Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde lze srazit cenu u této sestavy?

Zdar, v CZC bych chtěl zadat k montáži PC z těchto dílů a vybíral jsem díly podle PC sestav, které jsou zde na fóru doporučovány v cenové hladině kolem 13000,- Kč. Výsledek stojí více, než jsem čekal a chtěl bych se zeptat, na čem lze tato sestava osekat, potažmo zda jsou komponenty v sestavě kompatibilní.
PC je pro dceru (14), která používá hlavně Facebook, Youtube, prohlíží fotky a málo hraje většinou nenáročné PC hry a také Minecraft a různé online Flashové hry.
Z komponentů je podmínkou bílá kisna, naopak monitor a jiné periferie nepotřebuji a mechaniku jsem zatím nenalezl levnou bílou.
EDIT: cílem bylo také, aby byl počítač co nejtišší...

seznam dílů CZC: https://www.czc.cz/4vth52bnfgiqv967ss1sbc7el7/sezn am

půlka těch nesmyslů na té stránce jsou lži.

Jak to je doopravdy: nějaký chytrák opisuje štítky z PC, která mají v BIOSu SLIC (takže tu licenci používají, ale ne s nalepeným aktivačním číslem). Není tedy pravda, že licence není použita, totéž platí, pokud je použita nějaká firemní volume licence, pro kterou je podkladní požadavek právě existující OEM licence.

Kupuji od "westrecords" windows 7 pro s coa stítkem + upgrade na W10, normálně funguje upgrade na 10 dál, ani neinstaluješ W7 ale rovnou nainstaluješ w10 400 os, na věžový chladič se vykašli, procesor fakt moc nehřeje a bude 500 k dobru to samé ten ventilátor od notcuy, stačí levnějši s podobnými parametry, už máš minimálně na 240 GB SSD od kingstonu, jsem s nimi spokojen. Ramku vem klidně jen 1x8GB 2133 to jsou dalsí 2 až 3 stovky k dobru. zdroj bych nechal! možná by se dalo trosku ušetřit i na case, od zalmanu mi pripadají celkem dobré, stavěl jsem do nich 2 pc, jeden za 11, jeden za 25 tisíc. usb 3.0+2.0 vepředu, audio a power+reset tlačítko mají všechny. ;) snad pomůže

Intel Pentium G4400
Noctua zbytecna
ASUS H110M-K deska
ADATA Premier Pro SP920 - 128GB ssd
wokna stitek odnekud za par stovek, jakkoliv se mi to prici
Grafika - tahle mi nic nerika, skoro bych se radej TED na chvili obesel bez ni a pockal jak se hnou ceny kvuli uvedeni GTX 1050. Na flashove hry postaci i IGP z procesoru
Case bych vzal klidne levnejsi

Nemyslím si, že by vaše dcera pařila lolko nebo csko, proto je tato drahá grafika docela zbytečná. Pokud hraje minecraft, je na facebooku a youtubu tak to bych spíše hodně zainvestoval do procesoru než grafiky. Taková i3 nejlépe skylake by mohla v pohodě stačit. Jinak grafika asi gt730, není sice herní, je ale levná, ale i tak některé hry si na ní zahraje. Pokud se rozhodnete pro výměnu procesoru (V nejlepším případě!, a všem bych doporučoval se pentiím vyhnout VELIKÝM obloukem), tak nezapomeňte že musíte mít mateřskou desku a větrák se socketem procesoru i3-skylake. Jak si lidé myslí, minecraft a přehrávání videí na youtube není závislé na grafice, ale opravdu a hlavně na procesoru. Taky si nemyslím že by vaši dceru zajímalo jestli má v počítači SSD nebo HDD, klidně by jí mohl stačit jen ten 1TB HDD, samozřejmě ho rozdělte na sektory. Taky nezapomeňte na správné DDR u ramek a nejlepší frekvenci ramek, kterou podporuje mateřská deska. Doporučoval bych vyměnit case za levnější, tak aby ATX nebo mATX vyhovovalo mateřské desce a přídavnému větráku.

Příspěvek byl psán nezávisle na příspěvcích ostatních uživatelů.
Na tento příspěvek již nikdy nebudu reagovat, odpovědi jsou zbytečné.

Děkuji všem za připomínky.
Vyhodil jsem ze seznamu SSD, který tam byl původně pouze kvůli tichému chodu a větrák. Vyměnil jsem grafickou kartu, operační paměť (2x4 > 1x8) a procesor (za i3). Ještě přibyla dražší mechanika v bílé barvě... Nyní mám pocit, že se již na ničem ze seznamu nevyplatí šetřit. Doufám, že vše v seznamu spolu bude kamarádit.

XAPORX: nezapomeňte že musíte mít mateřskou desku a větrák se socketem procesoru i3-skylake

Větrák má nějakou multipatici a ohledně desky jsem se nic o Skylake nedočetl.

Ještě dotaz: jak mohu k desce připojit HD ze starého PC jako sekundární, když má ještě starý 40 pinový PATA konektor?

přepracovaný seznam: https://www.czc.cz/4vth52bnfgiqv967ss1sbc7el7/sezn am

opet - ta grafika je nesmys. Nez tohle, to rovnou muzete nechat co je v procesoru. Casem - kdykoliv tam muzete pak dat neco rozumneho. GT730 je priserna sragora, fakt skoda penez.

Stary disk rozumne uz nepripojite, nerozumne pres tohle: https://www.alza.cz/axago-rsi-20-d246608.htm?catid =18849590
- ale fakt bych neresil nejaky prastary letity IDE disk, max. jen z nnej stahnout data na novy (na to staci IDE-USB adapter)ú

ja uz to za sebe napsal - v tuhle chvili bych zustal klidne u grafiky integrovane v procesoru, a za mesic (nebo radej v lednu, budou vanoce a ty nebudou prat cenam) bych doplnil grafiku - nejakou levnou ale-z-aktualni-generace. Ted je nejnevhodnejsi doba na koupi low-end/levne grafiky, a je nesmysl kupovat neco generacne stareho, kor na kost orezany smejd jako GT730 (skoro bych rekl ze to co je v procesoru bude lepsi). Zrovna ted vychazi GTX1050 - a nechme stranou zabomysi spory, proste to s cenami zahejbe - jen at se cerveni se zelenymi perou. Pak koupite RX460 nebo GTX1050

Do vánoc to musí být komplet, ale do prosince čekat nebudu po zmatcích v roce 2013, kdy jsem vyzvedával sestavený počítač pro syna až 22.12. Vypustil jsem ještě OS, který koupím jako druhotnou licenci Microsoft Windows 7 za 630,- Díky uvedení do obrazu kolem GK jsem tam přihodil MSI Radeon RX 460 4G OC, 4GB GDDR5
Nakonec se ta sestava vejde do 15000,- Kč, což je můj strop pro "neherní" PC.

Snad konečná verze 02 zde: https://www.czc.cz/1fghqrnk4ih5d9eulcliv5tog4/sezn am

ta druhotná licence mě zaujala:
ten levný-software (nebo jak se jmenují všechny aliasy těch webů) nabízí "windows" a "druhotný windows".
liší se tím, že "windows" za 1.300 mají být od prodejců, nikdy nebyly aktivované.
kdežto "druhotný windows" za 600 jsou nevyužité jednotlivé licence od firem (=zákazníků). mohly být aktivované a pak nějak odaktivované.

Jako cenu to nesrazí sice ale case bych vzal raději tuhle a obyč mechaniku,ne napálenou jenom proto že je bílá,cena bude stejná.:-)www.czc.cz

Zalman má v základu 3 ventilátory ten Bitfenix jenom jeden,takže si ještě připočti 110kč za druhej a stejně je pak mnohem hůř celkově chlazená.Jinak souhlas s luciferem co postnul,hlavně ohledně tý MB,ohledně tý GPU bych vzal raději tuhle líp chlazenou www.czc.cz,jinak tlačíš cenu dolů kvůli blbímu chladiči a odrbáváš zbytek což je blbost když BOX stačí.

mATX je jedno,ventilátor co jsem zahlídnul co se tu psalo tak (drahý Noctua) je blbost protože FAN za 110Kč udělá taky svoje a tichý to stejně nebude protože tam je jeden fan Noctua,to přeřve stejně zdroj.Takže pokud trváš na tý case tak tam ten přední přidej i tak se na chlazení tý case moc chváli nepěje,Zalman je na tom o dost líp za ty prachy a líp vybavenej,jinak než vyhodit 600 za bílou mechaniku to bych tam nedal raději žádnou,sejně se bootuje přes fleshku. www.czc.cz

Tak mechanika je hlavně na hry, které jsou doma na CD. Stejně jsem ji vyhodil, protože ve skutečnosti není bílá. Vyměnil jsem desku za tu doporučovanou Luciferem, operační paměti jsem vrátil do původního návrhu 2x4
Jinak dítě na dárek kouká jiným pohledem a vzhled case ocení více, než jaký má motherboard. Topit to stejně nějak extra asi nebude a černá kisna se dceři do pokojíku prostě nehodí, no. Ideální by bylo, kdyby to vše šlo vrazit do této skříně :-), ale ta jak se zdá, nemá pozice pro klasický HD.
Jinak poslední verze 03 zde: https://www.czc.cz/2lun1j9i2cgc68e84fgnnkov06/sezn am
Takto bych to již mohl poslat na montáž?

Díky za postřeh, já ten základ kopíroval z hotové sestavy (snad od M-Pola), kterou jsem nalezl zde na fóru. Tento disk je v pořádku?
Jestli je blikací skříň opravdu použitelná, tak jsem ji přidal do košíku a po poučení o druhotném softwaru jsem tam vrátil i WIN 10.
To téma jsem rovnou měl pojmenovat "Kde lze navýšit cenu u této sestavy?" :-) Finální verze seznamu je pořád ve stejném odkazu.
EDIT: teď mě napadlo, že asi do té skříně nejde dát DVD mechanika, jdu to ještě zjistit.

Shrnu to na závěr, než to pošlu na montáž (stejná verze, jako 03).
Toto je finální verze, u které se mi na žádné položce již nechce šetřit.

SKŘÍŇ / EuroCase ML X805, bílá = 1 349 Kč
VENTILÁTOR / Arctic Fan F12 = 109 Kč
ZDROJ / Seasonic SSR-430ST T3 430W = 1 249 Kč
ZÁKLADNÍ DESK / AMSI B150M MORTAR - Intel B150 = 2 190 Kč
PROCESOR / Intel Core i3-6100 = 3 354 Kč
HARD DISK / WD Blue EX - 1TB = 1 497 Kč
OPERAČNÍ PAMĚŤ / Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133 = 1 466 Kč
GRAFICKÁ KARTA / MSI Radeon RX 460 4G OC, 4GB GDDR5 = 3 559 Kč
CHLADIČ / SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 = 439 Kč
OPERAČNÍ SYSTÉM / Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM = 2 599 Kč
seznam czc.cz zde

Doufám, že v CZC při montáži disk opravdu rozdělí do sektorů. Viděl bych to tak na 250G pro OS a 750G pro data. Druhá možnost je rozdělit HD půl na půl a v nejhorším ještě časem přikoupit jeden disk na data.

Díky všem za příspěvky, chyba snad již v seznamu není žádná.

Je to Ok,ohledně tý case může bejt klidně pododná konstrukce,jenže kvalita materiálů různá,jelikož na tu EC nejsou nikde recenze tak nevím,neříkám že to je tak či onak,EC dělala do posavaď šmejdy, SilentiumPC, Zalman a CM třeba si drží svůj standart kvality i u levnějších case.:-)

Sektor u disku je blok kam se ukládají data. To co popisuješ udělat s diskem se jmenuje vytvoření (logických) oddílů, taky partišny/partyšny, anglicky partitions.

Já bych to dělil 250/750 kvůli čisté instalaci OS, kdykoliv bude nutné. W10 stále dokážou překvapit. Já tu teď řeším 1TB s poškozenou partyšnou. Večer jsem se díval na film, na konci jsem nejspíš zalehl klávesnici neboť si nedovedu vysvětlit, aby přehrávač videí MPC HC dokázal sám od sebe spouštět soubor, zvláštní bylo poslouchat posunutý zvuk jak se to neustále spouštělo dokola od začátku..... a skončilo to BSODem, pak se to vypnulo. Ráno jsem zjistil, že se z něj OS nenabootuje, dísk má poškozenou partyšnu OS, datová partyšna funguje normálně. Od začátku roku jsem 2x řešil pád celého OS s novou reinstalací W10, jednou to bylo kvůli banálnímu vytažení BT donglu za chodu zakončené BSOD a rozbitím zavádění OS. Dělal jsem spoustu bejkáren s W7 a tam mi jedna instalace vydržela léta. :-)