Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zapojenim dvou AMD RX 480 přes AMD CrossFireX

Dobrý den, potřeboval bych radu s problémem s kterým si sám nevím rady a na internetu jsem odpověď nenašel. Mám 2x grafickou kartu Sapphire Nitro+ RX 480 8Gb OC a chtěl jsem je zapojit přes CrossFireX. Takže karty mám v PC zapojené, ovladače od AMD aktuální. Obe dvě karty jsou rozpoznané v systému a funkční. V AMD control centru je softwarově aktivováno zapojení CrossFireX. Jenže např. při hraní Battlefieldu 1, je výkon obou karet dohromady horší než kdyby byla zapojena jen jedna grafická karta samostatně. Jedna karta samostatně má výkon na FHD, detaily na ultra, přes cca 60fps, pod 60fps to neklesne. Ale se zapojením obou karet přes CrossFireX je výkon 58fps a občas klesne i na 48fps atd. První karta která je pak připojená k monitoru jede na plno, takže je rozpálená a větráky se točí, kdežto ta druhá karta je studená a větráky se ani netočí. Tak co s tím ? V BIOSU jsem nic nenašel kde by se to dalo nastavit.

Moje sestava.

AMD FX-8370 4,3GHz
ASUS M5A99X R2.0 EVO
32GB RAM
2X Sapphire Nitro+ RX480 8Gb OC
SSD Kingston HyperX 480Gb
HDD WD Caviar Black 1TB
Windows 10 64bit

Děkuji předem za rady.

• Mohl by jsi vykouset predeslou verzi toho ovladace AMD ?
* Pokud mozno, podivej se na stranku vyrobce té tvé AMD a ten ovladac pouzij od nich, nekdy muze obsahovat trosku rozdílnéènastavení ci profil pro stejnou verzi ovladace.

• Je tam rozdíl FPS kdyz pouzijes "FScreen" a "Border" ? (BF1 pred sebou nemám, ale jde mu nastavit jiný DX jako 11?)
*Plné rozlisení a Plné s okrajem.

• Bohuzel, víc ti nepomohu, mozná by to chtelo projít WEB jestli nekdo nemá ten samý problém ..
* Jediné co me napadlo, chybu hledat v BF1, kde bych asi v Origin najel na BF1 a zadal "OPRAVIT", voilà

No dnes právě vyšel ten ovladač 16.10.3, předtím jsem měl předchozí verzi a bylo to stejné. Battlefield 1 má možnost v nastavení DirectX 11 a 12, ať tam přepnu cokoliv tak to nepomůže. Obě dvě karty jedou přes crossfirex, ale jako by ta druhá vedlejší vůbec nefungovala. Není to jen v Battlefieldu je to i u ostatních her. Prostě lepších výkonů a fps dostanu pokud hraju jen s jednou zapojenou kartou, ta druha jakoby neexistovala. Na Youtube, když se mrknu na vide, jak tam hraji BF1 na FHD a ultra detaily s RX480 přes crossfire, tak dosahují fps v průměru 100. Já to s oběma kartami dosáhnu maximálně na 60fps, hra se škube a fps spadnou i na 48fps... pokud hraju jen s jednou kartou tak mam maximálně fps 60 a spadne to minimálně na 57fps... AMD control centrum obě dvě karty rozpoznalo, jednu jako primární a druhou jako připojenou, dle grafů obě dvě karty jsou aktivní a jedou přes crossfire... no z toho by se jeden zbláznil... a nikde na netu se člověk radu nedozví a toho jsem přečetl už hafo...

• A más ten CF urcite aktivovaný ?
• Zkousel jsi ti "Celou Obrazovku" "Obrazovka s okrajem" ? /* Full screen, Fsceen border.
* Podivat se muzes do ovladace, nebo mres GPU-Zjesrli je CrossFire oznacen "Eabled 2GPUs".

A predtím ti to slo normálne ?
*Jestli jde o první nastavení, muze byt zapotrebí navstivit BIOS a PCIe nastavit tusím na PEG (hlavne v BIOSu nic nestavuj, jestli ti predtim jelo vse v poradku).

Hele tak zobrazování fullscreen, borderless, in window, beze změny, pořád ve všech případech 46-60 fps. No mě to nešlo od začátku, protože jsem ve čtvrtek přikoupil druhou grafickou kartu a od té doby se mi to nepodařilo zprovoznit. V BIOSU co se týče nastavení grafiky, tak mám jen možnost PCI/PEG nebo PEG/PCI, jenže moje základní deska, stejně nemá integrovanou grafickou kartu. :-(

1) Zapoj monitor do PRVNÍ gradické karty
2) V BIOSu nastav na PEG
3) Pak bez do nastavení AMD ovladace a aktivuj 'Crossfire'.
* Indiskrétní otázka, spoji jsi ty grafické karty Crossfire MUSTKEM ?

• Jestli jsi vse provedl správne, tak budes mít za odmenu jako naobrázku AMD Crossfire : "2GPU ENABLED" :-)
[img=http://cdn.videocardz.com/1/2015/07/R9-390X-v-290X-CrossFire-GPUZ.png]http://cdn.videocardz.com/1/2015/07/R9-390X-v-290X -CrossFire-GPUZ.png[/img]