Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Účinky EMP

Zdravím,

Je elektromagnetický impuls destruktivní pro hardware, ať už se jedná o pc, smartphone či jinou elektroniku ?

Na youtube jsem shlédnul video, jehož autor "vypnul" smartphone pomocí přenosného zařízení určeného právě pro EMP. Bylo tam uvedeno, že se dané zařízení jen "vypne" a nepoškodí.

Zřejmé záleží na vlastnostech daného zařízení produkující EMP.

Dokáže EMP zničit data na hdd ?

kazde emp ti neodtienene zariadenie uvari, pretoze to usmazi vsetky cipy v nom.
zjednodusene povedane, emp "nabije" okolity vzduch na vysoke napatie, ktore cloveku neublizi, clovek to nemusi ani citit. V zavislosti od vykonu emp moze byt sila pulzu niekolko desiatok/stovak/tisicok voltov. No ked s takymto vzduchom pride do kontaktu neodtiene zariadenie (a ono pride, pretoze vzduch sa dostane vsade ak nemas nieco vyrabane pre armadu, odtienene, vodotesne a vzduchotesne), tak to napatie sa stane pre cipy pracujuce s napatim len niekolkych voltov (ci menej) smrtelne. Staci niekolko milisekundovy pulz a je hotovo. Vypnutie zariadenia nepomoze, musi byt na toto odtienene, a to je akurat tak vojenska elektronika. Nic co bezne dostanes kupit v obchode pre obyc. ludi.