Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 graficke artefakty

Zdravim,

Ziadam vas o pomoc s mojim PC.
Mam viacero problemov s PC.

Z nicoho nic, mi prestali fungovat programy ako napr. Steam,Origin,GOG,Mumble a pod. Vacsinou to pise chybu s pripojenim, alebo sa to proste vobec nezapne, ani to nehodi chybu ani nic proste ako keby som ani neklikol na ikonku spustit.

Sprievodny jav:
Na Wallpapery sa mi objavilo rozne graficke artefakty (ako ked je problem s GPU) a rovnake obrazce sa mi objavuju takmer na vsetkych obrazkoch ci uz v prehliadaci alebo priamo vo win. Deje sa to ihned po cistej instalacii win.

Skusil som vymenit reinstall win, vymenit gpu,skusal som integrovanu GPU, odpojit vsetky HDD, nasledne skusit iny HDD pre instalaciu win(win som reinstaloval uz 4x). Update Biosu, testy grafiky, meranie teploty, 2 antivirusove programy.

Screen plochy > https://gyazo.com/23c813215fbde8151f214204a8c5c651

Zostava >
MB asus z170m-plus
CPU i7 6700
GPU GTX 1070 G1
PSU 630W Be Quiet!

Zostava je netaktovana, a asi mesiac stara... starsie komponenty su len disky a zdroj.
Zaujimave na celej veci je ze pocas tychto problemov sa mi podarilo rozbehnut Witcher3 na ultra detailoch na stabilnych 60fps... a nemal som ziadne problem...vsetko slapalo ako malo

Ked si skusil rozne RAM v roznych slotoch a nepomohlo tak by som sa zameral na dosku a CPU, alebo aj mozno na instalacku Win, skus inu a hlavne aj iny USB stick alebo ju vypal na DVD a ne z USB sticku.
Preistotu by som si aj zdroj pozical iny na test.

P.S. a s jednou RAM to skus nanovo nainstalit tie Win a vcetne formatovania syst.oddielu v instalatore. Ptz uz ked to mas raz posahane kvoli vadnej RAM aj na disku, tak to len samotna vymena RAM neopravi.

P.S.2. Instalator Win bol OK bez artefaktov? Po instalacii kedy presne naskocili tie artefakty?

Uz som skusil nespocetne vela kombinacii, ako to spojazdnit, od vymeny grafik, cez disky az po ramky...
Dnes som zaspal kvoli tomu do roboty :D

Skusal som 3 rozne instalacky Winu.

Instalator je ok bez artefaktov, artefakty naskocia ihned po prihlaseni na plochu, a vzdy su na inom mieste na pozadi, ale nepresahuju cez ine okna alebo ikony na ploche. V podstate sa objavuju na vsetkom co ma priponu .jpg alebo .png a pod.

Live ubuntu bolo tiez bez artefaktov a bezal krasne bez problemov,

Pri kazdom starte byvali tie artefakty torska inak rozlozene, dokonca pri jednom starte pocas prace s PC artefakty z 1/2 obrazovky zmizli.

Inac jedna sa o pamate

https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr4-sdram-2 400mhz-cl15-hyperx-fury-black-series-d4128818.htm? catid=18855197

Nevyznam sa v tom az tak ale su oznacovane ako 2400MHZ
Cize ak spravne s predchadzajucich konverzacii chapem tak moje CPU nepodporuje tuto frekvenciu RAMiek.

Pc som si sice skladal sam ale komponenty som nechal vybrat predavaca v obchode, ktory mi ich odporucil tak aby vsetko pasoval spolu. Cize mozem skusit reklamovat zostavu s tym ze mi predali spatne RAM ? resp. nekompatibilne ?

Nemali mi skor predat : ?
https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr4-sdram-2 133mhz-cl14-hyperx-fury-black-series-d4128812.htm

Dakujem.

Tak dobre skus to odniest niekam. RAM sa daju nastavit v BIOSe, na defaults by mali byt na nizsej frekvencii, pripadne das tam rucne XMP na Disabled a save&exit. Skusat po jednej a v roznych slotoch a pripadne aj dvihnut napatie sa da v BIOSe. Tazko povedat kde je problem, ale ked vymenis CPU a dosku tak urcite to bude fungovat potom, ak je RAM ok :) Zdroj sa mi nezda ze by nieco take sposoboval, ale moze byt aj on samozrejme naprd :)

zdroj je prakticky najstarsia vec v PC, cize by som to mozno tipol nan... este mozem skusit vybrat zdroj a pichnut ho do druhej zostavy ze co to bude robit. (mam len jeden zdroj na 2 zostavy :D, zajtra idem kupit aj tak druhy takze mozem skusit.)

Este ma tak napadlo, nemoze to sposobovat nejaky slabo zastrceny kablik v doske ? 24pin konektor alebo pod. ?

Kolik to je 3-4 a to na AM3+ ? Jak to míníte přirovnat a vyvodiť výsledek na základě zcela odlišné architekůry ? * Od N/S chipset, Socket|Bus a spustu dalsích častí osazení.
* Traktor Škoda se také opravuje jinak, než Škoda osobní automobil, ti co pracují v IT samy ví, že to že doma něco funguje je zcela bezvýznamné % pro globální tvrzení ke kvalitě produktu.

# Neznamená, ze když je něco Asus, že je to kvalitní, hlavně na posledních generací jejich produktu střední kategorie, netyká se to jen ZD, ale také ruterů, tabletů, telefonů etc.
Windows 10 s ovladači žadný problém nemá, problém jsou uživatelé co se pokouší sprovoznit nebo osadit nekompatibilní HW prvky. Napsat "Kup ASUS sázíš na kvalitu" je uchylnost.