Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem preťažený po preinštalacií W7

Ahojte, poradte prosím...

Mam 3,5 rocny notebook Acer Aspire E1 - 571G, ram 4GB, Windows7. Uz bol pomaly a nepomohlo ani cistenie, defragmentacia, atd. Tak som preinstalovala W7(z originalneho cd) ale vysledok nic moc.. vyuzitie procesora okolo 30% a fyzickej pamati okolo 80% a to nemam nic spustene. Co s tym ? :(

netusim ako sa to dava na imagehosting, nepohybujem sa obore IT.
Na to co s nim robim ja, mi ten notebook bohate stacil, a nema kazdy prachy na drahe stroje. Uz som si instalovala windows viackrat a zakazdym som to v pohode zvladla, tak som nepovazovala za potrebne ist kvoli tomu niekde do servisu a platit drahe peniaze...

Po čistej inštalácii W7 SP1 (ak SP nemáš, tak doinštaluješ) (bez pripojenia na Internet) treba nainštalovať aktualizácie KB3102810 a KB3135445 32/64bit podľa verzie systému (každá vyžaduje reštart).
https://www.microsoft.com/sk-sk/download/details.a spx?id=49540
Odporúčam zmeniť automatické inštalovanie aktualizácií na možnosť Vybrať, ktoré sa nainštalujú. Potom pripojiť k Internetu a dať vyhľadať aktualizácie. Max do 20 min ich nájde nejakých 220. Dáte ich nainštalovať. A môžete sledovať stav aktualizovania. Rýchlosť akou ich urobí, je viazaná na výkon počítača. i7,32GBRAM,SSD bolo za 1,5 hod hotovo.svchost sa pri tom dožral na nejakých 8GB operačnej pamäte. Howgh.

dakujem, ze ste sa zapojili do diskusie. Zda sa, ze MM.. mi poradil dobre s tym, ze mam dat vyhladavat updaty. Uz to bezi viac ako 14 hodín. Je to aj logicke, ked vlastne za tie roky postupne stahoval aktualizacie a teraz to chudak musi urobit naraz vsetko, tak snad ked to dokonci bude ok. Ak by este niekoho napadlo, co s tym mozem este urobit kludne piste. Zatial díky...:)

Minulý týden jsem na NB HP 6560b nezvítězil, protože po instalaci z originálního DVD k NB systém stáhnul SP1, před tím ještě 2 nějaké KB a proces svchost.exe (netsvcs) vytěžoval procesor stále na 25%, ale vyhnal frekvenci na 117% a procesor topil jak kamna v zimě. Jenže NB nic ze sítě nestahoval! A stejně to nefungovalo po obnově z recovery. Ostatní programy závislé na síti pracovaly dobře. Vyzkoušel jsem asi 5 návodů na opravu, jeden dokonce od samotného MS, ale nic nevedlo k nápravě. Celý problém způsoboval WU. Po jeho zastavení se NB vrátil do normálního stavu, jenže nešly aktualizace. Nakonec jsem provedl migraci systému z 2 roky nepoužívaného původního plotnového disku a vše funguje dobře.

Treba to nechat rucne naklepnute vyhladat updaty cez noc (zrusit uspavanie PC po x minutach), on vacsinu casu nic nestahuje, len toci s pasikom a vytazuje CPU. Moze to byt aj den apod, alebo ak je napr. sahnuty nejaky sektor HDD apod. tak aj dlhsie.
Ked to zacne pisat nejake errory pri update tak vypnut sluzbu, zmazat obsah softwareinstalation\download a restart a znova spustit sluzbu a nakliknut hladat updaty a nechat to pol dna-den-cez noc-apod

Vymazal jsem download i store složku, vymazal jsem logy v event viewer, nainstaloval nového WUA a nechal ručně asi 15 hod. běžet aktualice a nešlo to. Mám SSD 840 EVO necelé 2 roky. Už to nemusím řešit. Systém funguje po migraci z plotnového disku. Vyčistil jsem si disk od zbytečností a udělal jeho obraz, takže jsem z toho venku, ale pořád mi to vrtá hlavou.

Ahojte, takze po 2 dnoch aktualizovania uz to vyzera vcelku dobre, procesor okolo 4%, fyz. pamat okolo 30%.
svchost sice stale zabera najviac ale uz sa s tym notebookom da aj fungovat v pohode. Dakujem vsetkym za rady :)