Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno notebook HP 6730s - nefunguje zvuk, i když je nainstalovaný správně

Zdravím zdejší zkušené rádce a prosím o radu.

Známý mi přinesl notebook HP 6730s (Windows 7 Ultimate 64bit), u kterého nefunguje zvuk.

Nevím, co tomu předcházelo. Vše se tváří nainstalované správně, ale když zkusím přehrát ve vlastnostech zvuku zkušební tón, napíše to "Nezdařilo se přehrát zkušební tón".
V programu Windows Media player zase hlásí "Program Windows Media Player zjistil chybu při přehrávání souboru".

Prostě nejdou žádné zvuky. Ve Správci zařízení není žádný konflikt, zkusil jsem přeinstalovat audio ovladač, restartovat službu Windows audio, obnovit systémové soubory pomocí SFC /scannow, a další pokusy, ale nic nepomohlo. Jako poslední možnost vidím zkusit vrácení bodu obnovy systému, ale do toho se mi zatím moc nechce.

Napadá někoho, co s tím? Co mám ještě vyzkoušet? Předem díky za jakýkoliv nápad.

Vyzkoušel jsem Live UBUNTU, zvuk fungoval. Mohl jsaem otestovat jen přehrávání WAV, u MP3 a MID systém hlásil, že není nainstalovaný potřebný kodek.

Ale i tak se myslím může hardwarový problém vyloučit. Čistá instalace je samozřejmě účinné řešení, ale u cizího notebooku je potřeba řešit zálohování, instalací programů, ovladačů, nastavení atd... Takže práce na další celý den. A to jen kvůli nefunkčnímu zvuku?

V současné situaci bych opravdu udělal tu čistou instalaci.
V systému je nějaký bug, tohle bude nejrychlejší řešení.
Instalace W7 - 20 min, ovladače další hodinu max.
No a záloha dat ovšem...
Ale i tak to bude rychlejší než nad tím dalších několik dní bádat.

Vyzerá to ako "vytunený" systém. Minulý týždeň som mal niečo podobné. W7-Extreme edition a okrem toho , že to bolo strašne pomalé, každá WiFi, ktorú som tam pichol išla len minútu a potom ani bohový. Nepomohol ani bod obnovy.
Daj tam iný disk a nainštaluj systém. Ak to bude fachčiť, skopíruješ z pôvodného potrebné a naklonuješ nazad.

S původními Windows zvuk nešel ani se jej nepodařilo zprovoznit.

Na live Ubuntu zvuk fungoval.

Po čisté instalaci Windows (kterou jsem nedělal já) zvuk údajně už funguje. Jenom mě štve, že jsem nepřišel na to, v čem byl problém, nerad se vzdávám... Přeinstalovat celý OS (jen kvůli nefunkčnímu zvuku) ti umí každý jouda.

Hádejte, z jakého stroje píšu ... ano je to HP6730 s windows vista. Nevzpomínám si, že bych někdy u tohoto notebooku za pomalu 10 let měl někdy problémy se zvukem. Narozdíl od ostatních počítačů, kde toto řeším neustále (furt se zvuk přehrává jinam nebo vůbec, nebo blbě, je fakt, že to je hlavně problém windowsu). Tento notebook má snad jediný zvukový výstup, který jde do reproduktorů a když se zastrčí sluchátka tak do sluchátek a vypadá to, že je to přepínáno v tom konektoru (tak mě napadá, může být vadný ten konektor, ale tohle nejde rozumně opravit, než se v tom piplat, to už bych si radši koupil zvukovku na USB). Když je v doku, jde obojí paralelně, vlastně nevím, v doku jsem používal jen linkový výstup.

Zkusil bych nějaký inteligentnější program, kde lze zvolit výstupní zařízení (třeba VLC), ale to je opravdu spíš pro počítače, tady je výstupní zařízení jen jedno (vidím "Soundmax integrated digital HD audio", co vidíte vy v nabídce zvuk/zvukové zařízení?).

Doporučuju nabootovat do nějakého linuxu (třeba linux mint si s hw notebooku poradí i lépe než sw od hp mám vyzkoušené např. mint verze od 13 do 17, ubuntu 12lts, aj.). Pokud ani tam nebude slyšet žádný zvuk a správce zvuku (nebo jak se to tam jmenuje, možná jen "zvuk" nebo "sound") nedá rozumnou odpověď tak pak nevim. Ale pokud fungovat bude, pak je to jasné, je to chyba sw.