Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Veřejná IP a port forwarding

Ahoj,

pořídil jsem si od svého ISP veřejnou IP. Zaplatil jsem ji a ISP mi poslal potvrzení o jejím přidělení. Adresa je přidělena NATem 1:1.

Snažím se zprovoznit přístup na SSH linuxového serveru a Remote desktop do mého PC s Windows. Oba PC mají přidělené pevné IP, v LAN vše funguje jak má.
Z internetu se ale do své sítě nedostanu. Ping na přidělenou adresu vrací time out.
Mám router TP-link Archer C2, forwarding mám nastavený takto:

Service port: 22
IP Adress: 192.168.0.200
Internal port: 22
Protocol. TCP

Service port: 3389
IP Adress: 192.168.0.205
Internal port: 3389
Protocol. TCP

Jak je možné, že se nepřipojím?

ping ti nevrací router (v administraci routeru si musíš povolit icmp echo reply na WAN)

Tvé počítače mají zřejmě firewall, minimálně ty Windows, kde bude povolen přístup jen z LAN, nikoli pro IP z internetu. Předpokládám, že testuješ spojení přes NAT z jiného hostitele v internetu, ne z nějakého PC v LAN.

V routeru bohužel tuto možnost nikde nemůžu najít.

Firewall jsem zkoušel vypnout a nemělo to žádný efekt, na windows mám eset smart security. Připojení jsem testoval jak z vnitřní sítě přes veřejnou IP, tak i z úplně jiného umístění.

Já toho o NATu moc nevím. V administraci routeru vidím na WAN portu vnitřní IP. Když jsem si nechával veřejnou IP zřídit, čekal jsem, že se mi tam objeví veřejná IP. Kontaktoval jsem kvůli tomu ISP a napsali mi, že je to tak v pořádku, že je to řešené NATem.
Od ISP mám na střeše Mikrotik SXT Lite5, z toho vedený kabel do mého TP-linku do portu WAN.

Takže kdybych chtěl provozovat 4 služby, musel bych si od ISP vzít 4 veřejné IP?
To mi přijde celý nějaký divoký, když jsem měl veřejnou IP od O2 k ADSL, vytvořil jsem jen pár pravidel v Port Forwarding a vše chodilo jak mělo, klidně pro 20 služeb...
Jinak v routeru sice sekce NAT je, ale jediné, co tam mohu udělat je toto:

Current NAT Status:Enabled Disabled
Current Hardware NAT Status:Enabled Disabled

Zkusil jsem teď prohodit routery, místo tp-linku jsem zapojil tendu, povolil přístup zvenčí do administrace a nastavil port forwarding jako v mém prvním příspěvku a situace je stále stejná. Nevím co jiného bych ještě měl zkusit nastavit. Jedná se o Tenda W309R.

Ano, taky jsem zkoušel porty skenovat. Kdyby ISP přesměroval jen 80tku, dostal bych se alespoň na to rozhraní routeru ne? Zkoušel jsem teď v routeru přesměrovat port 80 na port 22 vnitřní ip 192.168.0.200, což je můj linux server a nelze...