Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade nebo nová sestava?

Zdravím, přemýšlím o upgradu, jestli teda má smysl upgradovat nebo raději už nová sestava?

MB: Gigabyte GA-Z68A-D3H-B3 (rev. 1.0) - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=3856#sp
CPU: Intel Core i7-2600K
GK: nVidia GTX 680 - http://www.gigabyte.cz/products/page/vga/gv-n680oc -4gd/specs/
RAM: 8 GB
ZDROJ: Seasonic S12II-620 bronze (620 W)
OS: Windows 7 x64

Pro Windows 10 nejsou ovladače na desku. Tak jestli jen upgradovat grafiku nebo co s tím?
Díky za vaše tipy a názory.

Zvuk Realtek ALC889, takze pocitam, ze ovladac bude na Windows update, ale rozhodne je na webu Realteku.

Sitovka Realtek, takze 100pro budou fungovat genericke drivery z winupdate.

Jestli je ovladac na cipset pro Win10, tak bych z toho nemel zadny strach, ze by to zkapalo na ovladacich.

Samozrejme pokud neni planovane hrani DirectX12 hry, tak neni duvod upgradovat OS, Win 7 stale funguji lepe nez Win 10.

---

Jinak k samotne sestave moc nevidim duvod pro upgrade, pokud teda si zrovna nevyhral sportku a nevis co s penezma. Bych tam prsknul MSI GTX 1060 6GB, tu ochuzenou 3GB variantu bych neosazoval, zbytecne muze v nekterych hrach brzdit, pripadne samozrejme muzes i Radeon RX480, pokud bys chtel zmenit firmu.

Kdyby nebylo DirectX 12, ani bych se Windows 10 nezabýval.

Jinak jak to funguje? Nainstaluji OS, nainstaluji ovladače na čipset. Pak potřebuji na LAN ovladače, aby fungoval internet a mohl jsem vůbec spustit Win update, ty mám sehnat kde? A pak když je budu mít tak stačí zapnout Windows update a ten si zbylé ovladače sám najde?

Také si myslím, že jen ta grafika by potřebovala upgradovat, i když taky není nijak obstarožní, ale už to není ono.

Na 99% bude LAN fungovat uz po instalaci Windows 10.

Nakonec mrkni do specifikace desky, dej do Google nazev sitovyho cipu + Win10 a uvidis co to vyhodi za informace.

---

Jo a upgrade Windows 10 uz neni pro domaciho uzivatele zadarmo, ale da se to zadarmo obejit pres nejaky usnadneni pro postizeni, mrkni na to do Google.