Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na zisťovanie zmeny hardware

Takže v predchádzajúcom vlákne som mal problém z počítačom, konkrétne som mal problém zo zápachom zo stroja. V servise 4 hodiny skúšali počítač na maximálnej záťaži a nič nenašli - žiaden zápach im s toho nevychádzal. Tak mi ho dnes vrátili ale problém je že počítač je z nejakej neznámej príčiny nejaký ľahký a to sa mi nepáči. Keď som niesol počítač do pravy bol ťažšký - tak som ho musel niesť na vozíku. Ale vrátil sa mi akýsi ľahký a to sa mi príliš nepáči. A mňa by zaujímalo čí náhodou niečo nevybrali? Existuje program na zisťovanie zmeny hardwaru?

Nový, opět originální problém. Ty počítač nevážíš, když do dáváš do cudzích rúk? Program, který by zjistil, co v bedně bylo před odnesením a jak se to změnilo opravdu není. Třeba vyfoukali prach, to nevíš, co jsi měl za hardware? Možná něco vážil ten zápach, co tam teď chybí.

Tento hardware:
HDD - http://www.alza.sk/western-digital-caviar-blue-100 0gb-64mb-cache-d332694.htm
RAM - http://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz-h yperx-cl9-plug-and-play-d236124.htm
GPU - http://www.alza.sk/sapphire-r9-270x-dual-x-oc-boos t-d484423.htm#popis
CPU - http://www.alza.sk/intel-core-i5-4590-d1481074.htm
MBU - asus-z97-k-d1481453.htm
CASE - cooler-master-n500-d452923.htm
PSU - seasonic-g-series-550w-d458027. htm
Chladič CPU - http://www.alza.sk/gelid-solutions-tranquillo-revi ze-2-d342666.htm
DVD - lg-gh24ns-cerna-d248808.htm
Popravde nikdy som počítač nemal otvorený a vždy som pozeral cez sieťku. Opravovaný bol v obchode, kde sme ho kúpili - uplatnili sme záruku.

A vieš že máš pravdu? Chcel som si otestovať či mám ale nemám vymenený zdroj ale len čo som vybral počítač z pc stola videl som to už aj voľným okom že zdroj bol vymenený. Starý zdroj mal čiernu farbu a bola nad ním modrá nálepka a tento má sivú farbu a je nad ním nálepka 100-240 VAC. Plus hore zmizla jedna karta, nepoužíval som ju ale aj tak. Bohvie čo zmizlo v počítači? A teraz, čo? Starý počítač som nemal zozadu vyfotený ale tú kartu som si pamätal.

Takže, vzal som svoj minisvetelné delo a namieril ho do počítača. Pred tým som kompletne stiahol špecifikáciu k môjmu pc.

Základná doska Z87-K. Ok! Grafická karta SAPPHIRE R9 270X DUAL-X OC BOOST. Ok! Chladič GELID Solutions Tranquillo. Ok! Sata disk WD Blue 1000GB 64MB cache. OK! Procesor Intel Core i5-4590 Ok! Dvd mechanika LG GH24NS čierna. OK! Bedňa Celer master N500. ok!

Seasonic G series 550W. Bad! (SS- 400W ET Active PFC F3)
Kingston 8 GB KIT DDR3 1600 MHZ Plung and play. (???)

Nie,vymenili mi môj čierny zdroj Seasonic G series 550W za sivý zdroj SS- 400W ET Active PFC F3. A veľmi to nieje vidieť ale zrejme sú vymenené aj ramky. Pred tým som tam mal 2x 4 GB ramku čiernu z nakresleným červeným panačikom a cez neho bol biely nápis Kingston a za ním HyperX. A teraz je čierna bez panačika a chýba aj nápis hyperx.

Ještě včera to bylo 400 W, časem se možná dostaneč na původní hodnotu.

O děle už nepiš ani sem nedávej fotky toho svého děla, ale tohle znamená co?

Pred tým som kompletne stiahol špecifikáciu k môjmu pc.

Ty panáčky jsi viděl na vlastní oko nebo jsi je taky odněkud stáhl?

ale problém je že počítač je z nejakej neznámej príčiny nejaký ľahký a to sa mi nepáči. Keď som niesol počítač do pravy bol ťažšký

kokos, toto je na cvokara... :-D
vazil si ho pred odvozom ze vies ze sa daco zmenilo? alebo si sa len zle vyspal a namyslas si bludy?

isto vies co si kupoval a aky tam mas hw, takze nemas probem si overit niektorym z miliona programov co mas za hw v nom aj teraz.