Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na multimédia do 900 liber - rady

Zdravím lidi,

po pár letech s noťasem bych si chtěl pořídil konečně počítač a mám v hlavě tolik myšlenek nebo sestav, že se moc sám rozhodnout nedokážu a bodlo by pár názorů někoho zkušenějšího, než jsem já.

PC by měl být s monitorem (21-24'' max - preferuji 21'', je tak akorát a cenově ok, ale aby měl určitě repráky a HDMI) a hlavní využití je na mutlimédia - jako střih videí a render - FHD (SonyVegas, Adobe Elements/CC, audio SW apod), v budoucnu snad i 4K (dle kamery), práce s muzikou apod.

Hry jsem ani na svém notebooku nikdy nehrál, natož ty nové a po nějakých Full ultragiga detailech se nepídím.

Co jsem se tak díval a poptával, tak prý v sestavě Nvidia 750Ti jako grafika na to vše bude stačit, i na to občasné hraní, kdybych teda nakonec chtěl, že nebude vidět moc rozdíl na ten render atd, když pořídím tuto a nebo Nvidia 1060GT 3/6GB... ALE zase jiné názory byly, že je lepší na to Radeon 480 4GB (8GB je už dražší a moc rozdíl pro mě nebude asi). Jak to je nevím. Další, co jsem tak viděl/přemýšlel byly Nvidia 750Ti a 780Ti. Ale kterou vybrat? Na tyto věci... Nebo je nějaká lepší?

Případně nápady/návrhy?

Moje požadavky jsou zhruba plus mínus následovné:

16GB ram, SSD + HDD, bez optické mechaniky a bez OS, s již výše zmíněným monitorem. To je tak vše, co já požaduji.

Můj rozpočet je maximálně 900-950 liber. To neznamená ale, že musím jít na maximální částku. Pokud se sestaví PC za 800,- se vším, budu rád. Čím méně, tím menší zátěž pro mě... 1000 je opravdové maximum...a když bych ho nevyužil, tak nač kupovat tak drahý stroj.

Taky prý na render je výhodnější mít lepší procesor, než grafiku...ano či ne?

A obchody, kde bych to chtěl kupovat jsou následující (rozhoduje, kde daná sestava - ať už kustomizovatelná nebo pokoupené díly na sestavení - bude nejlevnější. A ano, žiju v UK, kdyby chtěl někdo nadhodit kurz koruny...):

https://www.vibox.co.uk/
https://www.gladiatorpc.co.uk/design/
www.computerplanet.co.uk/
http://choosemypc.net/uk/
www.buildyourbox.co.uk/
www.arbico.co.uk/Build-Your-Own-PC-p-1-c-354.html
chillblast.com
saveonlaptops.co.uk
pcspecialist.co.uk
aria.co.uk
wildarc.co.uk/
meshcomputers.com

A můj prozatímní favorit, že se zdají levní a mají i výběr:

https://www.cclonline.com

Nemusíte, pokud sami nechcete, chodit po těch obchodech a zkoušet, kde to vyjde nejlevnějc, to bych pak udělal já. Já bych potřeboval spíše komponenty nějak sepsat a potom si je klidně dohledám, kde je koupit, ale pro jistotu nebo třeba pro někoho, ty shopy, kde plánuju nákup, dávám taky.

Snad chápete požadavky a mé myšlenky okolo toho. Nechci s tím šlápnout vedle.

Za každý názor nebo radu budu velice vděčný! :)

Multimediál pro domácí hrátky s videem i7 Skylale, VA monitor, bez OS Win a mechaniky 1 120 € asi 1 000 £

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM011WQQ01 303B013EWZ013BWD013DG4013L760137DX010QRP013K0J011O 3001

Ovšem zdali to v těch kvelbech vše u "vás" seženeš, to nevím a pátrat nehodlám.

OT: omlouván se, ale nemohl jsem si to odpustit.
(kde jste "moji" rádcové, čekáte až se něco objeví a začnete vylepšovat ......?)

Děláš jako by zrovna do tvojich sestav tady na poradně někdo rejpal,takže jako nechápu o čem že má ta poznámka bejt? Nebo jako že sem nikdo nic nepostnul, to je snad každýho věc na co odpoví nebo ne.Československá poradna tak když se ti chce přepočítávat měny cizích států ,sestavit něco virtuálně jestli to tam sežene,rozklikávat weby cizích obchodů tak prosím,každému se chtít nemusí......

Jaký je rozdíl mezi eurem a librou? Tak či tak bys musel z eura na koruny, to samé z liber na koruny. Ale tak hoši, určitě víte, že v daných shopech koruny nevedou, proto jsem nechal libry, logicky...holt vám to logické nepřišlo. A víc názorů a méně off topic prosím. (+ opraveno pro slabší jedince)

Díky :). Jistěže najdu. Každopádně jsi už druhej, co podobnou sestavu navrhnul - nemyslim přesně typ MB/zdroje atd, ale procák a grafiku :).

Dostal jsem i rady, že k mému účelu je grafika nepotřebná, a že jen stačí i7 a integrovaná v ní, když stejně nehraju... co vážně nebo si někdo dělal srandu? :)

Blbost na práci s videem jasně GPU dedikovanou,sestavy se podobaj protože v tom rozpočtu víc moc nervykoumáš ,CPU a velikost RAM jsou danný,zdroj taky jinej lepší není v tý ceně,case dle gusta,MB bych volil raději Asus u MSI se drbe něco v BIOSu.

PS:co postnul hore M-Pol ten monitor nemá repro,GPU budou teď GTX1050 takže ceny možná ještě spadnou ...

Aby som ti zamotal hlavu aj ja vyslovim svoj nazor.
IMHO ta integrovana karta na ten strih videa staci, dolezita je skor RAM a vykon procesora, ako rozumny stred by som videl 16GB, 32GB vsak nic nepokazis.
Pride mi zbytocne kupovat len 256GB SSD, dnes uz maju 500GB prijemnu cenu, takze dokupovat do zostavy klasicky disk je mozno zbytocnost. Zavisi od toho, ci ti bude tych 500GB postacovat alebo nie.
Najvacsie vyhrady mam k monitoru, 21 je totalna kravina, kupovat 22 s rovnakym rozlisenim ako ma 24 mi pride nelogicke. Urcite by som siel do do 24" minimalne, co poznam grafikov, ale maju vacsinou uz 27"...mozno ak ustupis od tej externej grafiky a toho disku zostane aj na tu 27".

No já nechtěl vůbec SSD, kvůli ceně a malé velikosti. Ale v obchodě mi typek nabídl, že aspon jako základ na systém těch 120-240GB by tam dal + HDD na data/zálohy atd. A 500GB nevím, jestli má příjemnou teda moc cenu :). Pokud bych nebral grafiku, tak asi by na to zbylo no. Já mám k němu taky výhrady.... doteraz stačil notas se 17.3'' displejem a kamoš má 24'' a přijde mi to velký už. A taky můj pokoj a stůl.... si nedokážu představit, že by tam byl 27'' monstrum... (rozuměj, malé - pokoj/stůl).
Nejsem grafik, nepotřebuju víc, než je 24 palců, jak zminuju, proto ten rozmach 21-24'' a záleželo by, co by se i cenově více vyplatilo :)

Jo, super, peněz mám na rozhazování :). Vím, že je to málo, proto HDD...
Záleží na programech.... ty jsem vypsal nahoře ;).

A ta Quadro K620 2GB je nějaká na to dělaná? Dyt nevypadá v testech atd nějak uchvatně :) (jen se ptám, co jsem zatím projel net...)

Na článek mrknu. (Pěkný datum z budoucnosti, kdy byl napsán...)

Dyt nevypadá v testech atd nějak uchvatně :)

• Tyto typy nejsou urceny na hraní, pro tebe je dulezité, jaké technologie podporuje'
• Vyborná alternativa (dle mne) je GTX@1050/1050Ti 4Gb ( i na to hraní je mozné) s novym grafickym procesorem, mimo jiné podporuje i : PhysX, CUDA /*768 Cores, (DX12, Vulcan)

No jasný no. Já jen koukal, že tam je DirectX 11 apod...že by bylo lepší mít už 12 na ten edit a tak. Ale třeba to není důležité na to. Teď jsem akorát sledoval recenze GTX 1050 VS 1050Ti a nebo srovnání 750Ti s 1050Ti s výkonem. Bohužel zatím jen ve hrách.
Ta CUDA jde využít u Sony Vegasu, tam by to renderovalo rychlejš. (Aspon ted to tak je - když dám render jen procesor, trvá to, ale když přes grafiku/CUDU, tak je to o něco rychlejší. Akorát ten notas nedává FHD no, přehřeje se a i HD trvá...)

• Asus bude zacinat na 109€, potom tazatel nepotrebuje její verzi ROGamers :-) /* Na jeho sestavu postaci nejaky Referencní BULK nemyslís, jaký más na to názor ? :-)

• O proti GTX950 má GTX@1050 novejsí technoligii grafického procesoru (na zaklade GPU PASCAL).