Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dlouho mi vydrží repasovaný počítač

Dobrý den,kolik let mi vydrží repasovaný např.Dell optiflex ten menší jak se dává pod monitor když už je třeba starý 6-8 let?Plánují si ho koupit a počítám tak ještě se zhruba 8-10 lety.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Může ti klidně těch 10 let vydržet nebo ti může týden po skončení záruky kouřovým signálem dát na vědomí, že se právě odebral do křemíkového nebe.
Spíš bych si dělal starosti, jestli na něm budou chodit programy co si tam budeš chtít nainstalovat za takové čtyři roky. Případně zda si budeš mít kam připojit periferie co si v té době koupíš.

Bezne uhynuti soucastek za predpokladu ze nedojde k poruse nebo treba vlivem vyssi teploty v dlouhodobem provozu zapricinene spatnym chlazenim nebo prachem nedojde k vyteceni kondenzatoru, tak potom se udava 10-25 let. Takze jak vidis, tak znacne rozpeti. Predpokladal bych, ze to Dell neosadi uplne nejhorsima komponentama, takze klidne bych veril na vydrz toho pocitace 16 let. Sazmozrejme ale to neznamena, ze tak dlohou vydrzi to je jen odhad za predpokladu idealniho stavu, nikoli skutecna doba, po kterou to bude fungovat.

ten menší jak se dává pod monitor

mám špatné zkušenosti se slim desktopy fuj-siemens. konstrukčně byly řešené tak, že větrák posílal horký vzduch z cpu přes celou základní desku dozadu. po 3 letech byly všechny elyty vyteklé.
čili najít foto vnitřku, jak se jim to povedlo u tvého vyhlédnutého kousku vyřešit.

6-8 rocny pc ti dalsich 8 rokov nevydrzi vzhladom na zvysujucu sa narocnost technologii.
Je to ako prevadzkovat dnes 10 rocny pc s XP, jednjadrom a 256MB RAM. Ono to ide, nastranky to nacita, aj YT video to prehra...ale ako.
Kazda stranka sa nacita asi 5s do cash kym sa zacne vobec nieco tahat...je jedno, ci si na optike alebo na wifine, YT video sa kazdych 5s trhne na najslabsom rozliseni, na silnejsom trha permanentne, word ti otvara asi 10s a pokus o multitasking je zabavny asi tak, ze si mozes ist spravit kavu.
Pritom pred tymi 10 rokmi to bola super masina.
Otazka je polozene nezmyselne.
Ak chces nieco co dlho vydrzi kupp si tak 2-3 rocny repas, idealne i3 min, 4-8GB RAM, daj do toho SSD a mas super masinu, ktora konkuruje rychlostou aj dnesnym novym PC.