Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohl by mi někdo doporučit ke koupi kvalitní tiskárnu?

Zdravím lidi. Mohl by mi někdo doporučit ke koupi kvalitní tiskárnu? Nemám žádné konkrétní požadavky, pouze co nejvíce muziky za co nejmene peněz. Využití především k tisku školních dokumentů, handoutů, atp.
Změna předmětu, původně: Tiskárna
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

ne, to patřilo tobě. ;-)

Radit předražené HP není podle mého názoru úplně správně. Navíc ještě laser s hyperohřevem pece, tj. rychlým kandidátem na výměnu pecní blány.

Na doma bych dnes volil barevnou inkoustovku v MFP provedení (tj. včetně skenování/kopírování) a s rozumnými náklady (epson L-series, workforce, apod.)

ani Brother tiskárny stran láce tisku nejsou k zahození ...

Edit: nejpodstatnější je, KOLIK stran tisku měsíčně budes tisknout a zda chceš automatický oboustranný tisk bez nutnosti ručně obracet papíry ... A zda to ma mít i scanner ... AZ PAK se da doporučit nejvhodnější zařízení.

Edit: nejpodstatnější je, KOLIK stran tisku měsíčně budes tisknout

Přesně. Od toho se vše odvíjí. Já třeba právě proto preferuji HP, protože s velkými tonery dosahuji nejmenší ceny na 1 stránku papíru.

Jinak to bude, vytiskne-li 500 stránek ročně - jinak, pokud jich vytiskne 100x více.

Pokud mi někdo ukáže tiskárnu, kde se dostanu (v průměru) na cca 0,15Kč/stránku a tiskárna nebude stát více než 15.000, určitě bych se na ni zaměřil. HP P3005 i P3015 (co mám) to dokáží.

já tisknu čb za 0,05 Kč/stránku. ;-)

originální černý inkoust na rok provozu (cca necelých 5000 stran) vyjde na 162Kč. ;-)

zcela to odpovídá recenzi: http://www.svethardware.cz/recenze-epson-l550-tisk nu-superlevne/37788-8
U tebe by byl problém s duplexem.

edit: a mně osobně vadí malý vstupní zásobník - furt musím doplňovat papír, to je ale s chybějícím duplexem jediná vada této tiskárny.

edit2: L655 už duplex má... https://www.epson.com.ph/For-Home/Printers/Ink-Tan k-System/Epson-L655/p/C11CE71501#specifications

Doma mám na tištění dokumentů Brother HL-L2340DW. Šikovná tiskárna za málo peněz, nemající problém s levnými neoriginálními tonery. Vyzdvihnul bych možnost síťového připojení přes wifi, plnohodnotný oboustranný tisk a papíry uzavřené v zásobníku, takže nepřekáží a nepadá na ně prach. Jen na plnou rychlost je trochu hlučná, ale při přepnutí na ekonomický tisk je to ok.