Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna procesoru za lepší - problémy

Dobrý den, měl jsem procesor AMD FX 6100 s grafickou kartou NVIDIA GTX 760. všechno běželo v pořádku. Před týdnem jsem upgradoval procesor za AMD FX 8300. Všechno zprvu fungovalo dobře, ale poslední tři dny mi háže bluescreen + různé chyby. Základová deska MSI 970A - G43 . Prosím o pomoc. Nevíte někdo co s tím?

Předem děkuji za odpovědi.

• Zacni navstevou BIOSu a zadej 'Restore Default' /*K obnoveni vychozich hodnot nastaveni input-output.
Kdyz uz budes v tom BIOSe, podivej se jakou mas verzi, v nekterych pripadech, pomuze jeho aktualizace, UPdate jeho verze, ktera muze prinést optimizaci na tvuj problém, problém kompatibility.
• Nastaveni RAM mas na kolik Mhz ? Zda-li se ti budou nadale obevovat BSOD modré obrazovky, nastav jim hodnotu 1333Mhz (v BIOSe), pred odchodem potvrdit.
* Ty RAM mas jak zapojené v kterych DIMM slotech ? Meli bys je mit zapojené v <A2 + B2 /v modrém druhém a ctvrtém slotu> od CPU.

ale poslední tři dny mi háže bluescreen + různé chyby

• S vymenou CPU jsi manipuloval i CPU chladic, nasadil jsi ho po vymene spravne ? Pred BSOD jsi mel jaké teploty CPU ?
* Kazda BSOD obrazovaka je doprovazena informaci o kritickém problému, ty jsi tam mel nasané co ?

Updatoval jsem Bios,dal recommended optimal settings,reinstaloval Windows, zatím vypadá vše v klidu.

RAM mám defaultně ,mělo by to tedy být 1866 MHZ ? Nejsem si jistý.

Měl jsem v prvním a třetím, připojil jsem je do 2 a 4.

Právě že to nešlo nad 30 stupňů podle TempCore.

Píše se tam něco o tom že by mohl být špatně zapojený nějaký hardware ale neuvědomuji si že bych při instalaci HW udělal chybu.

• Muzes na zkousku v [BIOS] nastavit tem RAM hodnotu 1333Mhz? /zapojené by meli byt v DIMMs slotech 2 a 4 od CPU.
* Viz vyse A2 + B2, zapojení ci osazení 2 kanalu, vyuzijes i moznost DualChanel.

• BIOS si aktualizoval i micro code pro CPU, neké mensí obnovení ti dle vysledku pomohmo, ted se chce zamerit jen na hodnoty HW v BIOSe, jako uvedená RAM a pod OS/Windows kompatibilita ovladacu, která muze byt viníkem modré obrazovky 'BSOD'.

Protoze ty RAM muzou byt s original hodnotou 1333Mhz, 18xxMhz muze byt az az XMP profil (navíc vysí hodnotu tvé CPU ani nepodporuje), OC, coz v nekterych prípadech vede k nestabilite, spatné kompatibilite kombinace CPU + Frekvence RAM/Typ, napajecí profily navíc Mhz RAM ti ve hrách pridá 1FPS nekde nad 100FPS kde budes mít 101FPS.