Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet se chová divně

Dobrý den, mám takový problém na windows 7, jsem připojenej k internetu přes lan kabel, kterej vede z modemu a jsme jako barák na optice.

Vždy po dvou hodinach cca, přestane fungovat internet, nejde se mi připojit skype a nenačítají se stránky. Načítá se jen youtube.com, gmail a můžu zůstat v online hře, pokud jsem se před tím pádem připojil. Po resetu PC je vše zase funkční a takhle pořád dokola, nebaví mě pokaždy resetovat PC, tenhle problém se objevil snad z ničeho nic. Už jsem skenoval pc proti malware a antispyware a je čistej. Nevíte někdo co s tím ? Pc jsem odnesl ke kamarádovi a dělá to tam stejné.

Ahoj, díky za rady borci, updatoval jsem ovladače síťovky a zkusil i starší verze, pořád stejný problém, po restartu vždy na dvě hodinky vše jede dobře, poté jede jen youtube a google sites, nic víc.
Pc jsem projel vším možným, různými antiviry, antispyware, antimalware, vše je ok.
ipconfig -all výpis sem můžu zveřejnit, aniž bych se musel bát ? Nejsou tam nějaké informace, které by mohla třetí strana využít ? Dávám si radši pozor, tak se ptám, díky za jakoukoliv radu.

Tak konečně sem házím výpis když ten internet začne blblount. : /

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\artas>ipconfig -all

Windows IP Configuration

   Host Name . . . . . . . . . . . . : artas-PC
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : AC-9E-17-E1-31-8C
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.101(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : Wednesday, September 28, 2016 2:03:05 PM
   Lease Expires . . . . . . . . . . : Wednesday, September 28, 2016 8:03:05 PM
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Hamachi:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Hamachi Network Interface
   Physical Address. . . . . . . . . : 7A-79-19-58-9D-B7
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2620:9b::1958:9db7(Preferred)
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3597:6afb:9847:c18%32(Preferred)
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 25.88.157.183(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : Wednesday, September 28, 2016 2:03:01 PM
   Lease Expires . . . . . . . . . . : Thursday, September 28, 2017 2:05:08 PM
   Default Gateway . . . . . . . . . : 2620:9b::1900:1
   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 25.0.0.1
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 779778322
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1E-04-32-AA-AC-9E-17-E1-31-8C

   DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{40C14F01-ACAC-4640-84E7-109F4676E37E}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{9FDF7C96-A0A5-4A3E-86E5-19083D87B728}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #4
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\artas>

hodnoty vypadají normálně, mělo by to fungovat. lease time routeru je 6 hodin, s tím to nesouvisí.
ještě bych zkusil statické nastavení ip a změnu na goole-dns:

   Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.11
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8 a 8.8.4.4

u rozhraní hamachi bych zkusil zakázat ipv6 protokol, bůh ví jak se jim ten krám chová.

Nebo rovnou obnovit (Reset) celou vrstvu 'WinSock|TCP/IP' a vyjít z tohoto stavu, jelikož to může zabrat mnohem méně času, kde jde jen o jednoho jůzera.

# Může se hodit : Ono není není spatné si konfiguraci domaci site ulozit a v pripade problému jen restartovat :
IMPORTOVAT

# netsh -f c:\Moje_Nastaveni_IP.txt

EXPORTOVAT

# netsh -c interface dump > c:\Moje_Nastaveni_IP.txt

Nějak se tomu moc nechtělo, tak hážu co CMD hodil po zadaní těch tří příkazů po pádu.
Mě přijde divný, že po reset pc to vždy jede zase suprově. Přitom jsem drivery na sitovku vyzkoušel snad všechny co jsou pro moji MB.

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\artas>nslookup seznam.cz
Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    seznam.cz
Addresses:  2a02:598:a::79:39

C:\Users\artas>ipconfig flushdns

Error: unrecognized or incomplete command line.

USAGE:
    ipconfig [/allcompartments] [/? | /all |
                                 /renew [adapter] | /release [adapter] |
                                 /renew6 [adapter] | /release6 [adapter] |
                                 /flushdns | /displaydns | /registerdns |
                                 /showclassid adapter |
                                 /setclassid adapter [classid] |
                                 /showclassid6 adapter |
                                 /setclassid6 adapter [classid] ]

where
    adapter             Connection name
                       (wildcard characters * and ? allowed, see examples)

    Options:
       /?               Display this help message
       /all             Display full configuration information.
       /release         Release the IPv4 address for the specified adapter.
       /release6        Release the IPv6 address for the specified adapter.
       /renew           Renew the IPv4 address for the specified adapter.
       /renew6          Renew the IPv6 address for the specified adapter.
       /flushdns        Purges the DNS Resolver cache.
       /registerdns     Refreshes all DHCP leases and re-registers DNS names
       /displaydns      Display the contents of the DNS Resolver Cache.
       /showclassid     Displays all the dhcp class IDs allowed for adapter.
       /setclassid      Modifies the dhcp class id.
       /showclassid6    Displays all the IPv6 DHCP class IDs allowed for adapter
.
       /setclassid6     Modifies the IPv6 DHCP class id.

The default is to display only the IP address, subnet mask and
default gateway for each adapter bound to TCP/IP.

For Release and Renew, if no adapter name is specified, then the IP address
leases for all adapters bound to TCP/IP will be released or renewed.

For Setclassid and Setclassid6, if no ClassId is specified, then the ClassId is
removed.

Examples:
    > ipconfig                       ... Show information
    > ipconfig /all                  ... Show detailed information
    > ipconfig /renew                ... renew all adapters
    > ipconfig /renew EL*            ... renew any connection that has its
                                         name starting with EL
    > ipconfig /release *Con*        ... release all matching connections,
                                         eg. "Local Area Connection 1" or
                                             "Local Area Connection 2"
    > ipconfig /allcompartments      ... Show information about all
                                         compartments
    > ipconfig /allcompartments /all ... Show detailed information about all
                                         compartments

C:\Users\artas>nslookup seznam.cz

Mám aviru a jinak furt se nic nevyřešilo, je to hodně divné no, jsem z toho už zoufalý. : /

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\artas>ipconfig /flushdns

Windows IP Configuration

Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

C:\Users\artas>

Spusťte <PowerShell> a obnovte si vaše nastavení/*vrstvu, TCP|IP p.řadkem :

netsh int ip reset

# Následovně, restartuje PC. *PowerShel 'MUSÍ" být spušten jako 'SPRÁVCE'.
Zda-li šlo jen o n.IPs, konfiguraci IP si uložte si své nastavení do 'souboru', který použijete v případě nového problému :

'Uložit'

netsh -c interface dump > c:\Moje_IP.txt

'Nahrát'

 netsh -f c:\Moje_IP.txt

* Soubor Moje_IP musí zůstat na svém místě => C:\

avira je výrobce, má více verzí svých av, proto jsem chtěl přesný název. neškodné bývají jen free verze.

když se chování připojení časem mění, musí se spouštět nějaký rozdrbávač.
1) není nainstalovaná služba bonjour service?
2) přehled -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
(případný screen tak, ať je z něj něco vidět)

1) ty něco přečteš z těch sloupců, širokých 8-10 písmen?
je logické, že musí být vidět celý název procesu a pokud možno celý image-path. zbytek místa jde vyplýtvat deskripšnem.

(fascinuje mě, že ms aplikace si za 20 let neumí v ms systému zjistit velikost okna a inteligentně se přizpůsobit)

2) ta avira tam má nějak moc služeb, to je nějaká "full" verze? jestli není jen jednoduchá free, vykopat ven.

3) u pc rozdrbaných ccleanerem obvykle nepomáhá už nic než formát.

4) services: dnscache anonymního výrobce, ležící v syswow64 - zakázat.