Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkolaboval mi windows

včera večer mi windows10 blikl a hned zustala obrazovka červena dal jsem restart a nic jen nabidky ruzne ,vše jsem zkoušel posledni bod,tovarni nastaveni atd opravit system ,jedine co ukazuje nainstaluj z pc a nevim kde to je zalohovane ,měl jsem win7 a nechal jsem si on windowsu dat zdarma 10 a vše šlo ok až po tom update to udělalo jde stim něco prosim udělat ?děkuji

teda BSOD,... samozrejme drivery sa mali stiahnuť zo stránky výrobcu MB, jako prvé chipste, pak grafika, lan atd... zrejme ste tak neučinily,... typuju to len na laický update, typicky "klid sem, klik tam,... next next next,..."

skorej si odzalohujte data, nabootujte live linux, a dáta si prekopírujte napríkald na USB alebo externý HDD ktorý počas inštalácie bude odpojený od PC.

Nasledujú možnosti:
1. stiahnite si zo stránky MS inštalačku, prípadne utilitu ktorá Vám dokáže stiahnuť inštalačku a spraviť napríklad z USB bootovacie inštalačné médium,... nabootujte v BIOSe,... vyformátujte partíciu s OS na NTFS a nainštalujte zde OS.
Aktivačný key je uložený v BIOSe, takže systém sa aktivuje sám,... následne když sa dostanete na pracovnú plochu ako prvé prejdite na webstránku výrobce a stiahnite drivery pre Váš model MB, v poradí jak jsem tady psal.

2. Dosť možné že je od výrobcu na SSD/HDD skrytá partícia, tak môžete klidne nainštalovať aj z nej, vtedy to obnový už aj s nainštalovanými drivermi atd.

16GB by mala v pohode postačovať ako "inštalačné médium",... na zálohy pak podle toho "kolko ste toho mali v PC"...

www.linuxliveusb.com

nabootujete tak že když si vytvoríte z USB bootovacie médium, tak ho iba v BIOSe v boot priority nastavíte ako prvé,...

[img=http://motherboards-reviews.com/ASUS/socket_AM3/M2N68-AM_PLUS/images/ASUS_M2N68-AM_PLUS_BIOS_boot_settings.jpg]http://motherboards-reviews.com/ASUS/socket_AM3/M2 N68-AM_PLUS/images/ASUS_M2N68-AM_PLUS_BIOS_boot_se ttings.jpg[/img]

do biosu vstúpite tak že zmáčknete F2 alebo DEL hned pri štarte PC.