim maji zase i v provedeni s oknem:

https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-cerna/1 74046/produkt

https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg1w-pure-bl ack-okno-cerna/191710/produkt

Sice se dostane pres cenu, ale stejne bych zvazil priplatek za lepsi chladic:

https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012 /187660/produkt

SSD si dovolit vzhledem k cene nemuze, ale presto bych doporucoval zvazit priplatek a OS a programy nainstalovat na SSD, nebot rychlost nacitani je pak znat:

https://www.czc.cz/crucial-bx200-240gb/180816/prod ukt

Kazdopadne nic lepsiho nez jsi napsal, maximalne nejaka z tech zmen co navrhuju, pokud bude chtit, neudela.

mechanika nemusí byť v PC,... ostatne na nej sa neušetrí nič, stojí minimum, a obšas sa možno i tak bodne,... ostatne windowsy a pod, když kupujete z alzy, czc a pod, tak krabicové verze kdy Vám dodajú fyzicky teda práce CD/DVD, sú momentálne asi nejlevnejší...

K I3 6100 bych bral RX 470,... to či je poddimenzovaný je dosť ťažko povedať, nekteré hry, aplikace atd sú delané tak že zatažujú viac GPU a menej CPU a nekteré naopak,... nekteré pri I3 a RX 480 dokážu využiť plný výkon grafiky, nekteré ne,... ostatne I3 6100 + RX 470 na doske B150 si myslím že nemal byť problém,... je možné že občas sa bude grafika flákať, ale myslím že vo vätšine prípadov I3 6100 dokáže "nakŕmiť" RX 470 v pohode. Chladič jak už psal RedmarX tak bych bral HE1012,... SSD neni potreba, ja osobne bych už ale SSD dal do takmer každého PC nad 20 tisíc, predsa je to rozdiel,... mechanika je len na Vás, podla mna když kupujete PC za 23 tisíc, tak 300 korunová mechanika hore dole, ja sám mám mechaniku, a myslel som taky že je mi absolutne zbytočná, za 3x roky som ju použil nakoniec ale snad zo 7-8 krát. Myslím že to za tých ušetrených 300 nestojí,... nekdy je taky možnosť kúpiť iba SSD, a HDD dokúpiť oneco pozdejšie, když se prišetrí,... nekdy je to lepší než dokupovať SSD k HDD, aspoň máte pak menej práce s klonováním a podobnými blbůstkama,... Zas ale když nekúpite HDD máte malú kapacitu a pre takých čo majú strašne vela súborov, jako dokumenty, obrázky, filmy, hudbu a pod, tak pak to dosť omedzuje,... je to na Vás, vy musíte vedieť ako využijete PC, a či dokážete "vydržať" a jak dlhý čas kým dokúpite další disk.

Bože to si četl kde takovejhle nesmysl?:-D Sestavu hore jsem ti postnul, pokud levněji vem klidně tu i3 k tý RX480 stačí, jestli tam chceš nacpat v tom rozpočtu SSD tak na úkor všeho a tvoje blbost.(ohledně her ti bude k ničemu krom rychlejšího načítání,chladič nepotřebuješ s tím hlukem bych to zase tak nehrotil a intel netopí takže i BOX stačí.)

prázdne sloty do dubúcna sú nesmysl,... máte tam 4 sloty celkovo, 2 volné,... teda dokopi bude možné dať 16 alebo 32GB RAM,... kým Vám tolko RAM bude potreba už i tak 4x vymeníte dosku, už budú dávno DDR6 či jaké, a skôr budete potrebovať upgradovať iné komponenty ako napríklad GK,... ostatne 2x4 je lepšie práve kvoli dual-channelu,... čo je to u ramiek dual-channel si môžete najsť na wikipedii.

až na SSD,... ja bych preferoval radeji Kingston UV400/V300/HyperX,... nekterý tady doporučujú transcend 370,... Taky aj Intel 535 neni špatná volba.... ideálnejšie priplatiť na Crucial BX200,... ešte lepší pak je Samsung 850EVO alebo Crucial MX200,...

Co to melete?

Dyt je to uplne jedno, tak ty Crucialy pojedou 2133MHz misto 2400MHz.

Ale ty Kingstony jsou opravdu lepsi, protoze jsou CL14 zatimco Crucial CL16. V praxi to v podstate poznat nejde, ale pridas stovku a mas dobrej pocit, ze tam mas rychlejsi pameti, jinej efekt to nema.