Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 graficke artefakty

Zdravim,

Ziadam vas o pomoc s mojim PC.
Mam viacero problemov s PC.

Z nicoho nic, mi prestali fungovat programy ako napr. Steam,Origin,GOG,Mumble a pod. Vacsinou to pise chybu s pripojenim, alebo sa to proste vobec nezapne, ani to nehodi chybu ani nic proste ako keby som ani neklikol na ikonku spustit.

Sprievodny jav:
Na Wallpapery sa mi objavilo rozne graficke artefakty (ako ked je problem s GPU) a rovnake obrazce sa mi objavuju takmer na vsetkych obrazkoch ci uz v prehliadaci alebo priamo vo win. Deje sa to ihned po cistej instalacii win.

Skusil som vymenit reinstall win, vymenit gpu,skusal som integrovanu GPU, odpojit vsetky HDD, nasledne skusit iny HDD pre instalaciu win(win som reinstaloval uz 4x). Update Biosu, testy grafiky, meranie teploty, 2 antivirusove programy.

Screen plochy > https://gyazo.com/23c813215fbde8151f214204a8c5c651

Zostava >
MB asus z170m-plus
CPU i7 6700
GPU GTX 1070 G1
PSU 630W Be Quiet!

Zostava je netaktovana, a asi mesiac stara... starsie komponenty su len disky a zdroj.
Zaujimave na celej veci je ze pocas tychto problemov sa mi podarilo rozbehnut Witcher3 na ultra detailoch na stabilnych 60fps... a nemal som ziadne problem...vsetko slapalo ako malo

Mohl by jste vstoupit do BIOS a oznámit mi následující hodnoty :

1) Jaké hodnoty mají vaše RAM.
2) Na kolik máte Ghz vaše CPU a co mě hodně zajímá na kolik má, nebo jakou hodnotu má "V-Core" (kde špatně nastavené napájení způsobuje stejné Artefakty|Anomalie.
3) Verze vašeho BIOS.
* Máte-li spustěnou jakoukoliv funkci typu OC|Overclock, dezaktivujte.

['Děkuji,]
Ty RAM jste nastavoval sám ? (stáhněte tu RAM na ['1866'] => napájení Auto)
Hodnoty větvý vypadaji standartně, ale v IDLE|*Klidný stav, to nemusí nic znamenat, podstatné jsou v záteži.

[Nepomůže-li změna hodnot RAM:]
# Prozatím dobrá zpráva je ta, že se vám artefakty nezobrazují i v BIOS.
Poslouchejte, nabídnu vám vytvořit Linux|Ubuntu BOOTovací zařízení na které použijme třeba USB klíč.
Nasledovně spustíte PC s tímto vytvořeným USB klíčem.
* Zvolte LIVE, z možnosti která se vám zobrazí "ZKUSIT UBUNTU BEZ INSTALACE"

# Jestli se vám artefakty nezobrazí v prostředí UBUNTU, problém nemusí byt přímo v chybou Hardwaru, ale nastavením hodnot, ovladač etc.
Dokážete vytvořit USB bootovací zařízení sám, nebo potřebujete pomoc ?

Rozumím, dekuji za obrázky, je to srozumitelnější.
# Místo F10 stiskněte F5, PC se vám následovně vypne a zapne, již jste to dělal ? Jestli né, neztrácejte čas a stiskněte F5.
# Mimochodem, když jste prohazoval ty grafické karty, nenechal jste VIDEO kabel zapojen v základní desce ?
* Kdyby náhodou ano, není za co se stydět, mě se na pracovišti stalo několikrát :-)

V tom případě nevím jak bych vám mohl pomoci je mi líto

# Pod Windows se podívejte, zdali nemáte nainstalovány ovladače Intel HD odinstalovat, tak jak zkusit i jiný ovladač třeba i předeslý na vaši grafickou kartu, zkuste i jiný výtup (z grafické karty).

# Víc vám nepomohu, na 'Google' hledat řešení nebudu, zaprvé kdybych měl odpovídat pomocí 'Googlu' bych poradny ani nenavštěvoval a zadruhé nedozvěděl by jste se nic víc než co by jste mohl najít sám.

Tak vám přeji hodně stěstí a at se vám to podaří vyřešit, držím vám palce ;-)

Dakujem za Vas cas,

Ak sa mi to podari fixnut tak urcite sem napisem riesenie.
Nieco mi hovori ze to bude v doske, nic ine uz nezostava, zajtra ju zoberem na reklamacku. Dufam som ze to bude len nejaka banalita, ktoru by vedel nekdo skusenejsi vyriesit za par minut... ale vypada to tak ze sa to servisu nevyhne

Tak este raz dakujem a dobru noc :D

Ked si skusil rozne RAM v roznych slotoch a nepomohlo tak by som sa zameral na dosku a CPU, alebo aj mozno na instalacku Win, skus inu a hlavne aj iny USB stick alebo ju vypal na DVD a ne z USB sticku.
Preistotu by som si aj zdroj pozical iny na test.

P.S. a s jednou RAM to skus nanovo nainstalit tie Win a vcetne formatovania syst.oddielu v instalatore. Ptz uz ked to mas raz posahane kvoli vadnej RAM aj na disku, tak to len samotna vymena RAM neopravi.

P.S.2. Instalator Win bol OK bez artefaktov? Po instalacii kedy presne naskocili tie artefakty?

Uz som skusil nespocetne vela kombinacii, ako to spojazdnit, od vymeny grafik, cez disky az po ramky...
Dnes som zaspal kvoli tomu do roboty :D

Skusal som 3 rozne instalacky Winu.

Instalator je ok bez artefaktov, artefakty naskocia ihned po prihlaseni na plochu, a vzdy su na inom mieste na pozadi, ale nepresahuju cez ine okna alebo ikony na ploche. V podstate sa objavuju na vsetkom co ma priponu .jpg alebo .png a pod.

Live ubuntu bolo tiez bez artefaktov a bezal krasne bez problemov,

Skus reklamovat CPU, ptz toto je skor vypoctovy problem si myslim. Alebo RAM ale potom nainstalit Win nanovo, alebo po zmene RAM (po jednom module a aj v roznych slotoch) skusit si pozerat tie jpg obrazky, ci sa nieco zmenilo.
P.S. alebo doska moze mat nahovno menice pre RAM alebo CPU alebo znicenu paticu CPU apod.

Přidat na 'V' RAM ? *Pochopil bych VCore
# Celé to vypadalo poškozený BUS, kde již od začátku používal profil RAM s 'napájením' které CPU nepodporuje až jednoho dne CPU|Bus nebo popřípadě (podle popisu) NBridge to nedal a konec sláva výletu Čau s bohem, což není nic neobvyklého..

Jak má sběrnice nebo CPU problém s napojením může dělat ty samé artefakty, podle mě přismahl CPU|Bus, navíc podle artefaktů se nedá řídit, víc napoví až bližší diagnostika alespoň pod Windows třeba s OCCT nebo jiny, který v real-time ukazuje 'hodnoty' a jejich 'napájení', tyto vysledky, grafy porovnat, hladat, jinak to bude spíš jen hádání (z mé strany určitě) ..

Neříkám opak, ale chce to alespoň základní diagnostiku.

# Jinak jsem viděl že jste psal výše at nainstaluje Windows znovu, jsem názoru že za zkoušku to stojí, kde jsem se hlavně u těch prvních Build 10 setkal s vyhazováním BSOD i při výměně RAM nebo pozměně jejich profilu kde po nové instalaci nebo instalaci jako takové problém zmizel, navíc jestli jste četl víše, Live CD s Linuxovou distribucí mu PC najelo bez problému, ano nová instalace Windows může fungovat.

# Ale v tomto případě jak již píšete výše, by před instalací muselo byt provedeno Default nastavení hodnot BIOS a následovně RAM přidat ručně hodnotu '2133MHz' což je také max hodnota kterou podporuje jeho CPU, v default mu BIOS nastavuje nákých 2400 (zřejmě nějaký XMP, OC profil), zakázat auto overclocking profily až následovně provést instalaci.

Pri kazdom starte byvali tie artefakty torska inak rozlozene, dokonca pri jednom starte pocas prace s PC artefakty z 1/2 obrazovky zmizli.

Inac jedna sa o pamate

https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr4-sdram-2 400mhz-cl15-hyperx-fury-black-series-d4128818.htm? catid=18855197

Nevyznam sa v tom az tak ale su oznacovane ako 2400MHZ
Cize ak spravne s predchadzajucich konverzacii chapem tak moje CPU nepodporuje tuto frekvenciu RAMiek.

Pc som si sice skladal sam ale komponenty som nechal vybrat predavaca v obchode, ktory mi ich odporucil tak aby vsetko pasoval spolu. Cize mozem skusit reklamovat zostavu s tym ze mi predali spatne RAM ? resp. nekompatibilne ?

Nemali mi skor predat : ?
https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr4-sdram-2 133mhz-cl14-hyperx-fury-black-series-d4128812.htm

Dakujem.

Tak dobre skus to odniest niekam. RAM sa daju nastavit v BIOSe, na defaults by mali byt na nizsej frekvencii, pripadne das tam rucne XMP na Disabled a save&exit. Skusat po jednej a v roznych slotoch a pripadne aj dvihnut napatie sa da v BIOSe. Tazko povedat kde je problem, ale ked vymenis CPU a dosku tak urcite to bude fungovat potom, ak je RAM ok :) Zdroj sa mi nezda ze by nieco take sposoboval, ale moze byt aj on samozrejme naprd :)

zdroj je prakticky najstarsia vec v PC, cize by som to mozno tipol nan... este mozem skusit vybrat zdroj a pichnut ho do druhej zostavy ze co to bude robit. (mam len jeden zdroj na 2 zostavy :D, zajtra idem kupit aj tak druhy takze mozem skusit.)

Este ma tak napadlo, nemoze to sposobovat nejaky slabo zastrceny kablik v doske ? 24pin konektor alebo pod. ?

Kolik to je 3-4 a to na AM3+ ? Jak to míníte přirovnat a vyvodiť výsledek na základě zcela odlišné architekůry ? * Od N/S chipset, Socket|Bus a spustu dalsích častí osazení.
* Traktor Škoda se také opravuje jinak, než Škoda osobní automobil, ti co pracují v IT samy ví, že to že doma něco funguje je zcela bezvýznamné % pro globální tvrzení ke kvalitě produktu.

# Neznamená, ze když je něco Asus, že je to kvalitní, hlavně na posledních generací jejich produktu střední kategorie, netyká se to jen ZD, ale také ruterů, tabletů, telefonů etc.
Windows 10 s ovladači žadný problém nemá, problém jsou uživatelé co se pokouší sprovoznit nebo osadit nekompatibilní HW prvky. Napsat "Kup ASUS sázíš na kvalitu" je uchylnost.