Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit identitu podvodníka?

Vážení,

stala se mi taková věc. Dnes ráno kolem 1 hodiny jsem na Omegle potkal někoho, kdo nabízel show na Skypu za peníze. Ještě jsem nikdy nic takového neviděl a zkusit se má přece všechno. Takže jsem na to kývl.

Dotyčná osoba chtěla zaplatit předem, s tím jsem neměl problém. A chtěla to tak, že jsem jí dal své telefonní číslo, za chvíli mi přišel PIN a ten jsem jí napsal. Bylo to na nějaké Riot Games EU2 (údajně něco na League of Legends). Pak si mě osoba přidala na Skypu a poslala mi několik vzkazů. Psal jsem, že nemám čas, že bych to potřeboval odložit tak na hodinu. Pochopitelně jsem se tomu člověku (údajně žena) už nedovolal :) Změnil si jméno a dělal hluchého. Asi měl ze mě dobrej den. Bylo to jenom 499 Kč, ale stejně mě to naštvalo a hlavně mi jde už o ten princip. Tak bych to chtěl dotyčné osobě osladit. Předpokládám, že Omegle konverzace neuchovává. Takže mě napadají dvě možnosti, jak osobu vystopovat. Za prvé se v nějakém účtu muselo zadat mé telefonní číslo. A za druhé mi poslala na Skype několik příspěvků, takže pokud je poslala z domova, mělo by to být dohledatelné podle IP. Stalo se Vám někdy něco podobného? Poradili byste mi, na koho se obrátit? Děkuji za odpovědi!

Nič si od toho nesľubuj...vyhľadať dotyčnú osobu bude pre Teba nemožné...

Za prvé se v nějakém účtu muselo zadat mé telefonní číslo

no á? účet si založí hocikto, hocikedy, hocikde a môže uviesť falošné údaje...

A za druhé mi poslala na Skype několik příspěvků, takže pokud je poslala z domova, mělo by to být dohledatelné podle IP.

nebuď naivný...ak niekto zámerne urobí podvod, tak svoju identitu bude maskovať za inou cudzou IP...a navyše IP nezaručuje, že sa jedná o "domov" dotyčnej osoby...

Ale i u toho falešného účtu se dá zjistit přece třeba IP. A od poskytovatele už by mělo být zjistitelné, komu patří, ne? Stejně tak, pokud se k účtu přihlašuje z domova často. Já jsem laik, ale i kdyby to přesměrovávala z více IP, tak jednou se ta původní musí najít, ne?

Zistiť IP zo Skype? :-?
Vieš ty vôbec, na akom princípe Skype pracuje?
V minulosti to bolo P2P spojenie na základe ID skype mena. Teraz je to tiež na základe skype mena cez servery M$ - ovšem tieto sú určené len na túto komunikáciu (a tam sú uložené ID Skype účastníkov) - t.z. že cez Skype sa dovoláš z akéhokoľvek PC. Skype totiž nie je viazané na TCP.

Dnes ráno kolem 1 hodiny jsem na Omegle potkal někoho, kdo nabízel show na Skypu za peníze. Ještě jsem nikdy nic takového neviděl a zkusit se má přece všechno. Takže jsem na to kývl. Dotyčná osoba chtěla zaplatit předem, s tím jsem neměl problém.

Jsi dospělý a svéprávný?

Toto cele akoze myslis vazne?
Si normalny?
Vsade ta vysmeju a ak ti pripada ze si as este dostatocne dobre nestrapnil, len pokracuj dalej. Na internete o tebe nikto nic nevie, no ked prides dakde osobne s takouto kravinou, tak si ta odfotia a zvysok zivota budes zabavat planetu.

Bol si hlupy, dostal si priucku. A ako tu uz napisali, este veeelmi jemnu. A este chces vyskakovat za to ze si bol hlupak? Opat, si normalny?

Dufam ze sa poucis a viac taketo kraviny robit nebudes. Pretoze toto je vec hodna tak 9r sopliaka co sa prave dostal na internet. Pokial sa nemienis poucit, tak sa aspon nerozmnozuj, jeden exemplar cloveka ako ty, planete bohato staci.

p.s. a aj keby si zazrakom zistil ze to bola nejaka Pamela Smith z Utahu....noze povedz co jej ty spravis, hrdina? Co spravis cloveku za oceanom, co mu kde "osladis" ? No davaj dalsie mega naivne kinderhacker kecy, nech sa dalej smejeme. Smiech je zdravy :-)

Obavam se, ze sance na zjisteni pachatele je nulova. Vznikla skoda je v rovine prestupku, takze ti poskytovatel nesdeli udaje o uzivateli. Kdyby nahodou sdelil, musis prokazat, kdo u zarizeni sedel a vytahl z tebe penize. Snadno si vymysli desitky verzi kdy sve zarizeni nechal nekde lezet a nekdo ho zneuzil. Penize si zjevne vlozil na zahranicni konto, takze to taky nikdo nedohleda. Cizi zeme kvuli par stovkam nic resit nebudou.