Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem prepinatelne grafiky

Dobrý den, mám problém s přepínatelnou grafikou v notebooku.
Mám AMD radeon R4 a AMD radeon r5 m330. Když zapnu jakoukoliv hru tak hra vidí pouze R4 grafiku.
V amd CCC jsem ty hry nastavoval aby bezeli na R5 ale bezezmen.
Zkousel jsem i nainstalovat nejnovejsi verzi AMD ovladacu.

Zjistil jsem že hra sice vidí jen tu R4 grafiku ale běží to na R5 (podle monitoru amd CCC). Tím je asi problém vyřešen, jen by me zajímalo jak je to s video pamětí, jelikož hra vidí jen 512MB tak jestli využívá i tu pamět z R5 M330 grafiky.

Zkousel jsem i nainstalovat nejnovejsi verzi AMD ovladacu.

není to nejlepší nápad. jak člověk začne rozdrbávat ovladače grafiky a ještě místo od výrobce notebuku tam nacpe ovladače pro stolní pc, dopadne jako ty.

obnova továrního nastavení pomůže, ale přišel bys o všechny aplikace a svoje data.

reklamovat ten herní shit za desítku - z obchodu to má přijít funkční.

určení neznámých ovladačů - viz 3.varianta: ovladace.php
chipset driver se instaluje první, před grafikou.

čekal bych, že tam bude nějaký recovery oddíl, když k tomu výrobci neumí přiložit instalační dvd.
microsoftí obnova ve windows je potrat - sám to vidíš na výsledku.

Výrobce grafické karty - Powered by AMD
Grafický čipset - AMD Radeon (TM) R5 M330
ID zařízení - 6660
ID dodavatele - 1002
ID subsystému - 80CC
ID dodavatele subsystému - 103C
ID revize - 83
Typ sběrnice - PCI Express 2.0
Aktuální nastavení sběrnice - Not Available
Verze BIOS - 015.048.000.064
Číslo BIOS - BR46395.001
Datum BIOS - 2015/06/17 02:08
Velikost paměti - 1024 MB
Typ paměti - DDR3
Takt paměti - 1000 MHz
Takt jádra - 1030 MHz
Celková šířka pásma paměti - 16 GByte/s
Cesta k souboru ovladače 2D - /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/Cla ss/{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}/0001 Výrobce grafické karty - Powered by AMD Grafický čipset - AMD Radeon(TM) R4 Graphics ID zařízení - 9851 ID dodavatele - 1002 ID subsystému - 80CC ID dodavatele subsystému - 103C ID revize - 00 Typ sběrnice - PCI Aktuální nastavení sběrnice - PCI Verze BIOS - 015.042.000.002 Číslo BIOS - 113-C69300-X00 Datum BIOS - 2014/07/18 00:06 Velikost paměti - 512 MB Typ paměti - DDR3 Takt paměti - 800 MHz Takt jádra - 800 MHz Celková šířka pásma paměti - 12 GByte/s Cesta k souboru ovladače 2D - /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/Cla ss/{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}/0000

Rád bych přeformuloval dotaz, obdovil jsem tovární nastavení ale kdyz se to dodělalo nejsou vůbec nainstalovane grafické ovladace ani chipset.
MYUl

Má cenu nainstalovat chipset až teď nebo mám stahnout instalacku win 10 a nainstalovat celý znovu?