Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejen zrychlený čas PC

Zdravím, všechny z bezvadné a pořádné poradny. A přihazuji problém, který nyní řeším:

Setkal jsem se s PC, které má pravdpodobně problémy s časováním v OS (WinXP Pro CZ). Projevuje se to tak, že kurzor v případě zadávání textu nepřirozeně rychle bliká, veškeré animace ikon např. v systray nebo Průzkuníku se vykonávají nezvyle rychle a při zobrazení panelu Datum a čas - vlastnosti je zábavné pozorovat abnormálně rychle běžící hodiny (přibližne 10ti násobné zrychlení :-?). Přitom při nahlédnutí do Setupu je časové nastavení i běh hodin v normálu. Dále není možno realizovat double click. Problém se vyskytuje nahodile po zapnutí nebo restartu PC. Vliv záškodných programů typu virů a spyware po důkladných testech pomocí Avast, NOD32, AdAware a Spy & Destroy, a to i pomocí 2. počítače, vylučuji. Nepomohla rovněž obnova systému ani opravná reinstalace. Na čerstvý reinstal se v po víkendu chystám. Nemá někdo zkušenosti s podobným problémem?

[mod]přesunuto do kategorie dotaz (host)[/mod]

loading...

Moje jednotka na podobný problém už jednou narazila a čelila mu tváří v tvář.
Milí KoKoTe. Stalo se tak bezprostředně po přidání zvukové karty ESS1868 3D do jedné starší 486.
Vyřešilo to až předělání karty do jiného slotu !
Protože jsi ale tak květnatě specifikoval sestavu asi ti nejsem schopen říci více.

Tak to ti nejsem schopen více radit jen asi to, že ten reset BIOSu s tím neměl příliš co dělat.
Pakliže jak píšeš čas běžel OK v BIOSe tak něco hapruje s OS.
Jako první bych teda zkusil vypojit nějaké ošemetné komponenty (síťové karty, modemy....) a testnout zda se to nedá do pořádku.
Pokud se teda nejedná o nějaký "velmi vtipný" vtip-vir. :i:

Takovéto bezduché primitivní zvolání o tobě cosi vypovídá... :-/

Autor KoKoT položil seriózní dotaz, tvoje reakce byla zcela OT. A ještě poměrně útočná. Pro ostatní čtenáře (ani pro autora samotného) z ní nebyl žádný přínos. Proto bych ji v ostré verzi smazal. Tady se zatím "učíme moderovat" a hledáme hranice, navíc je to beta, takže....

To je zvláštní, ve zdejších příspěvcích každou chvíli vyskočí nutnost citovat Babičku Boženy Němcové: „Když babička nemusela, to do pokoje nešla. Když neměla ani venku, ani v domácnosti co šukat, seděla nejraději ve své sedničce, která byla hned u kuchyně a čeledníku.“
Protože s ohledem na již odeznělou menopauzu nelze Babičku podezírat z přehnané sexuální aktivity, nezbývá než se přiklonit k definici SJČ:

šukat ned. hovor. expr. 1) pohybovat se z místa na místo: šukat po domě, 2) vykonávat drobné práce: šukat v domácnosti

Este som take nieco nevidel, to bude bud SW problem alebo blbne motherboard (southbridge alebo IRQ controller) alebo sa nejako divne namapovali IRQ.
RTC hodiny by s tym nemali mat nic, aj ked CMOS baterku by som skusil vymenit za novu (alebo zmerat v doske ci ma min. 3V), ci neblbne BIOS kvoli blbostiam v CMOS, ale toto asi s tym nema nic. Do BIOSu defaults, reinstall, ak nepomoze ani cisty install Win potom asi len vymenit board.

Ako casto sa to prejavuje? Ak das load defaults do BIOSu a restart prejavi sa tiez? Alebo len pri prvom zapnuti ak bolo PC vypnute, alebo nejako pravidelne?

Podobny problem mi nedavno delalo jedno PC , problem byl Radic , nejdrive jsem podezrival ze by mohli sdramky mit problem ale bylo to tim, ze radic spatne zapisoval na hadr a tim se take vse kazilo.
Bohuzel to bylo vzdy nahodne jak se zahral, nebo vyspal ale snad to nebude i tvuj problem.
Jen pridavam zpusob reseni - jinou desku v tomto pripade.

Snažíme se ctít přízviska, která si lidé vyberou. Je to něco jako skutečné jméno, i ta bývají často urážlivá k nelibosti samotného nositele. I když uznávám, že své skutečné příjmení si nevyberete, zde tu možnost máte. Ale i tak. Jen v opravdu ojedinělých případech by mohlo dojít k zásahu ze strany adminů. Jiná věc je, když se člověk v psaném textu neumí držet jistých mezí. Každý občas utrousí nějakou tu nadávku, ale je třeba znát tu pravou míru.