Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smartphone - Gps, A-GPS navigace pomoc

Ahoj, pořídil jsem si smartphone kvůli navigaci

Mobil disponuje funkcí nazvanou A-GPS

Když jsem si pročítal informace nabyl jsem dojmu že pokud není k dispozici připojení k internetu tak se A-GPS "přepne" automaticky na GPS a takto určí polohu

Musí mobil mít funkci GPS zvlášť, respektive zahrnuje A-GPS obyčejnou GPS?

To A-GPS nejspíš nefunguje, stáhl jsem si google mapy offline, a jsem odpojený od dat (mobilního připojení k netu) a pokud na offline google mapě zmáčknu tlačítko pro určení polohy nic se neděje, polohu to neurčí.

Přitom sám google maps mi v dialogovém okně nabídne že chce změnit nastavení aby se poloha určila za pomocí GPS.

OS mobilu je android 5.1 a používam aplikaci google maps

Prosím poraďte jak to zprovoznit, jednoduše když to shrnu potřebuju na offline mapách určit polohu kde se nacházím. Kvůli tomu jsem si pořídil smartphone a zrovna tohle nefunguje :-(

Díky

Podstatne uz bylo receno, jen dodam, ze kdekdo rika A-GPS kde cemu a to vcetne vyrobcu telefonu, takze je docela mozne ze na tvem prisne strezenem a zcela utajovanem modelu telefonu neznameho vyrobce vubec GPS neni a je tam treba jen chytani polohy pres datovou sit, coz vyrobce telefonu pojmenoval nepresne A-GPS, to se obcas stava.